Boj československých legionářů na Sibiři se dočká deskové hry
Banner

Boj československých legionářů na Sibiři se dočká deskové hry

legie 200Představte si, že se píše 11. listopad 1918 a na Sibiři zuří občanská válka. Nejednotná Bílá armáda se snaží ukončit vládu Rudých. V chaosu se rozšířil banditismus i lokální povstání. A Čechoslováci se snaží dostat domů. Do této situace se teď bude možné naplno vcítit prostřednictvím nové deskové hry Legie: Sibiřská cesta od lidí kolem českého spolku Rolling. Hráči se v ní dostanou přímo do kůže československých legionářů, vojáků státu vzniklého v exilu, kteří se zoufale snaží prostřílet domů. Každá partie nabídne jiný napínavý příběh novodobých dějin. Tuto originální českou deskovku lze nyní finančně podpořit na Hithitu.

 

„Tématu československých legionářů na Sibiři se věnujeme posledních šest let – přečetli jsme spousty deníků, konzultujeme mnoho věcí s Československou obcí legionářskou a napsali jsme o nich larp (specifický druh her založený na hraní role). S přípravou deskových her máme bohaté zkušenosti. Víme, jak udělat poutavý příběh, a právě tohle téma je ideálním materiálem pro strategickou deskovku s přirozeně vznikajícím příběhem,“ objasňuje vznik hry Legie: Sibiřská cesta David František Wagner, jeden z jejich tvůrců. 

legie1Za vznikem hry stojí lidé kolem českého spolku Rolling, který na ní intenzivně pracuje již delší dobu. Vytvoření deskovky takového formátu totiž není vůbec jednoduché. Grafika, perfektní scénář i samotná distribuce na herní stoly totiž vyžaduje mnoho času, lidské síly a samozřejmě také finančních prostředků. Ty tvůrci aktuálně shání prostřednictvím kampaně na crowdfundingovém serveru Hithit.cz.

„Rozhodli jsme se celý projekt pojmout jako crowdfunding. Pomocí HitHitu zjistíme, kolik existuje fanoušků československých legionářů a kolik lidí si chce prožít jejich příběhy na vlastní kůži. Hru také bereme jako základ, ke kterému chceme přidávat další obsah – specifické herní módy, předpřipravené scénáře zaměřené na příběh apod. Taky jsme připraveni přizpůsobit obsah hry těm nejvěrnějším dárcům a jejich obličej zapůjčit některé z postav. Vše teď záleží na podpoře lidí,“ představuje koncept projektu další z tvůrců, grafik Martin Petrásek

legie2

Prostřednictvím crowdfundingové kampaně jsou nyní podrobně prezentovány jednotlivosti a principy celé hry. Zároveň jsou na webových stránkách vyvěšena také pravidla hry pro lepší pochopení konceptu Legie: Sibiřské cest. Zájemci se zde také mohou zúčastnit online ukázkové hry.

„Hráči mají úplnou svobodu v tom, s kým a na čem se domluví, jak budou postupovat a taktizovat. Hraje se vždy na předem daný počet lokací. Čím je hra dál, tím tvrdší postihy přicházejí, a tím více postav bude umírat. Máme za sebou vyšší desítky testů a koncept nám myslím funguje. Moc si přeji, aby se nám hru podařilo s podporou fanoušků her i historie dostat do krabic. Za každý příspěvek na Hithitu jsme nesmírně vděční,“ dodává Wagner.

legie3

Více informací: http://www.legiongame.cz


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů: Knihovny pro K21, Olomouc

brezen-mesic-ctenaru 200Regály plné knih, u počítače dáma či pán, který obřadně přebírá vracené knížky a zapisuje nově vypůjčené. Místnost specificky vonící – tak voní jenom tištěné publikace, stojící jako vojáci v řadách. V sále tichý šum, jak...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Čtěte také...

Ochrana památek nově

pama200Vláda schválila návrh zákona o ochraně památkového fondu. Nahradit má stávající zákon o státní památkové péči, pocházející z roku 1987. Dosud platný zákon je již podle Ministerstva kultury zastaralý.

...

Z archivu...


Literatura

Jak se zbavit Mstivý Soni

jak se zbavit mstivy soni200V listopadu 2016 vydalo JaS nakladatelství šikovnou knížečku Jiřího Holuba s kouzelnými ilustracemi Juraje Martišky Jak se zbavit Mstivý Soni. Pokud hledáte vtipnou knihu pro děti, u které se zasmějí i dospělí, mu...

Divadlo

Zkrocení zlé ženy rozzářil neplánovaný ohňostroj

zkroceni zle zenyNa brněnském nádvoří hradu Špilberk se letos uskutečnil již třináctý ročník Letních shakespearovských slavností. Čtvrtou červencovou sobotu se hrálo představení Zkrocení zlé ženy, nejúspěšně...

Film

Programy České televize se na podzim zahalí do staronových kabátů

CT Doktor Martin Raub 200Rok co rok se Česká televize snaží přijít se zajímavým podzimním schématem, které by uspokojilo nejednoho, více či méně reptajícího diváka zatěžkaného odváděním koncesionářských poplatků. Avšak stejně jako člověka tak a...