James Harries a další známí i začínající umělci vystoupí za záchranu kostela na Festivale KUKOKLI: 21. – 23. července
Banner

James Harries a další známí i začínající umělci vystoupí za záchranu kostela na Festivale KUKOKLI: 21. – 23. července

Tisk

Festival KUKOKLI  foto Vojtěch Krunt 15Léto a festivaly pod širým nebem zkrátka patří k sobě. Návštěvníky všech generací od 21. do 23. července přivítá KUKOKLI 2023. Šestý ročník multižánrového festivalu opět oživí chátrající barokní kostel v Horním Vítkově u Liberce. KUKOKLI není jen o živém umění, ale i výjimečné architektuře a okolní přírodě, která umocňuje genius loci historického místa. KUKOKLI je také o snaze zpřístupnit mimořádně inspirativní prostor společným zážitkům, zachránit zapomenutý kostel a podpořit jeho opravu. 

„Máme radost, že záměr upozornit na stav chátrajícího kostela se každým rokem daří naplňovat o něco lépe, což má pozitivní vliv na získávání financí potřebných na rekonstrukci. Koncerty českých i zahraničních kapel doplňují divadelní představení, která se konají na scéně v beduínském stanu a nově i přímo v kostele. Doprovodný program poběží také v teepee nebo na louce a festival podtrhne i nevšední scénografie. Přejeme si, aby si návštěvnící vedle kulturního programu užili i kontakt s přírodou a odreagovali se od každodenních starostí. Příjemný čas mohou na našem festivalu prožít celé rodiny i s dětmi. Téma letošního ročníku je Vesmír a symbolizuje KUKOKLI jakožto snovou planetu, která ožívá jednou za rok,“ zvou zakladatelky KUKOKLI Johana Urbanová a Miriam Macnerová Vilímová.

Festival KUKOKLI  foto Vojtěch Krunt 38

Během dvoudenního festivalu KUKOKLI 2023 zahrají a zazpívají:

HUDBA: James Harries [UK, CZ], Marc Euvrie [FR], The Wedge [DE], Cold Cold Nights, Island Mint, badfocus, Nina Rosa, Madhouse Express, Marjari, Simon Opp a další.

DIVADLO: Vrány souboru Holektiv (Terezie Vodička Kovalová, Andrea Vykysalá, Karolína Křížková), premiéra oblíbeného uskupení Ductus Deferens (Josef Trojan a další), akrobatické vystoupení na závěsné šále Alžběty Tiché, site specific studentů DAMU nebo projekt Change, který spojil 30 mladých umělců z trojmezí Německo – Česko – Polsko.

Součástí doprovodného programu bude slam poetry, autorské čtení, přednáška o historii kostela, slackline a ranní jóga. Pro děti budou připravena loutková představení Louskáček či pohádka Studánka a kouzlo lesa.

Za projektem s názvem KUKOKLI stojí Johana Urbanová a Miriam Macnerová Vilímová, které kostel v Horním Vítkově zaujal hned při první návštěvě před sedmi lety. Johana s Miriam od první chvíle tušily, že kostel Navštívení Panny Marie je kouzelným místem a že by ho rády zpřístupnily lidem skrze festival. Postupem času přibraly další členy týmu, ochotné a schopné mladé lidi. Společným velkým snem je uspořádat festival na více místech najednou a upozornit tak na špatný stav chátrajících kostelů, které mají potenciál se opět stát místem pro společná setkávání.

Festival KUKOKLI 2023 vzniká za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky, Státního fondu kultury, města Chrastava a obce Horní Vítkov.

Festival KUKOKLI  foto Vojtěch Krunt 38

Foto: Vojtěch Krunt

Více informací na www.kukokli.cz


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Tara Fuki: „Pořád se dokážeme navzájem příjemně a vtipně překvapovat“

TaraFuki 200Violoncellové duo Tara Fuki tvoří zpívající violoncellistky Andrea Konstankiewicz-Nazir (ex BOO, ex Rale, Kubilai Khan Investigations) a Dorota Barová (Vertigo, Kuzmich Orchestra, DoMa Ensemble, hostuje např. v kapele Anety Langerové, ex Cho...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Čtěte také...

Národní divadlo slavnostně zahájilo svou již 132. sezonu módní přehlídkou pro veřejnost

nd 200Při příležitosti otevření již „více než stoleté“ sezóny Národního divadla, byla pro veřejnost připravena akce módní přehlídky protagonistů čtyř odvětví Národního divadla - baletu, činohry, opery a Laterna Magiky. Moderace mó...


Literatura

Pokřivený obraz dokonalosti a krásy

chut prazdna perexLidská mysl je fascinujícím nástrojem, který se však často vymyká z rukou svého držitele, ačkoliv se domnívá, že má stále všechno pod kontrolou. Psychika pak dokáže vytvořit takovou iluzi, která u člověka odstartuje řízenou ...

Divadlo

Mohou se ženy vyrovnat s následky války?

Trojanky perexTrójské ženy žily deset let uvězněny ve zdech opevněného města. Pak jsou hradby zbořeny. Ony ale svobodu nezískají, místo ní přichází nové vězení – jsou vytrženy ze svých domovů a vrženy do kultury, jejímž jazykem nemluví.

Film

Když musí tvrďák do školky

policajt ze skolky200Film Policajt ze školky (1990) ve své době ukázal, že i typicky akční hrdina jako Arnold Schwarzenegger musí jednou za život řešit problém, který má většina z nás. I královny musí chodit na zá...