Metalové okénko září

Metalové okénko září

mo 200Začal podzim a jako houby po dešti se nám vyrojili videoklipy od nejrůznějších hudebních uskupení. Tak vybírejte, hledejte a zkoušejte – a že je z čeho!

 

 

Hned na úvod tu máme rockového mohykána Roba Zombieho s jeho stejnojmennou skupinou, kteří do éteru vypustili video k písničce Shadow Of The Cemetery Man, kterou můžete najít na jejich poslední desce s šíleným názvem The Lunar Injection Kool Aid Eclipse Conspiracy, jež vyšla v březnu loňského roku.

Pak tu máme pohodovku od amerických rockerů Papa Roach, kteří se – žel – poslední dobou snaží znít moderně a radio friendly. Nabízí klip k songu Kill The Noise z jejich nadcházející desky:

Švédská industriální kapela Hypocrisy plánuje vydat 26. listopadu desku Worship, na které najdeme 11 nových fláků. Připomínám, že jejich poslední fošnou je End Of Disclosure z roku 2013, takže si fakt dali na čas! Jako ochutnávku tu máme videoklip k písni Chemical Whore:

Suffocation považuju za jednu z nejlepších death metalových počinů naživo, takže mě vůbec nepřekvapuje, že 12. listopadu vydávají živák s názvem Live In North America. Na desce najdeme 13 skladeb a mezi nimi i Funeral Inception, jež si můžete poslechnout a udělat si obrázek sami:

A naopak, pokud vás řízný a rázný death metal nezajímá a dáváte přednost melodické pohodičce, tak by se vám mohla líbit třeba americká kapela Adema. Tu si můžete pamatovat z období nu metalu, ale od té doby uteklo hodně vody a teď nám servírují spíš osvěžující fúzi rocku a metalu. V plánu mají vydat album 360 Degrees Of Separation a chtějí nás zásobovat klípky. Prvním je Ready To Die:

Po delší době je slyšet o americké bandě Every Time I Die – a to v souvislosti s novým albem, které ponese název Radical, a vyjde 22. října. Půjde o jejich devátou studiovku, najdeme zde 16 písniček a k poslechu tu je vlaštovka s názvem Planet Shit:

Britští metláci Cradle Of Filth vydají taktéž 22. října své novinkové, v pořadí již 13. studiové, album. Deska Existence Is Futile bude mít 12 nových skladeb a hrací čas 54 minut a co od ní čekat? Pokud máte rádi melodický metal, zkuste mrknout na klip k písni Necromantic Fantasies:

Britští extrémní harcovníci Carcass vydali 17. září svou sedmou studiovku Torn Arteries a z ní nás potěší videoklipem k singlu The Scythe's Remorseless Swing:

Zástupci moderního metalu Whitechapel vydají 29. října novinku Kin a zatím nás lákají na video k písni A Bloodsoaked Symphony:

A u moderního pojetí metalu zůstaneme a setrváme i v Americe – a to u kapely As I Lay Dying, která nám vydala novou písničku Roots Below:

Pokračujeme na podobné notě, akorát u kapely Killswitch Engage. Ta představuje klip k písničce Us Against The World z jejich zatím poslední desky Atonement z roku 2019. Video je ze srpna, kdy kapela streamovala koncert z The Palladium in Worcester v Massachusetts.

O slovo se hlásí i kapela Emigrate, což je vedlejšák Richarda Z. Kruspeho, tedy kytaristy Rammstein. Emigrate vydá 5. listopadu své čtvrté album, jenž ponese název The Persistence Of Memory a bude sestávat z devíti skladeb. Druhým singlem je song You Can't Run Away:

Na závěr tu máme překvapení v podobě nové hudby americké bandy Limp Bizkit. Ta naposled vydala studiovku v roce 2011, a to Gold Cobra. Od té doby nahrávají, tvoří, ale nevydávají. Teď ale pustili do éteru písničku Dad Vibes:

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Michal Vaněček odpočívá tak, že píše

200 rozhovor1Letošní léto předvedlo různé podoby, kdy slunce pálilo o sto šest, na mnohé se nalepilo dovolenkové tempo (můj manžel ho nazývá „plážové“) a občas seslalo přílivy deště. Co dělají spisovatelé a ilustrátoři v létě? Jak se jim píše či kreslí po...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Literatura

Mýtné – co je jednou moje, to už nevydám

mytne 200Mladý pár si vyrazí na svatební cestu do kempu, do oblasti močálů a tak trochu do území nikoho. Není tu pořádně signál, ale novomanžel Titus to bere právě jako dobrou věc – odpočinout si od moderní doby a techniky. Jeho žena Melanie, si to vůbecnemy...

Divadlo

Simona Stašová a Svatopluk Skopal si střihnou manželství po italsku

filumena marturanoTragikomedii Filumena Marturano italského režiséra, dramatika a herce Eduarda De Filippa připravuje Simona Stašová spolu se svým dvorním režisérem Zdeňkem Kaločem.

Film

Divoká dvojka? Spíš potřeštěná

divoka dvojka 200Skvělou komedii, u které se od srdce zasmějete, najdete poslední dobou horko těžko. Nicméně se filmaři neustále snaží takový film natočit. Reese Witherspoon v jedné z hlavních rolí by mohla být pozitivní známkou úspěchu, ale…