Na druhou kolej přijíždí 2. klip od Radosty: Inženýr Severín

Na druhou kolej přijíždí 2. klip od Radosty: Inženýr Severín

Tisk

Radosta200Nové video kapely Radosta rámuje povedenou festivalovou sezónu. Debutové album Dvanáctisměna kapely Radosty nadchlo fanoušky postrocku a milovníky tvorby Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka už na začátku léta. Skladbu Inženýr Severín si kapela vybrala jako druhý videoklip. Vznikl na letošním fenomenálním ročníku festivalu Rock For People.

 

 

Kultovní hlášky z filmu Kulový blesk zaznívají i v novém videoklipu, který je tentokrát věnován koncertnímu provedení. Po úspěchu videoklipu “Máňa” s Danielou Kolářovou v hlavní roli, chce Radosta představit i pohodu a energii, která se na jejích vystoupeních přenáší i na publikum.

Máňa nám i díky paní Kolářové otevřela dveře k novým příležitostem. A nejen nám, ale hlavně hospicové péče v ČR, o níž video Máňa je. Díky tomu byla píseň na letošním Mezinárodním Filmovém Festivalu v K. Varech ke slyšení všude možně, protože paní Kolářová letos přebrala Hlavní cenu ředitele festivalu. Téma hospicové péče teď rezonuje v médiích víc než dřív. Jsme rádi, že jsme k tomu mohli aspoň trochu přispět.” sděluje leader kapely Radosta J. J. Šimon.

“Inženýr Severín je jiný. Ukazuje kapelu, jaká je ve skutečnosti: parta lidí, kteří milujou koncerty, humor, dokážou si to užít, a na podium přinést radost. “ říká basák Kopee-T.

Po prvních koncertech a festivalech, kde kapela představuje svůj naprosto unikátní rozsah filmových úryvků z filmu Kulový blesk v rámci živého provedení skladeb z alba Dvanáctisměna, je tu podzimní tour. Jan Šimon už s nadšením vyjmenovává s kýn se na podiich kapela potká, “Na podzim odehrajeme koncerty s VYPSANÁ FIXA, GAIA MESIAH nebo TRAUTENBERK.” popisuje J. J. Šimon.


NEJBLIŽŠÍ KONCERTY - “Má někdo chuť na dobré brazilské Coffee “ podzim TOUR 2023

28.9. BOR (TC) / Slavnosti jablek
29.9 MAR.LÁZNĚ / Na Rampě (+ GAIA MESIAH (OFFICIAL)
14.10. H.KRÁLOVÉ / Den s myslivci
28.10. TŘEBÍČ / Roxy (+ vypsaná fiXa)
11.11. PARDUBICE / Žlutý Pes (+ Vypsaná Fixa)
15.11. PLZEŇ / Jameson rock club 10.let
17.11. STUDÁNKA (TC) / Koncert pro Hospic Západ
22.11. PRAHA / Pivovar BADFLASH (křest piva)
18.11. HOŘOVICE / Labe (+ Vypsaná Fixa)

Dvanáctisměna

Album Dvanáctisměna je pocta legendárnímu snímku Kulový blesk!
Umělec: Radosta
Album: Dvanáctisměna
Datum vydání: 26.05.2023 / label: Indies Scope
Multilink: https://orcd.co/dvanactismena

Album nabízí naprosto unikátní rozsah filmových úryvků, který kdy byl v české hudbě použitý. 13 skladeb, 12 bytových jednotek, které se ve filmu stěhují. Každá z nich dostala svůj track. Bonusem je třináctý song Klabouch. Booklet obsahuje původní, nikdy nepublikované fotografie z natáčení filmu od respektovaného fotografa Jana Kuděly. Vychází jako 2LP nebo digipack CD.

V nahrávkách jsou použity úryvky z filmu Kulový Blesk (režie: Ladislav Smoljak, Zděnek Podskalský, ČSSR 1978). © 2023 Státní fond kinematografie.

RADOSTA Dvanactismena TITULKA

Kapela Radosta:

J. Šimon - kytara, zpěv a „Hej“
Klárka „Brazilská“ Heřmanová - saxofon, zpěv
Patrick Raab - kytara a „Hej“
David “Kopee-T” Ondřich - baskytara a „Hej“
Milan „Blažíš“ Bláha - bicí, chimney a „Hej“


 

PřihlášeníObčanská válka, draci a dvě dívky. Jak nás ovlivňuje původ naší rodiny?

Aurora a Eva. Dvě odlišné dívky. Aurora je sirota, o kterou se stará její babička. Eva má milující rodiče. Jejich cesty se protnou během války, která obě poznamená.

Knihy s úsměvem

Dagmar Pecková nežije z podstaty, neusíná na vavřínech a je kreativní, což dokládají i její alba

Mezzosopranistky Dagmar Peckové si vážím nejen pro její umění, ale je mi sympatická i tím, že je taková, jaká je. Přímá, bezprostřední a neskutečně agilní co se týče nejrůznějších uměleckých projektů – ať už je to hudební festival Zlatá Pecka nebo činoherní inscenace Mistrovská lekce, kde má hlavní roli. Jako jako jediná z pěvkyň své generace neustrnula, nežije z podstaty a neusíná na vavřínech. Jde o umělkyni hodně širokého záběru, o čemž svědčí i její tři „různobarevná“ alba…

www.dagmarpeckova.com

Banner

Hledat

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál


Literatura

I s kůrovcem může být legrace

200 kurovecJeště nedávno bych tvrdila, že tomu tak nemůže být. Kůrovec je pro mne odporný tvor, kterého nehodlám pozorovat, zkoumat, jehož přítomnost nevyhledávám. Pak jsem dostala knížku Jak jsem vezl kůrovce… a jiné neobyčejné povídky od Michala Vaněč...

Divadlo

Festival Lávka River Stage plave po Vltavě!

lavka river stage provazochodkyneV úterý 31. srpna proběhla vyprodaná premiéra festivalu Lávka River Stage, kterou sledovali z bezprostřední blízkosti návštěvníci klubu Lávka i stovky turistů přímo z Karlova mostu!<...

Film

Captain America: Občanská válka je nabitý akcí od začátku do konce

Kažcaptain america 200dý nový film s nálepkou Marvel je očekáván s obrovským napětím a touhou. Nejinak tomu bylo i u dalšího pokračování Kapitána Ameriky s názvem Občanská válka. A tentokrát se máte opravdu na co těšit.

...