Metalové okénko červen
Banner

Metalové okénko červen

mo 200Hudební svět má pořád co nabídnout, ale mám pocit, že v poslední době se roztrhl pytel s EPčkama. Na jednu stranu to chápu, jejich tvorba zabere míň času a taky období mezi jednotlivým materiálem kapel se zmenší, plus zde jistě hraje roli i doba kovidová; na druhou stranu je zvláštní, že se kapelám chce místo plnohodnotných alb dělat věci kratšího formátu. Proti gustu ale žádný dišputát!

 

Norští Mayhem vydlai přede dvěma lety své šesté album Daemon a měli tolik materiálu, že letos přihodili EP Atavistic Black Disorder / Kommando, které vyšlo 9. července. Na tomto disku najdete i píseň Voces Ab Alta, k níž nabízejí i videoklip:

A Norsko neopouštíme ani u druhé novinky, konkrétně od kapely Darkthrone. Ta vydává 25. června regulérní desku Eternal Hails… a jako ochutnávku se můžete ponořit do devítiminutové skladby Hate Cloak:

A od black metalu se přesuneme k radostnější hudbě. Americká banda (HED) P.E. vydala loni desku Class Of 2020 a 23. července nám přinesou EP s názvem Sandmine. Najdeme zde 5 skladeb a tu titulní si můžete poslechnout už teď:

Light The Torch vydá své druhé album s názvem You Will Be The Death Of Me 25. června. Pokud máte rádi hlas Howarda Jonese (ex Killswitch Engage), tak dejte téhle bandě šanci! Abyste si o jejich hudbě udělali obrázek, máme tu videoklip k písničce Let Me Fall Apart:

Rocková kapela Nonpoint vydala svou poslední desku X v roce 2018 a letos se hlásí o slovo s připravovaným EP. Zatím je k dispozici chytlavá písnička Ruthless:

Serj Tankian, opěvovaný zpěvák System Of A Down, vydal EP Elasticity a z něj prezentuje videoklip k písni How Many Times?

Z EP A Forest těží polští satanáši Behemoth a předvádí se s písničkou Shadows Ov Ea Cast Upon Golgotha a jako vždy barvitým klipem:

Max Cavalera je zárukou bezva muziky a jeho Go Ahead And Die, kde funguje je svým synem Igorem Amadeem a bubeníkem Zachem Colemanem, je fakt něco! Eponymní debutové album vyšlo 11. června, najdete na něm 11 písniček a za mě jde zatím o to nejlepší, co rok 2021 přinesl! Nechte se pohltit jejich hudbou a zkoukněte klip k G.A.A.D.:

Moderní metal z Ukrajiny nese jméno Jinjer! Tahle pracovitá partička vydá své čtvrté regulérní album už 27. srpna. Wallflowers představí 11 skladeb a hosty ze Suicide Silence a All Hail The Yetti

mo jinjer

Videoklipem se představuje písnička Vortex:

Britští mistři extrémního zvuku Carcass vydají své dlouho očekávané album Torn Arteries 17. září. Jako předzvěst nového materiálu nám předhodili píseň Kelly's Meat Emporium:

Industriální mágové Fear factory vydali 18. června desku Aggression Continuum a valí do nás klípky, teď třeba k písničce Recode:

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

Martin Stručovský: „Psaní knihy byla jedna z věcí, která mě držela nad vodou.“

martin strucovsky 200Martinu Stručovskému vyšla letos v nakladatelství Motto detektivka s názvem Bez duše. V příběhu figuruje postava knihkupce Matěje Mlynáře a také Jindřichův Hradec. Jak to vše souvisí s autorem? Co mají společného? To vše a mno...

Live

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Z archivu...


Literatura

Humbook tip: Odpočiňte si u pořádné love story s Jenny Hanovou

jenny hanova200Druhou říjnovou sobotu, tedy 7. října se v Praze koná Humbook festival, zaměřený především na young adult literaturu. Návštěvníci se v rámci něj mohou osobně setkat se světovými i českými autory, redaktory, překladateli a bloggery a užít si ...

Divadlo

Tereza Ramba a Eliška Křenková odehrají Amerikánku: V kleci už tento čtvrtek ze Safari Parku Dvůr Králové

amerikanka 200Další představení Amerikánky z plánované série Hrajeme pro medici se tento čtvrtek 30. dubna odehraje ve vnitřním výběhu pro hyeny ze Safari Parku Dvora Králové.

...

Film

Ace Ventura je dětinský parchant s morálními principy

ace ventura plakat200Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995) je druhým pokračováním detektivního žánru, který může fungovat i trochu jinak, než jak jsme zvyklí. Schopnost dedukce nemají jenom namyšlení obtloustlí páni, ale i normální ...