Kreativní Velikonoce s vůní přírody

Kreativní Velikonoce s vůní přírody

Tisk

TVOJESVICKA 200Svátky jara, Velikonoce, jsou za dveřmi. Patří k těm nejvýznamnějších z celého roku a letos připadají na duben. Proto je nejvyšší čas začít přemýšlet o tom, jakou výzdobu tentokrát zvolíme. Přivítejte jaro u vás doma už teď, nemusíte nechávat zdobení na poslední chvíli.

 

 

Typickou velikonoční dekoraci představují vajíčka, symbol nového začátku. Nejen, že je dáváme koledníků, ale hezky si jimi můžeme ozdobit obývák či jídelnu. Pokud máte rádi přírodní materiály, velikonoční atmosféru krásně doladíte dřevěnými vajíčky od TVOJE SVÍČKA. Použijte je přírodní nebo dobarvěte podle vlastní fantazie barvami či fixy, určitě to zvládnou i děti a máte o zábavu postaráno.

TVOJESVICKA vajicko 1

Další variantou může být jednoduché velikonoční aranžmá z přírodních materiálů, které hezky dotvoří zátiší na svátečním stole. Na přípravu vám bude stačit talíř či dortový podnos, na který položíte dekorační mech, větvičky a drobné kvítky. Doplňte dřevěnými vajíčky a čajovými svíčkami z včelího vosku TVOJE SVÍČKA. Svíčky nemají klasický hliníkový kalíšek, proto jsou ideální na vložení třeba do skořápek od vajíček, čímž dotvoří kouzelnou velikonoční atmosféru. Přírodní čajové svíčky neprskají, pohlcují nepříjemné pachy a blahodárně působí na vaše smysly. Hmotnost svíčky je pouhých 20 g a vydrží hořet až 8 hodin.

Možností existuje opravdu spousta a je tedy pouze na vás, kterou si vyberete. Určitě nezapomeňte zapojit do tvorby výzdoby celou rodinu, včetně dětí. Skvěle si užijete společně strávený čas, spoustu legrace a vyrobíte krásné barevné dekorace, které dodají vašemu domovu ten pravý jarní kabátek.

TVOJESVICKA velikonocni2

Více informací naleznete na tvojesvicka.cz


 
Banner

PřihlášeníSlavná herečka a její studentka. Která z nich si zahraje v nově otevřeném Národním divadle?

Eliška Pešková (Miroslava Pleštilová) je divadelní hvězda, úspěšná učitelka herectví a žena divadelního podnikatele Pavla Švandy ze Semčic. Otýlie Malá (Iveta Hlubučková) je zas mladá dívka, která ze všeho nejvíc touží stát se herečkou.

Začala jsem svým snům rozumět a vykládat je i druhým

Nejdříve psala básničky, které, jak sama přiznává, byly spíše jakési přetlaky emocí a jejího silného vnímání. Pak přišly novelky ze života, v nichž mohla uplatnit svoji fantazii, která pracovala na plné obrátky. Později si jen tak vydala básnickou sbírku Proudy, novelku Mimo prostor a čas a v roce 2021 již pod nakladatelstvím Albatros Media knihu Tajemství snů a jak ho rozluštit, na jejímž pokračování pracuje. Také má rozepsaných několik románů a jako šéfredaktorka vede internetový magazín Kultura21.cz.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Můj cíl je originalita, pokrok a design bez hranic

S ocenením Zlatá hokejkaAchillea Sdoukose zná Slovensko, Česko i Balkán. Jeho máma je slovenská akademická malířka Ingrid Zámečníková, otec Řek. Rovněž dobře zná sklo, materiál, který mu umožňuje zhmotňovat...

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".

Čtěte také...

Všichni svatí a Dušičky – nástupce pohanského rituálu?

chryzantemy FotorListopad – november je 11. měsíc, přestože v názvu má číslo devět. Proč? V římském kalendáři byl původně listopad devátým měsícem. Latinsky je novem devět. V roce 153 př. n. l. přidala juliánská reforma k desetiměsíčnímu římskému kalendáři ještě dva měsíce....

Z archivu...


Literatura

Jídlo pro duši Táni Havlíčkové vychází z metody Octo Codes

Jidlo pro dusi perexMódní návrhářka Táňa Havlíčková vydala v roce 2018 knihu Jídlo pro duši, která se věnuje stravě. Zdá se, že to není tak velký skok od módy. Její zajímavou stylovou metodu Octo Codes lze totiž aplikovat do všech oblastí života.

Divadlo

RockOpera Praha zahajuje novou sezónu Trojou s Evou Urbanovou v roli bohyně lovu Artemis

evaurbanova 200Pražská RockOpera zahajuje novou divadelní sezónu, která se ponese na vlně festivalu RockOpera Europe 2022. V jeho rámci přivítá v září hvězdy liverpoolského rádia Bloodstream Conalla Longa a Martina Haryndu.

...

Film

Dokument o pražském Divadle MA „Zabíjení draka“ zve na předpremiéru

zabijeni draka 200„Zabíjení draka“ – tento příznačný název si pro svůj čerstvý dokumentární film zvolil režisér a rozhlasový redaktor Václav Müller. Snímek s podtitulem „Prvních 100 dní ruské agrese na Ukrajině pohledem unikátní malé scény v Praze“ refl...