Metalové okénko - listopad
Banner

Metalové okénko - listopad

Tisk

mo 200Mezi hlavní události měsíce listopadu patří bezesporu vydání dlouho očekávané nahrávky kapely Metallica, novinky Hardwired... to Self-Destruct, která vznikla osm let po kontrovezzní desce Death Magnetic. Kapela rozjíždí masivní kampaň na podporu svého nového materiálu, takže vás čeká spousta klipů a zajímavostí, ale samozřejmě se dostane i na další metalové kapely.

 

Američtí romantici Papa Roach nás chtějí nalákat na nové album, které má vyjít někdy začátkem příštího roku a předkládají nám novou skladbu – Crooked Teeth:

Bývalý basák legendární kapely Pantera a Down Rex Brown dokončuje nahrávání sólové desky, která by měla vyjít začátkem roku 2017. Brown bude zpívat a hrát na kytaru a basu písně, které jsou inspirovány hudbou 70. let.

Po čtyřech letech od eponymní desky Satyricon nám norští black metaloví náladotvůrci nabídnou novinkový materiál někdy v nespecifikovanou dobu v příštím roce.

Rok 2017 bude znamenat nové album i pro personu Marilyna Mansona, který vydá jubilejní desátou desku. Ta ponese svárlivý název SAY10 a tady se můžete podívat na teaser, pokud se tedy odvážíte:

Arch Enemy vydají 31. března nový živák ve verzi DVD, na kterém se budete moct podívat na jejich vystoupení z Wacken Open Air festivalu v Německu. Zde vystupovali na podporu desky War Eternal a taky chtějí všem představit novou zpěvačku Alissu White-Gluz, která je hlasem a tváří Arch Enemy právě od desky War Eternal, tedy od roku 2014.

Frontman kanadských Kataklysm Maurizio Iacono stojí za projektem Ex Deo, který se co se týká textů, profiluje na starověký Řím. Na třetím albu The Immortal Wars, které vyjde 24. února, se zaměří na velmi zajímavé punské války.

mo exdeo

Kalifornští Devildriver svým nejnovějším klipem Trust No One zavzpomínají na své vystoupení na Ozzfest Meets Knotfest v Devore. Užijte si tu atmošku!

Nový klip tu máme i od pana Roba Zombieho, konkrétně písničku Get Your Boots On! That's The End Of Rock And Roll! z neméně víceslovného alba The Electric Warlock Acid Witch Satanic Orgy Celebration Dispenser, které vyšlo koncem dubna.

Dne 18. listopadu vyšlo dlouho očekávané album kapely Metallica. Kapely, kterou znají i ti, jež tvrdší hudbě neholdují. Na její podporu vydali spoustu videoklipů, namátkou vybírám ten k písni Lords Of Summer, ze které stále čiší živelnost a ze které cítíte starý duch téhle bandy.

Dalším videem je Caught Up In The Gears Of Application od kapely Superjoint. Tady hraje prim bývalý frontman Pantery Phillip Anselmo.

S klipy se roztrhl pytel, tentokráte tu máme video kapely Killswitch Engage k písničce Cut Me Loose z jejich nejnovější desky Incarnate, která vyšla letos v březnu.

Zdroj: www.blabbermouth.net


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

„Miluju jaro a podzim,“ prozradila nám spisovatelka Alena Jakoubková

alena jakoubkova 200Léto je v plném proudu, slunce pálí o sto šest, na mnohé se přilepilo dovolenkové tempo (můj manžel ho nazývá „plážové“). Co dělají spisovatelé a ilustrátoři v létě? Jak se jim píše či kreslí pod slunečními paprsky? Nebo jen dobí...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.


Literatura

Arcikuplířka

DEKAMERON 200Arcikuplířka je přezdívka jedné z nejslavnějších knih všech dob – Dekameronu. Současníci Dekameronu prý kvůli frivolnímu obsahu přezdívali Kníže Galeotto; ten se proslavil jako prostředník lásky mezi Lancelotem a královnou Ginevrou v legendě o...

Divadlo

BALETNÍ KARAFIÁTOVI BROUČCI V ÚSTÍ NAD LABEM

Broucci plakat 200Po 13 letech se v Severočeském divadle v Ústí nad Labem představili v premiéře 6.10 2013 v 15 hodin Karafiátovi Broučci. Pohádkový příběh o lásce, pochopení i naději napsal Jan Karafiát (1846-1929) v...

Film

Hole, bagy, míčky a zběsilé třískání kolem sebe aneb záchrana pověsti golfisty

altFilm Zelený svět z roku 1996 je dnes už klasickým ztvárněním jednoho sportovce a jeho velkých snů. Aby to nebylo tak jednoduché, hraje v něm Kevin Costner svou typicky zabedněnou roli, a tak není o různé životní karamboly při sledování příběhu nouze.  

...