Don Miguel Ruiz, Don Jose Ruiz: Pátá dohoda

Don Miguel Ruiz, Don Jose Ruiz: Pátá dohoda

Tisk

200tradDnes již legendární Pátá dohoda se dočkala velmi zvláštního zpracování. Můžete si ji vzít s sebou do kapsy, do kabelky a potěšit se s toltéckou moudrostí, kdy jen budete chtít. Stejně jako Čtyři dohody se dočkaly karetního vydání, stalo se tak i s Pátou dohodou. Každý den tak můžete strávit tím, že si věnujete nějaký čas.
Individuální zprávy jen pro vás

Výhodou této kapesní verze je, že se vám karty před očima poskládají právě tak, jak potřebujete. Jak v tuto chvíli žádá vaše duše…Pátá dohoda ožila!

„Vím, že názory ostatních lidí se mnou nijak nesouvisí. Toto vědomí mě skutečně osvobozuje! Ať si o mně lidé myslí cokoliv, ve skutečnosti se to týká pouze jejich představy, jako o mě mají, a já nejsem touto představou.“

„Každé slovo v mé mysli je pouze symbol a symboly nejsou skutečné. Jsem to já, kdo je tvoří, jsou mým uměleckým vyjádřením. Jsem to já, kdo každému slovu dává jeho význam a moc. Slova jsou pro mě pouze nástrojem ke komunikaci.“

„Nikdy nezneužívám slova tak, abych jejich prostřednictvím pomlouval sám sebe nebo ostatní lidi, a šířil tak emoční jed.“

trad

Podobné větičky na vás vykouknou z těchto příjemně namalovaných kartiček a jejich maličký formát je jako dělaný pro chvíle pohody. Usebrat se se šálkem čaje při svíčce, v klidu a tichu a popovídat si s Pátou dohodou. Může být něco lepšího?

Pokusila jsem se těmito kartami hledat odpovědi na otázky. Nevýhoda je možná jedna – neustále jsme naváděni na pozitivní myšlení. Jenže ono je základem celé duchovní koncepce Miguela Ruize a jeho syna José. Máme se řídit svým srdcem, instinkty, nebrat si věci osobně, nehřešit slovem – no však to znáte. Pro tyhle karty musíte být náležitě naladěni.

Jsem ráda, že Pátá dohoda vyšla i v karetní verzi, čímž se stala víc intimní, osobní a na míru každému čtenáři. Skoro mě napadá, že je opravdu vhodné, aby ten, kdo se bude seznamovat s těmito kartami plnými toltécké moudrosti, znal Čtyři dohody (případně i tu Pátou, i když i bez ní se celkem dobře obejdete), ale mít v sobě zažitou tu zvláštní tóninu a charisma Miguela Ruize.

I když jsou i afirmace, které jsou tak univerzální, až srdce bolí:

„Způsob, jak zjistit, nakolik jsou má slova nevinná, je pomocí otázky: „Jsem šťastný nebo trpím?“ Pokud trpím, znamená to, že hřeším slovem.“

trad1

Autoři:
Don Miguel Ruiz je autorem světových bestsellerů Čtyři dohody (na žebříčku New York Times se udržel jako bestseller více než sedm let), Láska vztahy a přátelství a Hlas poznání.

Don Jose Ruiz zasvětil svůj život šíření moudrosti dávných Toltéků. V současné době přednáší a vede semináře v USA a na posvátných místech po celém světě.

Lori Koefoed se živí jako ilustrátorka na volné noze a pochází z Kalifornie. S úspěchem ilustruje dětské fantasy knihy a její díla jsou v Kalifornii často vystavována v galeriích. Kresbu a malířství také vyučuje a patří k těm nejlepším ve svém oboru v současné době.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2013, www.synergiepublishing.com


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Jana Jirátová: „Program festivalu je zaměřený na INSPIRACI v mnoha oblastech.“

Jana Jiratova 200Od úterý 15. srpna se bude v Sušici konat festival Inspirace, který představí pestrou nabídku aktivit ze současné alternativní scény. Akce má být především inspirativní a nabídnout vedle zábavy i nové zážitky a vjemy. Více o festiva...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Čtěte také...

Eggenberkové. Historie jednoho šlechtického rodu

eggenberkove 200Nakladatelství Lidové noviny vydalo v ediční řadě Šlechtické rody Čech, Moravy a Slezska knihu Anny Kubíkové Eggenberkové - Z bankéřské lavice na knížecí stolec.

...

Z archivu...


Literatura

RECENZE: Urban Games

Urban games200Dnes jsem se rozhodla připravit recenzi na knihu Urban Games, která není mezi čtenáři zas až tak známá, a kterou nenajdete v žádném kamenném, či internetovém knihkupectví . Rozhodně to ale není tím, že by snad byla méně kvalitní, ba naopak. D...

Divadlo

Vánoční čas s Louskáčkem a Hej Mistře i komedií Bolka Polívky online na Dramoxu

Louskáček a Myšák PlyšákP

Na Vánoce dává Dramox Louskáčka z Národního divadla i vánoční představení Osel na něj funěl z Městských divadel pražských. Krásně zasněžené představení Rybovy České mše vánoční i Hurvínkovo přání pro děti. A vůbec nevadí, pok...

Film

Mezinárodní filmový festival ovládl film Bob a stromy

Karlovy Vary 200Slavnostním zakončením 50. Mezinárodního filmového festivalu, který se konal 11. července v hotelu Thermal, provázel moderátor Marek Eben. Po krátkém úvodu, kdy zažertoval na téma jubilejních festivalových padesátin, pozval na podium ...