Vyjde nová kniha Pavla Tomeše s názvem 13!

Vyjde nová kniha Pavla Tomeše s názvem 13!

Tisk

13 obalka200V rámci Velkého knižního čtvrtku vyjde 19. října sbírka povídek spisovatele a stand-up komika Pavla Tomeše pod názvem 13! (čti: „třináct faktoriál“). Držitel Ceny čtenářů Magnesie Litery z minulého roku za humorný román o smrti Až na ten konec dobrý přichází tentokrát se sbírkou povídek.

 


„Je to pestrá mozaika třinácti příběhů, kdy se hrdinové ocitnou v často velmi bizarních situacích. Někdy to nedopadne úplně dobře, ale ať už převládne smích nebo smutek, žádná tma není tak temná, aby ji neprozářil černý humor,“ říká o knize Tomeš.

Kniha má podtitul Třináct příběhů s přílohami. „Čtenáři jsou k sbírkám povídek někdy skeptičtí, připadá jim, že je to takový ten žánr sotva-to-začalo-tak-to-skončí. A tak jsem na konec knihy zařadil ke každé povídce ještě takový bonus,“ vysvětluje Tomeš.

Autorkou ilustrací a celkové podoby knihy je talentovaná grafička a ilustrátorka Lemka Otáhalová, která dala vizuální tvar i románu Až na ten konec dobrý.

Na povídky z knihy 13! se navíc mohou těšit i posluchači Českého rozhlasu. „Po loňské velmi úspěšné Četbě na pokračování z románu Až na ten konec dobrý plánuje Český rozhlas Dvojka odvysílat sedm z třinácti povídek na přelomu ledna a února 2024. Všechny povídky pak najdou posluchači ve streamu po dobu čtyř týdnů,“ říká dramaturgyně Českého rozhlasu Marina Feltlová.

O knize

13! (čti „třináct faktoriál“) je mozaika třinácti povídek, v nichž se postavy dostávají do neobvyklých situací. Příběhy spolu sice nesouvisí, ale pro náročnějšího čtenáře je v nich roztroušeno pár narážek, které mají navodit pocit, že ano. Lze je číst v libovolném pořadí a čtenáře nejspíš ohromí, kolik možností mu to dává. Kniha obsahuje i překvapivý bonus: přílohy, které příběhy dále rozvíjejí.

13 obalka

O autorovi

Pavel Tomeš je spisovatel, nakladatel a také stand-up komik, kterého můžete znát z televizních pořadů Comedy club nebo Na stojáka. Napsal tři sbírky fejetonů Facky z Marsu, Zápisky malého tyranosaura a Tohle lidi hodně berou. Za humorný román o smrti Až na ten konec dobrý obdržel Kosmas cenu čtenářů v rámci Magnesie Litery 2022. Žije v Brně.

Vychází 19. října v rámci Velkého knižního čtvrtku.

Pevná vazba, ilustrovaná s přílohami, 240 stran

Více informací:

web: www.paveltomes.com
FB: https://www.facebook.com/PavelTomesStandupKnihy


 

PřihlášeníSlavná herečka a její studentka. Která z nich si zahraje v nově otevřeném Národním divadle?

Eliška Pešková (Miroslava Pleštilová) je divadelní hvězda, úspěšná učitelka herectví a žena divadelního podnikatele Pavla Švandy ze Semčic. Otýlie Malá (Iveta Hlubučková) je zas mladá dívka, která ze všeho nejvíc touží stát se herečkou.

Začala jsem svým snům rozumět a vykládat je i druhým

Nejdříve psala básničky, které, jak sama přiznává, byly spíše jakési přetlaky emocí a jejího silného vnímání. Pak přišly novelky ze života, v nichž mohla uplatnit svoji fantazii, která pracovala na plné obrátky. Později si jen tak vydala básnickou sbírku Proudy, novelku Mimo prostor a čas a v roce 2021 již pod nakladatelstvím Albatros Media knihu Tajemství snů a jak ho rozluštit, na jejímž pokračování pracuje. Také má rozepsaných několik románů a jako šéfredaktorka vede internetový magazín Kultura21.cz.

Banner

Hledat

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".


Literatura

Každý by měl mít svou Místnost, svůj ostrůvek bezpečí a klidu

mistnost perexCo když vnímáte realitu jinak než ostatní? A navíc, co když vám někdo zakáže navštěvovat váš vlastní svět, který zcela jasně vnímáte? Co když se vás někdo snaží vyloučit z místečka, které je pro vás oázou klidu a míru a ve kterém se můžete ...

Divadlo

Komedie Poslední ze žhavých milenců se Simonou Stašovou má za sebou skoro 12 sezón

posledni ze zhavych milencu 200Komedie Poslední ze žhavých milenců, patří mezi nejúspěšnější díla známého amerického autora Neila Simona. Řadu sezón se těšila velké divácké přízni na Broadwayi. Skvělá je již svým námětem a přímo dokonalá dí...

Film

Od září bude na Primě všeho víc

Prima 200Zatímco tropické teploty atakují rtuť teploměrů po celé České republice, programové oddělení televize Prima se již naladilo na podzimní vlnu. Není divu, protože podzimní schéma „primáckých“ programů startuje na televizních obrazovkách už v posledním s...