Boj československých legionářů na Sibiři se dočká deskové hry

Boj československých legionářů na Sibiři se dočká deskové hry

Tisk

legie 200Představte si, že se píše 11. listopad 1918 a na Sibiři zuří občanská válka. Nejednotná Bílá armáda se snaží ukončit vládu Rudých. V chaosu se rozšířil banditismus i lokální povstání. A Čechoslováci se snaží dostat domů. Do této situace se teď bude možné naplno vcítit prostřednictvím nové deskové hry Legie: Sibiřská cesta od lidí kolem českého spolku Rolling. Hráči se v ní dostanou přímo do kůže československých legionářů, vojáků státu vzniklého v exilu, kteří se zoufale snaží prostřílet domů. Každá partie nabídne jiný napínavý příběh novodobých dějin. Tuto originální českou deskovku lze nyní finančně podpořit na Hithitu.

 

„Tématu československých legionářů na Sibiři se věnujeme posledních šest let – přečetli jsme spousty deníků, konzultujeme mnoho věcí s Československou obcí legionářskou a napsali jsme o nich larp (specifický druh her založený na hraní role). S přípravou deskových her máme bohaté zkušenosti. Víme, jak udělat poutavý příběh, a právě tohle téma je ideálním materiálem pro strategickou deskovku s přirozeně vznikajícím příběhem,“ objasňuje vznik hry Legie: Sibiřská cesta David František Wagner, jeden z jejich tvůrců. 

legie1Za vznikem hry stojí lidé kolem českého spolku Rolling, který na ní intenzivně pracuje již delší dobu. Vytvoření deskovky takového formátu totiž není vůbec jednoduché. Grafika, perfektní scénář i samotná distribuce na herní stoly totiž vyžaduje mnoho času, lidské síly a samozřejmě také finančních prostředků. Ty tvůrci aktuálně shání prostřednictvím kampaně na crowdfundingovém serveru Hithit.cz.

„Rozhodli jsme se celý projekt pojmout jako crowdfunding. Pomocí HitHitu zjistíme, kolik existuje fanoušků československých legionářů a kolik lidí si chce prožít jejich příběhy na vlastní kůži. Hru také bereme jako základ, ke kterému chceme přidávat další obsah – specifické herní módy, předpřipravené scénáře zaměřené na příběh apod. Taky jsme připraveni přizpůsobit obsah hry těm nejvěrnějším dárcům a jejich obličej zapůjčit některé z postav. Vše teď záleží na podpoře lidí,“ představuje koncept projektu další z tvůrců, grafik Martin Petrásek

legie2

Prostřednictvím crowdfundingové kampaně jsou nyní podrobně prezentovány jednotlivosti a principy celé hry. Zároveň jsou na webových stránkách vyvěšena také pravidla hry pro lepší pochopení konceptu Legie: Sibiřské cest. Zájemci se zde také mohou zúčastnit online ukázkové hry.

„Hráči mají úplnou svobodu v tom, s kým a na čem se domluví, jak budou postupovat a taktizovat. Hraje se vždy na předem daný počet lokací. Čím je hra dál, tím tvrdší postihy přicházejí, a tím více postav bude umírat. Máme za sebou vyšší desítky testů a koncept nám myslím funguje. Moc si přeji, aby se nám hru podařilo s podporou fanoušků her i historie dostat do krabic. Za každý příspěvek na Hithitu jsme nesmírně vděční,“ dodává Wagner.

legie3

Více informací: http://www.legiongame.cz


 

Přihlášení



Anketa

Která je vaše nejoblíbenější česká vánoční pohádka?
 

Příběh muže, který přežil tři koncentrační tábory a na konci války unikl z hořícího pekla lodě Cap Arcona

Wim prožil dětství v chudé amsterodamské rodině. Když Nizozemsko obsadili nacisté, musel odjet na nucené práce do Německa. Poté, co se situace v jeho práci zhoršila, uprchl zpátky do Nizozemska a nějakou dobu se ukrýval.

Ignis Fatuus je kniha prosycena mytologií a hororovou atmosférou. Na Šumavu už nejspíše chtít jet nebudete

Na Šumavu asi v životě nepojedu. Autorce Petře Klabouchové se vydařil mistrný mysteriózní thriller, místy až horor, který umně vtáhne čtenáře do děje a už ho nepustí. Paní spisovatelka si šikovně pohrává se čtenářem do poslední chvíle jako kočka s myší, takže čtenář do poslední chvíle neví na čem je, vše však má promyšleno do posledního detailu, každá myšlenka má svou perfektně dotaženou pointu.

Banner

Videorecenze knih

Hledat

Rozhovor

Jiří Přibyl: V Olomouci se mi za těch patnáct let tak natolik zalíbilo, že bych neměnil

jiri pribyl200Operní zpěvák musí být i hercem, jinak to není ono. A musí zpívat s láskou, i když samozřejmě nemůže chybět nadání, talent. Zpěv je také velká fyzická námaha i záležitost silných nervů, přitom výsledek na scéně musí být přesvědčivý a přirozen...

Dvojalbum Evergreeny Heleny Vondráčkové přináší žánrové vlny a hudební skvosty

V letošním roce, kdy slaví Helena Vondráčková šedesát let pěvecké kariéry a kdy zaznamenala několik nemalých úspěchů, vychází i dvojalbum Evegreeny, jehož podtitul zní 60 let na scéně. Člověk by řekl, že jde o „bestovku“, ale ono je to trošku jinak. I když jde o 160 minut hudby, tentokrát nezní velké Heleniny hity, nýbrž písně, které jste už možná někdy někde slyšeli, ale na nosičích nikdy nevyšly.

Čtěte také...

Příspěvek k palčivému tématu

religiozita perexPo pěti letech přichází profesor Martin C. Putna s dalším průvodcem po kulturních dějinách religiozity. Po průvodci po americké zbožnosti se ke čtenáři dostává Putnův pohled na religiozitu ruskou. Přichá...

Z archivu...


Divadlo

Zlínské divadlo hlásí Osobní poplach

osobni poplach 200Úspěšnou knihu zlínského spisovatele Josefa Holcmana Osobní poplach oživí na jevišti Městské divadlo Zlín.

...

Film

Ivan Trojan se Ve stínu rozhodně neschová

ve stinu plakatBoj dobra proti zlu nebo, chcete-li, silného proti slabšímu tady byl vždy. Jsou to příběhy, které přitáhnou pozornost. Na druhou stranu jsou už ale více či méně předvídatelné. Stejné je to i s novým filmem Davida Ondříčka Ve stí...