Počasie zaručilo úspech Bratislavského majálesu - Navštívilo ho približne dvadsaťtisíc ľudí

Počasie zaručilo úspech Bratislavského majálesu - Navštívilo ho približne dvadsaťtisíc ľudí

bratislavsky majales 200Skončil sa šiesty ročník Bratislavského majálesu, ktorý sa celoročne pripravuje. Jeho PRs a marketingový manažér Milan Vajda informoval, že v posledných dvoch - troch rokoch je poznamenaný ekonomickou a finančnou situáciou. „Festival je zásadne ideovým aj produkčným dieťaťom občianskeho združenia Bratislavský majáles.“ Okrem neho pomáhajú stage manažéri, pomocníci v zákulisí, najímajú si zdravotníkov, bezpečnostnú službu, mesto pomáha s upratovaním a ľudia, ktorí stoja za logistikou.

Interpretov si vyberajú podľa možností. „Podujatie má za päť- šesť rokov veľmi dobrú reputáciu dobré renomé, nie je problém s termínmi umelcov, hrať tu chce každý. Niektorí vravia, že na tomto festivale hrajú iba naši kamaráti. Čiastočne je to pravda, máme medzi umelcami a kapelami veľa kamarátov,“ uviedol Milan Vajda. "Každoročne pripravujú dramaturgiu. Koncertnú časť rozdelili do troch blokov. Prvým blokom je alternatívna scéna, druhým hlavné pódium a tretím chilautová svetová etnologický scéna. V budúcom roku ak budú na to finančné prostriedky chystajú ako novinku divadelnú scénu. Potrebujeme tu divadlo, premýšľame o Teatro Tatro, ak by sme našli časový priestor v rámci majálesu. Na tento festival je to vyslovene stvorené," povedal so zaujatím PRs a marketingový manažér.

bratislavsky majales1

Na záver Milan Vajda zhodnotil tohtoročný majáles so slovami: „Boli sme deťmi šťasteny. Vynikajúco nám vyšlo počasie, a to ovplyvnilo aj návštevnosť v dobrom slova zmysle. Mali sme rekordnú návštevnosť na piatkovom programe. Prispelo k tomu aj premiérové vystúpenie Veca a Le Payaco.“ Sobota bola podľa neho najsilnejšia. Úspechom bola skupina I. M.T. Smile a ohňostroj, ktoré prebiehali vo večerných hodinách. Prišlo sa naň pozrieť približne 20 až 25 tisíc ľudí. Sledovali ho nielen ľudia na mieste pred pódiom , ale aj na opačnom brehu a na mostoch."

bratislavsky majales2


Fotogalerie


Zdroj foto: autorka článku


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Ondřej Müller: příběh Harryho Pottera považuji za uzavřený, ale moc by mě zajímaly osudy některých dalších postav

HP 200Před slušnou řádkou let se stal Ondřej Müller objevitelem Harryho Pottera pro český knižní trh. Jak to tenkrát celé probíhalo, se dozvíte z následujícího rozhovoru.

 

...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Čtěte také...

O holocaustu s přeživším z Osvětimi

holocaust evropa perexJe to sice už více než sedmdesát let od konce druhé světové války, ale pro některé z nás je to stále živé téma. Říká se, že se máme z historie poučit, nebo se bude opakovat. Ale umíme to? Přemýšlíme dostatečně nad tím, co se ...

Z archivu...


Literatura

Stalinova dcera se nepokládala za mučednici. Její dramatický život na 574 stránkách!

stalinova dcera perexVýjimečný a bouřlivý život Světlany Allilujevové. Takový podtitul nese kniha Rosemary Sullivanové Stalinova dcera.

 

...

Divadlo

Pěna dní - devastující dopad lásky k idolu

Pena dni perexRelativně mladý divadelní počin režisérů Martina Kukučky a Lukáše Trpišovského, byl na prknech Klicperova divadla v Hradci Králové představen již po několikáté od jeho premiéry 12. března 2016. Toto velice nekonvenční a netradiční předsta...

Film

Křtiny aneb exkurze do polského podsvětí
ImageDrsný, avšak velmi lidský příběh současného varšavského podsvětí, kde vládne zákon ulice a nejsilnějšího gangu. I takto jednoduše by se film režiséra Marcina Wrony dal popsat, pokud bychom měli k dispozici jen několik slov. A...