A z modré krabice se vysoukal červený medvěd. Jmenuje se Teri

A z modré krabice se vysoukal červený medvěd. Jmenuje se Teri

Teribear perexAutorkou příběhu „Teribear, tajemství modré krabice“ je známá spisovatelka Alena Mornštajnová. Prostřednictvím ilustrovaného vyprávění ožívá méďa Teri. Možná jste se s ním již někde setkali, je totiž už od roku 2009 maskotem Nadace Terezy Maxové. Kniha je dalším krokem k propagaci charitativního projektu, jehož cílem je podpora dětí vyrůstajících v ústavní péči.


„Proč jsou blechy užitečné? Potřebují veverky brýle? Kolik ořechů se vejde do zeleného batohu? A kdo je to vlastně ten Teri?“

Jako první odhalí tajemství modré krabice, ležící na zahradě za hustým keřem, veverka Simonka. Když se ven vysouká červený plyšový medvídek, který neví, kde bydlí a komu patří, hned se rozhodne mu pomoci. Malý hrdina Teribear se při hledání domova postupně spřátelí s několika zvířátky, s nimiž zažije spoustu napínavých dobrodružství, navštíví zoologickou zahradu, les a dokonce i cirkus.

Příběh s poselstvím
Na cestě domů se méďa musí utkat s různými problémy a nástrahami, nakonec se mu je však podaří všechny překonat. Jednak se nenechá jen tak něčím odradit, a za druhé má přátele, o které se může opřít. Dodávají mu kuráže a každou situaci společnými silami hravě vyřeší.

„Ilustrované vyprávění o přátelství, odvaze a odhodlání ukáže rodičům i dětem, že ke štěstí může dojít, doskákat nebo dojet na koloběžce úplně každý. Ať už je živý, nebo plyšový.“

Krásné, barevné obrázky Vladimíra Žáka se dětem určitě budou líbit a přiblíží jim podobu hrdinů celého příběhu. Jediné, co je mně osobně, s ohledem na životní prostředí, proti srsti, jsou celobarevné dvoustránky oddělující jednotlivé kapitoly. Ty by se určitě daly vynechat, aniž by obsah knihy nebo její grafická podoba nějak utrpěly. K mé radosti naopak nechybí jedna důležitá drobnost, kterou vždy velice ocením, a tou je textilní záložka – červená stužka upevněná ve vazbě.

„Vyprávění, které pomáhá. Od jedné z nejoblíbenějších autorek současnosti.“

Věřím, že dětský čtenář (nebo postýlkový posluchač) bude spokojen a užije si s méďou hezké chvíle. Seznámení s Teribearem rozhodně stojí za to!

Teribear

Teribear - Tajemství modré krabice
Žánr: dobrodružství pro děti, pohádka
Ilustrátor: Vladimír Žák
Počet stran: 128
Datum vydání: 20. 1. 2022
Nakladatelství: ALBATROS

Hodnocení: 79 %

www.albatrosmedia.cz/tituly/77983833/teribear/

( 2 hlasů ) 


 

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Literatura

Média, lži a příliš rychlý mozek, aneb když se na nás valí příliš informací

media-lzi-a-prilis-rychly-mozek 200Nakladatelství Grada vydalo knihu Média, lži a příliš rychlý mozek s podtitulem Průvodce postpravdivým světem, jejímž autorem je spoluzakladatel webu manipulatori.cz Petr Nutil.

Divadlo

Zemřel charismatický herec Tomáš Valík, hrdina pohádky O Janovi a podivuhodném příteli

 

tomas valik 200Po kratší nemoci zemřel ve věku nedožitých dvaapadesáti let 8. října v pražské nemocnici Na Bulovce známý herec Tomáš Valík. Na filmovém plátně debutoval koncem osmdesátých let minulého století, ...

Film

Nicolas Cage se vrací na plátna kin jako Ghost Rider. A návrat je to zbytečný.
ImageNicolas Cage je zvláštní patron. Za svou kariéru prošel neuvěřitelnými zvraty a z držitele Oscara (dnes se to zdá neuvěřitelné) se stal dost možná tím nejvysmívanějším mužem celého Hollywoodu. Pomalu, ale jistě, může přebrat...