Spevák zo novomestskej skupiny Genuine Jacks Juraj Ondrejka

Spevák zo novomestskej skupiny Genuine Jacks Juraj Ondrejka

Tisk

GenJ perex„Najlepšie sa nám hra doma. Máme tam svojich skalných poslucháčov, ktorí chodia na naše koncerty úplne od začiatku. Nemôžeme sa sťažovať ani na Bratislavu. Ľudia sú tu tiež úplne super,“ aj to sú slová Juraja Ondrejku.

 

 


Prvýkrát ste hrali na otvorenom pódiu na bratislavskom majálese, aké sú vaše dojmy?

Hralo sa nám veľmi dobre. Sme prekvapení a šťastní, že je tu veľa ľudí. Bola to pre nás nová skúsenosť a veľmi radi si to zopakujeme. Super atmosféra, veľmi pozitívne to hodnotím, ľudia prišli, pristavili sa pri pódiu, dokonca si spievali naše texty. Bol to úžasný pocit.

Aké boli vaše očakávania?

Čakali sme, že tu bude úplne pohodová atmosféra a ľudia sa tu prídu baviť. Splnilo to našeočakávania.

genJ1

Mali ste obavy s veľkého pódia?

Nie nemali, snažili sme sa nestresovať.

Ako ste sa zhodli na výbere repertoáru?

Repertoár, vždy skúšame skoro všetky veci a potom podľa nálady pod pódium hráme a improvizujeme. Keď vidíme, že sa ľudia bavia na rýchlejšie pesničky, tak tam dáme rýchlejšie a na pomalšie, tak pomalšie. Všetko záleží od koncertu, pretože každý koncert má inú atmosféru a my sa tomu snažíme prispôsobiť.

Kedy stíhate tvoriť, keď ste stále rozbehaní po koncertoch?

Sme veľmi hyperaktívna kapela. Nedávno sme vydali nový album a už máme ďalších šesť rozrobených skladieb. Prinesiem námety a potom to spolu dávame v skúšobni dokopy.

GenJ3

Chystáte sa ísť na festivaly?

Oslovili sme niekoľko festivalov, ale nevybrali nás, čo nám je ľúto. Dúfame, že sa nám to podarí na budúci rok.

Keby ste si mali možnosť si s niekým zahrať na pódiu, kto by to bol?

Náš obrovský vzor je Jack White, preto sa voláme aj Genuine Jacks. Ak sa nám to podarímôžeme aj zajtra zomrieť. :-)

Foto: Lenka Meravá


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Rozhovor

Dita Pecháčková: „Mám v hlavě další kuchařku.“

kucharka dita pechackova 200Loni jsem měla možnost recenzovat kuchařku Deník Dity P., ze které dodnes čerpám inspiraci při mém kuchtění. Nedalo mi to a musela jsem se Dity zeptat na pár věcí. I přes její velkou vytíženost nak...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.

Čtěte také...

Poznejte ... polská klavíristka Milena Antoniewicz

milena-antoniewicz 200Tento rozhovor vám můžeme předložit díky laskavému svolení pana Františka Brikcia – děkujeme! Červnový koncert VIOLONCELLO A KLAVÍR I., polské klavíristky Mileny Antoniewicz a českého violo...


Literatura

Politika očima mladého aktivisty

ocima mladeho aktivisty 200V nakladatelství Pointa vyšla kniha Očima mladého aktivisty od Šimona Hlinovského, absolventa politologie zajímajícího se o veřejné dění.

 

...

Divadlo

Čvachtající labutě? Baletní parodie v Severočeském divadle již tento pátek!

baletparodie perexMám moc ráda balet. A tak se těším do Severočeského divadla v Ústí nad Labem, kde je v pátek 22.5.2015 na programu představení na motivy Labutího jezera. Má být plné komických prvků a komediálního ztv...

Film

Válka, slzy, terapie. Recenze filmu Chlapi nepláčou

CP200Druhé nejvyšší ocenění, Zvláštní cenu poroty, si z festivalu ve Varech letos odvezl film Chlapi nepláčou. Dobře napsaný, suverénně zrežírovaný a také výtečně zahraný snímek, nahlížející z nečekaného úhlu na stále bolavé následky „jugoslávské války“, na festiv...