Cool Girl! – Nový český film vycházející z knižní předlohy Leny Valenové

Cool Girl! – Nový český film vycházející z knižní předlohy Leny Valenové

Tisk

Cool Girl 200Česká talentovaná YA spisovatelka Lena Valenová si plní svůj sen. Na motivy její knihy Cool Girl!, která vyšla v online nakladatelství Pointa v roce 2019, vznikl stejnojmenný film, který míří do kin již 25. května.

 

 

Ve filmu si zahrají známé influencerky. V Pointě při této příležitosti nyní vychází nové vydání knihy Cool Girl! s filmovou obálkou. Součástí vydání je i bonusový obsah z filmu, včetně fotek z natáčení a rozhovoru s hlavními herečkami.

Z pera autorky Leny Valenové na Pointě nedávno vyšlo také pokračování knihy Bohemian Royals, které odpovídá na otázku, jak by to vypadalo, kdyby na Pražském hradě nesídlil prezident, ale královská rodina. Obě knižní novinky i spoustu dalších titulů je možné objednat na e-shopu Pointy a ve všech tradičních knihkupectvích nebo na e-shopech.

cool girl 1

Film Cool Girl!

České komediální drama Cool Girl! debutujícího režiséra Jeremyho Tichého a debutujícího producenta Roberta Cejnara vzniklo podle stejnojmenné knižní předlohy, která vyšla na Pointě v roce 2019. Autorka knihy Lena Valenová se také ve spolupráci s Jeremym Tichým podílela na tvorbě scénáře.

„Filmová verze Cool Girl! se od té knižní samozřejmě v mnohém liší. Čtyři sta stran bohužel nelze namáčknout do požadovaného časového limitu celovečerního filmu. Připravila jsem tedy základ scénáře, takovou osekanou verzi knihy, ze kterého pak producenti vybrali motivy, kolem kterých se vytvořil filmový příběh. Originální interaktivní prvek s alternativními epilogy byl přitom zachován, diváci se tak můžou těšit na tři různé konce,“ říká autorka knihy, Lena Valenová.

Film vypráví příběh tří dívek, ztvárněných influencerkami Annou Šulcovou, Kristal Shine a Dominique Alagia, které se snaží prosadit v talentové soutěži Cool Girl!. Tvůrci filmu natočili tři alternativní konce s různými vítězkami soutěže, a diváci si tak budou moci vybrat, jaký konec preferují.

„Těším se, zároveň jsem nervózní. Byla jsem se podívat na natáčení a ze záběrů a z práce celého filmového štábu a herců jsem byla upřímně nadšená,“ říká Lena Valenová.

CoolGirl plakat

Kniha Cool Girl! dostane nový kabát

Na Pointě nyní vychází nové vydání knihy s filmovou obálkou. Součástí vydání je i bonusový obsah z filmu, včetně fotek z natáčení a rozhovoru s hlavními herečkami.


 

PřihlášeníBanner

Vznešená vyrovnanost hvězdné kariéry Dagmar Peckové pokračuje i po 43 sezónách

Vypadá to, jako by dosáhla met, přetěžko posunutelných dál. Ve svém žánru si udržovala několik desítek let pozici, u níž jsme nikdy zcela jasně neodhadli, není-li právě tou první – podle čeho se určuje nejtalentovanější a nejúspěšnější česká pěvkyně v zahraničí. Přitom vznešená vyrovnanost umělecké úrovně Dagmar Pecková pokračuje i v době, kdy „sestoupila“ z mezinárodních jevišť a pódií, ale přitom je stále hvězdou.

Otřesné svědectví o morálce dnešní doby

Možná vám to bude znít nadneseně, ale takový dojem ve mně zanechalo čtení knížky „Férová práce“ Kim Scottové. Sice píše o Americe, nemyslím si však, že u nás to bude o mnoho lepší. Nevím, jak je to v Česku s platy, zda je mzda mužů tolik odlišná od mzdy žen jako tam, avšak sexuální morálka, podle zjištění poslední doby (případy Feri, Cimický nebo šetření na vysokých školách), je přinejmenším stejná.


Jan Melvil Publishing
Banner

Hledat

Rozhovor

Jaroslava Mačková: „Pocit bývá tím základním. Ovšem vedou k němu různé cesty.“

jarka mackova 200Jaroslava Mačková (* 1966) pochází z Černčic na Náchodsku, kde stále bydlí. Vystudovala speciální pedagogii v Hradci Králové. Básnické tvorbě se věnuje již od gymnaziálních studií v Jaroměři. Ale nejen to, psaní ji baví natolik, že do...

Videorecenze knih

Anketa

Květen, měsíc lásky. Co vám láska připomíná?
 
Banner

Co se stane, když naše vnitřní dítě mrzne?

Mít nějaký životní plán. To je to, co starší generace očekává od svých potomků. Jasnou vizi, do detailů promyšlenou cestu, po které by šli. Potomkové však nic takového nemají. Ano, vědí, co nechtějí, ale není jim jasné, jak by vlastně se svým životem měli naložit. Důležité je ale pro ně pořádně se vůči rodičům vymezit. Tyto rozdíly v očekávání pak způsobují střet generací, ve kterém není ani vítězů, ani poražených. A někde v tom všem zmatku mrzne naše vnitřní dítě…


divadlodisk.cz

Z archivu...

Čtěte také...

Rostou jako z vody a čekají na Ostrov

ostrov prebal perex

Ostrov (2005) je akční sci-fi velmi akčního režiséra Michaela Baye. Jeho filmy jsou pověstné tím, že při nich je nejen na co koukat, ale taky nad čím přemýšlet. Hlavní hrd...


Literatura

Dopisy od mrtvého

dopisy od mrtveho perexČtenářům Stevea ROBINSONA není nutné představovat amerického genealoga Jeffersona Tayta, který se vydává opět řešit záhadu v Anglii. Žije již trvale v Londýně, má malého synka, takže od rodiny se mu moc nechce. Ale ...

Divadlo

Umělecký šéf zlínského divadla Patrik Lančarič získal cenu Trilobit 2023

Trilobit200Umělecký šéf Městského divadla Zlín Patrik Lančarič dostal cenu Trilobit za režii svého dokumentárního filmu DEŽO HOFFMANN - FOTOGRAF BEATLES.

...

Film

Včelka Mája slaví 100. narozeniny!
ImageNaše kamarádka včelka Mája bavila naše maminky, nás a teď i naše děti. Dobrodružství včelky Máji, Vilíka, Hopa a mnoho dalších přátel zkrátka nestárne. V českém znění bylo vydáno hned 104 dílů. Animované příběhy vycházej...