Záliby císařovny Sisi. Jaké psy měla doma nebo jaký měla vztah k okultismu

Záliby císařovny Sisi. Jaké psy měla doma nebo jaký měla vztah k okultismu

Tisk

Záliby císařovny SisiCísařovna Sisi odedávna fascinovala historiky i veřejnost, inspirovala mnohé ženy, které obdivovaly její výjimečnost, svobodomyslnou povahu, intelekt, důvtip, krásu a snahu pečovat o své zdraví a fyzickou zdatnost. Celý její život je velmi oblíbeným námětem k mnoha knižním zpracováním, ale jednou z opravdu nejlepších autorek, které se Sisi věnují, je naše historička Dagmar Beňaková. Mám od ní všechny knihy o císařovně Sisi a nedá se jinak, než hodnotit vysoko. O čem je nová kniha Dagmar Beňakové s názvem Záliby císařovny Sisi a co v ní najdete? Opět vydává nakladatelství Grada.

Nová knížka Dagmar Beňakové tentokrát pojednává o soukromém životě císařovny a přesně těch záležitostech, jaké lidi nejvíce zajímají: každodennost, záliby, sport, volný čas, móda, péče o vlasy a další. Kniha má bohatou obrazovou přílohu, krásnou obálku a milé grafické zpracování, na stránkách se objevuje naprosto kouzelná kytička fialek. Dozvíte se, čemu se císařovna ráda věnovala ve svém volném čase a jak vypadalo její soukromí. Milovala koně, psy i další zvířata, autorka vás podrobně seznámí třeba s tím, jaké koně a psy Sisi měla, jaké sporty provozovala, překvapí vás nádherné kresby císařovny a také velmi vyspělé kresby jejích dětí, dozvíte se ledacos o tom, jaké umění Sisi milovala, kam chodila do divadla, jaké lidi měla nejraději a kdo jí byl nejbližší, kdo se staral o její vlasy, jakou módu preferovala, jaké šaty a účesy i nádherné šperky nosila. Veškeré tyto velmi podrobné informace vás naprosto okouzlí, něco třeba i překvapí. Vše dokládají historické fotografie. Velice zajímavá je také kapitola o vztahu Sisi k okultismu.

Knížka mě velice potěšila, jsem unešená a vřele doporučuji!

O autorce:

JUDr. PhDr. Dagmar Beňaková, Ph.D., LL.M., vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a rovněž Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze (obor německá a rakouská studia). Absolvovala řadu zahraničních pobytů, během nichž se věnovala právu, historii i cizím jazykům. Nyní pracuje na Ministerstvu zahraničních věcí České republiky. V minulosti externě vyučovala na Právnické fakultě a na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze.

Pod svým rodným příjmením (Černá) publikovala jednu monografii, celou řadu článků v odborných časopisech a příspěvků ve sbornících a kolektivních monografiích. Jeden z příspěvků vyšel také pod jejím současným příjmením. Ve volném čase se věnuje hlavně své rodině, četbě a cestování.

Již od dětství putuje po stopách císařovny Alžběty Rakouské, zvané Sisi. Stejně intenzivně sbírá a studuje veškerou dostupnou literaturu o císařovně, a to nejen v češtině, ale především v němčině, dále v angličtině, francouzštině, maďarštině, italštině a španělštině. Od svých vysokoškolských studií také k tomuto tématu vyhledává v archivech a knihovnách primární prameny.

Mezi její knihy o císařovně Sisi patří: Dopisy od Sisi nebo Toulky po stopách císařovny Sisi, Za sluncem po stopách císařovny Sisi. Rozhovor s autorkou si můžete přečíst ZDE.

 

Záliby císařovny Sisi

Název: Záliby císařovny Sisi
Autor: Dagmar Beňaková
Nakladatelství: Grada
Rok vydání: 2024
Počet stran: 208
Hodnocení: 100%

https://www.grada.cz/zaliby-cisarovny-sisi-14047/


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Jirka Urban: „Hrajeme třicet let! To je ta nejlepší věc, která se nám mohla přihodit!“

arakain jiri urban 200Přinášíme vám rozhovor s kytaristou skupiny Arakain Jirkou Urbanem, který zde ukázal jeho úžasný vztah k Arakainu a poodtjajnil plány do budoucnosti.

...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Čtěte také...

Mumie světa byly odhaleny na pražském Výstavišti

DSC 0882Právě dnes začala zajímavá výstava Mumie světa, která má na pražském Výstavišti evropskou premiéru. Na předchozí zastávce v Americe slavila obrovské úspěchy, přičemž se počet jejích návštěvníků přehoupl přes milion.

...

Z archivu...


Literatura

Nesbo nechává svého hrdinu trpět

nuz200Když vyjde kniha oblíbeného severského spisovatele v Česku, jsou to pro čtenáře takové menší Vánoce. Dvanáctá “holeovka” přináší vybroušený děj a jak sám autor podotknul, nechá tentokrát svého hrdinu Harryho Holea trpět. Vůbec nepřeháněl.

Divadlo

78. sezónu otevře zlínské divadlo v novém sále: první premiérou bude Špína
mestke divadlo zlin sezona200Městské divadlo Zlín vstoupí v září do 78. sezóny. Diváci se mohou těšit na neobyčejně pestrou kolekci celkem jedenácti premiér: sedm ve Velkém sále, dvě ve Studiu Z a jednu v Dílně. Již nyní herci pracují na d...

Film

89. ročník Academy Awards, aneb předávání Oskarů 2017

oscars 2017 perexI letošní ročník předávání Oskarových cen byl plný velkých jmen a také snímků. Slavnostní vyhlášení výsledků bylo prvně vysíláno v rádiu v roce 1930 a v televizi poprvé v roce 1953. Nyní je k vidění ži...