Metalové okénko červen

Metalové okénko červen

mo 200Hudební svět má pořád co nabídnout, ale mám pocit, že v poslední době se roztrhl pytel s EPčkama. Na jednu stranu to chápu, jejich tvorba zabere míň času a taky období mezi jednotlivým materiálem kapel se zmenší, plus zde jistě hraje roli i doba kovidová; na druhou stranu je zvláštní, že se kapelám chce místo plnohodnotných alb dělat věci kratšího formátu. Proti gustu ale žádný dišputát!

 

Norští Mayhem vydlai přede dvěma lety své šesté album Daemon a měli tolik materiálu, že letos přihodili EP Atavistic Black Disorder / Kommando, které vyšlo 9. července. Na tomto disku najdete i píseň Voces Ab Alta, k níž nabízejí i videoklip:

A Norsko neopouštíme ani u druhé novinky, konkrétně od kapely Darkthrone. Ta vydává 25. června regulérní desku Eternal Hails… a jako ochutnávku se můžete ponořit do devítiminutové skladby Hate Cloak:

A od black metalu se přesuneme k radostnější hudbě. Americká banda (HED) P.E. vydala loni desku Class Of 2020 a 23. července nám přinesou EP s názvem Sandmine. Najdeme zde 5 skladeb a tu titulní si můžete poslechnout už teď:

Light The Torch vydá své druhé album s názvem You Will Be The Death Of Me 25. června. Pokud máte rádi hlas Howarda Jonese (ex Killswitch Engage), tak dejte téhle bandě šanci! Abyste si o jejich hudbě udělali obrázek, máme tu videoklip k písničce Let Me Fall Apart:

Rocková kapela Nonpoint vydala svou poslední desku X v roce 2018 a letos se hlásí o slovo s připravovaným EP. Zatím je k dispozici chytlavá písnička Ruthless:

Serj Tankian, opěvovaný zpěvák System Of A Down, vydal EP Elasticity a z něj prezentuje videoklip k písni How Many Times?

Z EP A Forest těží polští satanáši Behemoth a předvádí se s písničkou Shadows Ov Ea Cast Upon Golgotha a jako vždy barvitým klipem:

Max Cavalera je zárukou bezva muziky a jeho Go Ahead And Die, kde funguje je svým synem Igorem Amadeem a bubeníkem Zachem Colemanem, je fakt něco! Eponymní debutové album vyšlo 11. června, najdete na něm 11 písniček a za mě jde zatím o to nejlepší, co rok 2021 přinesl! Nechte se pohltit jejich hudbou a zkoukněte klip k G.A.A.D.:

Moderní metal z Ukrajiny nese jméno Jinjer! Tahle pracovitá partička vydá své čtvrté regulérní album už 27. srpna. Wallflowers představí 11 skladeb a hosty ze Suicide Silence a All Hail The Yetti

mo jinjer

Videoklipem se představuje písnička Vortex:

Britští mistři extrémního zvuku Carcass vydají své dlouho očekávané album Torn Arteries 17. září. Jako předzvěst nového materiálu nám předhodili píseň Kelly's Meat Emporium:

Industriální mágové Fear factory vydali 18. června desku Aggression Continuum a valí do nás klípky, teď třeba k písničce Recode:

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Videorecenze knih

Rozhovor

Jiří Mužík: V Austrálii mi šlo dvakrát o život

muzik200Jeden z nejúspěšnějších českých atletů tohoto tisíciletí si v dětství nemusel lámat hlavu s tím, co z něj jednou bude. Jiří Mužík (39) měl vzor ve svém otci, který byl skokanem do dálky s osobním rekordem 775 cm. Když viděl jeho medaile a diplomy, by...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Literatura

Od chcípáčka k ultramaratonu

200litEmotivní knížka o radosti z běhání Christophera McDougalla „Zrozeni k běhu“si získala čtenáře po celém světě, a to nejen u těch, co běh provozují. Stala se i impulsem k napsání dalšího bestselleru „Jez a běhej“ od jednoho účastníka běhu s indiánským kmenem ...

Divadlo

Biskupskému dvoru bude kralovat Eliška/Rejčka

EliskaRejcka 200Letní premiéra na Biskupském dvoře bývá již tradičně spojena s některou výraznou brněnskou osobností či událostí. Příběh o životě Elišky Rejčky se nabízel už několikrát a dramaturgie našeho divadla o něm často uvažovala. Vždyť tato dvojná...

Film

Nymfomanka - recenze

"200nymfJakmile Dánsko nabídlo našim kinematografickým chtíčům otevřený pohled do mysli jednoho z jejích podivuhodných režisérů, s příchozí Melancholií či Antikristem se naše pocity vesměs různily. Možná a nejspíš právě proto, že na emoce dokáže hrát souvisl...