Nevšední zápisky nebo zážitky ze Šanghaje?

Nevšední zápisky nebo zážitky ze Šanghaje?

nevsedni zapisky200V nakladatelství Pointa vyšlo v poslední době několik cestovatelských knih a jednou z nich byla i ta s názvem Nevšední zápisky ze Šanghaje od Lukáše Mohelského.

 

 

 

Lukáši Mohelskému se naskytla příležitost strávit tři roky na pracovním pobytu v Šanghaji, a to společně s manželkou i se dvěma malými dětmi. Nikdo z nich nevěděl, do čeho přesně jde, ale Lukáš se naštěstí rozhodl o tom psát.

Díky tomu vznikla kniha, u které se čtenáři pobaví a také se dozví spoustu zajímavosti o Šanghaji a místní realitě. Zjistíte tak například, jak funguje školka, jak se v Asii opravuje, jakou mají logiku, nebo co znamená Zlatý týden. Také budete často s rodinou soucítit a mít o ni strach, to, když se u ní vystřídají nejrůznější nemoci, nebo když si „užívají“ na nejrůznějších dovolených v okolí.

Autorův styl si mě ihned získal, zaujal mě jeho smysl pro humor a jeho přístup k životu mi byl sympatický. Měla jsem pocit, že jde o mého známého a moc mě zkrátka bavilo jeho řádky číst. I když s úsměvem přiznávám, že jako jeho manželka bych ho občas chtěla zabít.

Nevšední zápisky ze Šanghaje jsem vnímala jako zajímavou sondu do života jedné rodiny trávící čas v Asii, a navíc jsem se u nich dost bavila. Vše mi přišlo vyrovnané a ocenila jsem, že nešlo o jakýsi deník, ale že Lukáš Mohelský nabídl i něco navíc, a to bez nudného zabíhání do podrobností například o pracovních zkušenostech. Na prvotinu to byla opravdu dobrá kniha a doufám, že nezůstane jen u ní.

Lukáš Mohelský je mladoboleslavským patriotem, ale opakovaně projevuje touhu poznávat cizí kraje, aby vždy dříve či později zjistil, že nejlépe je mu stejně doma.

nevsedni zapisky

Nevšední zápisky ze Šanghaje
Autor: Lukáš Mohelský
Žánr: cestování, humor
Nakladatelství: Pointa
Rok vydání: 2022
Počet stran: 248
Hodnocení: 87 %

https://pointa.cz/project/c2b95e3c-15aa-11ea-8c8f-001dd8b72061

( 1 hlas ) 


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Vladislava Mlada Jirásková: Je třeba mít v sobě odvahu

VMJ perexMalířka, apatykářka, žena, která měla v životě štěstí najít sebe samu a vášeň k životu, směr a svou přirozenost. A která dostala šanci napsat voňavý Receptář z barokní apatyky. Jaké je životní štěstí? Nejen na to se jí ze...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...


Literatura

Uspěte vaše nejmenší se zvířátky

jak zviratka chodi spat 200V nakladatelství Kazda vyšlo moc krásné leporelo s názvem Jak zvířátka chodí spát od německých autorek Mariny Rachner a Anny-Kristin zur Brügge.

 

...

Divadlo

Romeo a Julie v divadelním studiu JAMU

romeo200Marta, studio Divadelní fakulty JAMU v Brně dává pravidelně prostor svým studentům, aby se představili před diváky svou tvorbou. Bývají to tvůrčí dílny a různá volná asociativní představení, jsou to (naštěstí) i práce z oblasti klasického dramatu, na kt...

Film

Kino Světozor chystá nový cyklus, ve kterém představí nedistribuční snímky z celého světa

svetozor 200Na rok 2022 si kino Světozor připravilo pro své diváky novinku. Ve středu 16. února zahájí nepravidelný cyklus zaměřující se na kvalitní filmy z festivalů, pro které žádná distribuční společnost nemá v plánu českou premiéru. Cyklus ponese jméno „Sv...