Vánoční čas ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU bude opět pestrý

Vánoční čas ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU bude opět pestrý

Tisk

bi 200V předvánočním čase je v krajském kulturně vzdělávacím centru 14|15 BAŤŮV INSTITUT připraven pro malé i velké návštěvníky bohatý program. Těšit se mohou především na různorodé tvořivé dílny, koncerty i vánoční výstavku.Poučení, inspirace i tvoření v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně

Vánočně naladit se mohou návštěvníci již nyní prostřednictvím panelové výstavy Radujme se, veselme se, narodil se Kristus Pán, na které muzeum představuje naší předvánoční a vánoční tradici doplněnou o ukázky slaměných ozdob z tvorby Františka Zusky, držitele titulu Nositel tradic lidových řemesel. Ta bude doplněna v sobotu 26. listopadu celodenním programem Předvánoční čas v muzeu s ukázkami tradičních řemesel, prodejem drobných výrobků, pečením vánočních oplatků a perníčků, tvořivými aktivitami pro rodiny s dětmi a vystoupením Bartošova dětského folklorního souboru.

Dalším zajímavým celodenním programem v muzeu bude v sobotu 10. prosince tvořivá dílna Baťovské Vánoce, na které si děti od 5 let i dospělí budou moci vyrobit vlastní kolekci vánočních ozdob na stromeček. Inspirací jim budou vánoční ozdoby z 30. a 40. let 20. století ve výstavě ZLÍN 700.

Bohatý program pro děti v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně

Knihovna bude patřit dětem v sobotu 3. prosince dopoledne. Už tradiční Den pro dětskou knihu nabídne čtení, zábavu i tvoření. Malí návštěvníci se mohou těšit na divadelní představení Divadla z Truhlice, vernisáž a vyhlášení výsledků výtvarné soutěže, tvořivé dílničky, swap dětských knih se Zlínskou matkou, vystoupení a dobročinný jarmark Lesní komunitní školy Sýkorka a mnoho dalšího!

bi den

Nové deskové hry si mohou děti i dospělí otestovat s andělem a čertem na Mikulášském deskohraní, které Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně pořádá v pondělí 5. prosince od 16 hodin. Ve středu 7. prosince od 10 hodin se myslelo s vánočním programem i na ty nejmenší děti s hodinkou nad dětskou knihou Tátové a mámy, čtěte s námi plnou tvoření, čtení a hraní pro děti do 5 let.

Tvoření pro děti v Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně

Tvořivé dílny s vánoční tématikou pro děti všeho věku nabídnou dílny v galerii. Výtvarný workshop UMčo 6. a 20. prosince od 13.30 hodin je vhodný pro děti ve věku 7 – 10 let. Speciální Sobotní divadelně výtvarná dílna v galerii 10. prosince ve 14 hodin bude dětem vyprávět o Vánocích, jak se kdysi dávno celé rodiny po soumraku setkávaly se sousedy a pocestnými u kamen ve svých světnicích a povídaly si příběhy. Prosincové GALEŘIŠTĚ (každou středu a čtvrtek dopoledne) pro nejmenší od 2 do 5 let v doprovodu rodičů bude inspirované adventním obdobím.

Tvořivé výtvarné dílny pro děti nabízí i knihovna. Ve čtvrtek 15. prosince od 14 hodin si děti budou moci vyrobit 3D vánoční ozdoby a 20. prosince od 14 hodin pak vánoční přání.

bi vytvarna dilna

Hudební program v kavárně

K adventní pohodě přispěje také hudební program. Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně zve na vánočně laděné vystoupení zlínské folkové kapely Stromy. Návštěvníci se mohou těšit jak na vlastní tvorbu kapely, tak na již zlidovělé folkové písně i veskrze vánoční melodie. Akce se koná 12. prosince od 18 hodin.

Ve čtvrtek 15. prosince od 17 hodin se mohou návštěvníci zaposlouchat na Adventmím ladění do klasického populárního repertoáru Tanečního orchestru Brazil ze ZUŠ Morava a poslechnout si např. skladby od Marie Rottrové, ABBY, Eltona Johna, Whitney Houston, Boba Dylana, bratrů Nedvědů apod. Pro milovníky cimbálu zahraje 22. prosince od 16 hodin na Předvánočním posezení u cimbálu muzika Kuráž ze ZUŠ Morava a to jak svůj vlastní folklórní repertoár, tak i vánoční skladby.

„Ráda bych všechny pozvala na bohatý program ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU, děti i dospělí se u nás mohou naladit na vánoční notu, v adventním čase si připomenout vánoční tradice a strávit hezké chvíle s rodinou či přáteli,“ uvedla Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, příspěvkové organizace.

Za jarmarkem na hrad

V sobotu 3. prosince ožije i hrad Malenovice. Již tradičně se zde uskuteční vánoční jarmark.

V hradu i v předhradí bude od 10 do 16 hodin velké množství prodejců s malými a milými drobnostmi či občerstvením.

Více informací na webu muzea, galerie, knihovny a www.14-15.cz.


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

„Rád by som hral na najväčšom hudobnom festivale na Slovensku“ Legendárny saxofonista Bill Evans

jazz 200Na Gypsy Jazz festivale sa predstavil legendárny saxofonista Bill Evans. Zveril sa nám, že by rád zahral aj na Pohode. Celý článok o akcii nájdete ZDE

...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Čtěte také...

Muzeum se připojí ke Dnům evropského dědictví

Muzeum 200Muzeum hlavního města Prahy se zapojí do projektu Dny evropského dědictví (EHD) dne 15. září 2013.Pro letošní rok je hlavní téma Památky v novém světle.

...

Z archivu...


Literatura

Co se ukrývá v labyrintu duchů?

labyrint duchu perexZmizení španělského ministra kultury Mauricia Vallse je opravdovou záhadou. Tu má odhalit Alicia Grisová, kterou vyšetřováním tohohle mimořádně citlivého a utajovaného případu pověřila španělská tajná služba. Má jen jedinou st...

Divadlo

Peter Gábor režíruje v Česku i Slovensku, ale představil se i na scéně Théâtre Moliére v Paříži

peter gabor perexKrásných sedmapadesát let oslavil koncem října renomovaný režisér Peter Gábor. Řadu let sklízí úspěchy na divadelních scénách v Česku i Slovensku, ale objevil se také jako herec se objevil v několika filmech a seriálech. Působil j...

Film

3Kino nám zpřístupní středoevropské filmy, které bychom jinak sotva spatřili

3Kino perexKaždoročně se v listopadu pořádává rozsáhlá přehlídka 3KINO a ani letošek není výjimkou. Zájemci, kteří si musí vyčlenit volný čas na období mezi 3. až 12. listopadem, se mohou těšit na filmy vzniklé na teritoriu střední Evropy, kromě Česka ta...