Metalové okénko leden

Metalové okénko leden

Tisk

mo moonspell 200I v novém roce vás vítám u naší pravidelné rubriky z metalového světa. Leden byl poněkud poslabší, ale stejně tu máme zprávy o novinkách a hlavně nálož videoklipů – různé žánry, rozdílné kapely, ale pořád je to solidní tvrdá hudba.

 

 

Začínáme smutnou zprávou o úmrtí bývalého frontmana finské kapely Children Of Bodom Alexi Laiha. Kytarista a zpěvák zemřel koncem prosince ve věku 41 let na dlouhodobé zdravotní problémy.

 

mo alexi laiho

Kapela I Am Morbid, která se skládá z bývalých členů kapely Morbid Angel Davida Vincenta (zpěv, basa) a Tima Yeunga (bicí), doplněná o kytaristy Billa Hudsona (Circle II Circle) a Kellyho McLauchlina, oslaví 30 let výročí druhého alba Morbid Angel, Blessed Are The Sick. Kapela je optimistická, oslavu plánuje turné po Evropě v září a v říjnu a na soupisce má ještě kapely Grave, Gruesoma a Pyrexia a v plánu mají podívat se i do Prahy. Věřím, že chození na koncerty chybí nejenom mně a že si je ještě tento rok užijeme dosyta.

Kapelka Love And Death, za níž stojí kytarista Brian Head Welch z kapely KoRn, nám 12. února předloží své nové album s názvem Perfectly Preserved. Zatím si můžeme poslechnout singl White Flag:

A nezahálí ani jeho spoluhráč z KoRn Fieldy, který se svým projektem Stillwell vydal v září desku Supernatural Miracle a přináší nám pravidelně snůšku klipů. Tím zatím psoledním je pohodovka Everything'll Be Better:

Nizozemci Asphyx vydali 22. ledna své desáté album s názvem Necroceros. Najdeme na něm deset skladeb a mezi ně patří i The Nameless Elite, pro kterou vydali videoklip:

Americká kapela Foo Fighters vydá 5. února desku Medicine At Midnight a z ní tu máme další videoklip, konkrétně k pohodové písničce Waiting On A War:

Pokud si chcete připomenout atmosféru koncertů, můžete tak udělat třeba při klípku Cattle Decapitation k songu Finish Them, který je natočený z vyprodaného koncertu v Melbourne na začátku předešlého roku. Písnička pochází zatím z poslední desky téhle bandy, z Death Atlas, která vyšla v listopadu 2019.

Portugalci Moonspell vydají 26. února svou třináctou studiovku, desku Hermitage, a zatím na nás sypou klipy. Tím nejnovějším je měkčí All or Nothing. Mně nesedl, ale své posluchače si najde:

Po téměř pěti letech se dočkáme 12. března nové desky Roba Zombieho. Jejich sedmá fošna ponese jméno The Lunar Injection Kool Aid Eclipse Conspiracy a bude na ní 17 písniček! Jako ochutnávku nabízí klip k The Eternal Struggles Of The Howling Man:

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Zdenka Chocholoušová: Pigy je pro nejmenší děti opravdovým parťákem

chocho200Zdenko, vítám vás u našeho rozhovoru. Jste duchovní matkou prasátka Pigyho. Co bylo impulsem k jeho vzniku?

...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

Skutečný příběh ženy, která svou obětavou péčí věnovala dětem i matkám skutečný dar života

Dar zivota perexEdna Adan Ismail byla první somálskou dívkou, která získala stipendium na ošetřovatelskou školu ve Velké Británii. Psal se rok 1954 a Edna tušila, že tohle je první krok ke splnění jejího velkého snu – založit vlastní nemocnici.

...

Divadlo

Teror. Dechberoucí soudní proces v divadle Reduta v Brně

brno perexFerdinand von Schirach (narozen v roce 1964) je berlínský advokát, spisovatel  a dramatik. Jeho romány „Pád Collini“ a „Tabu“ jsou prodávány v milionech, jsou to dnes už mezinárodní bestsellery, publikované ve více než 40 z...

Film

Česká televize se vrací k Menzelovi

menzel rozmarne letoNa televizních obrazovkách znovu spatříme základní díla světové kinematografie, ať již se dotýkají hlubin lidské duše (jako Kieslowského triptych Tři barvy) nebo nahlížejí do soukolí mocenského zákulisí, v...