Elektronický písničkář toen vydává album Owning Down

Elektronický písničkář toen vydává album Owning Down

Tisk

toen 200Na debutové konceptuální EP Found in Time navazuje toen albem Owning Down, na kterém se jeho IDM inspirovaná melodická produkce, nyní vyztužená zvukem kytar a toenova hlasu, ocitá ve službách plnokrevných písniček, tematizujících historii kalhot, drobenkové koláče, druhý termodynamický zákon či fragmentárnost individuálního self.

 

Na výsledné podobě alba má nezanedbatelný podíl Tomáš Tkáč, známý svým působením v kapelách Pris a něco něco či jako zakladatel a kurátor labelu Divnosti. V roli producenta pomohl po hudební i zvukové stránce dotvořit původní surový materiál a celé album rovněž smíchal a zmasteroval.

Přebal alba pak zdobí originální černobílá fotografie Terezy Havlínkové. Horizontální linie, v něž se skládají zachycené textury zdiva, jako by odrážely různé polohy alba – od rytmičtějších po spíše ambientní, od popových písniček k abstraktnějším instrumentálkám.

Album Owning Down je k dostání v digitální podobě na Bandcampu a většině streamovacích platforem.

toen cover

V toenově tvorbě se potkávají pozůstatky jeho rané hudební výchovy, obstarané dosovskými trackery a klasickou 90s a 00s IDM elektronikou, s nevtíravě popovým písničkářstvím. První výsledky tohoto potkávání publikoval jako Kiteracer a v následujících letech odehrál pod tímto a dalšími pseudonymy řadu živých koncertů, od čistě elektronických po čistě akustické. Několik let také naživo doprovázel Ondřeje Holého neboli dné, dnes již etablovanou postavu tuzemské delikátní elektroniky.

V roce 2017 vydal EP Found in Time, na kterém oživil a přepracoval šest instrumentálních tracků ze svého archivu a vůbec poprvé se představil jako toen. Pod tímto pseudonymem se následně začal vracet k více písňově orientované tvorbě, kterou nyní představuje na desce Owning Down, kterou produkoval, míchal a masteroval Tomáš Tkáč z labelu Divnosti.

toen2
Zdroj foto: Tereza Havlinková

Více informací:

Bandcamp http://toen.bandcamp.com
Facebook https://www.facebook.com/toen-379627459097009
Instagram https://www.instagram.com/k.toen/


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Hudební skladatel, klavírista a spisovatel Zdenek Merta zažívá napínavé pracovní léto

zdenek merta 200Zatímco 23. srpna představí Zdenek Merta v závěru Chopinova festivalu v Mariánských Lázních nový šansonový projekt s Helenou Vondráčkovou, na podzim to bude jedna premiéra za druhou. Budou to nejen dva nové filmy s jeho hudbou, ale aktiv...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.


Literatura

Mrazivé echo

mrazive echo 200Nakladatelství Kalibr vydalo v listopadu psychologický thriller Mrazivé echo britské autorky C. J. Carverové. Dokázali byste svěřit svůj život do rukou nejlepšího přítele z dětství?

...

Divadlo

Strach jíst duši (Angst essen Seele auf ) Premiéra v divadle Reduta v Brně

Strach jist dusi perexPodtitul opravdu zajímavého díla zni: Romantická kabaretní komedie s pohádkovými rysy, s Ivanou Hloužkovou a Romanem Blumaierem v hlavních rolích!

...

Film

V pražské Lucerně začne ve čtvrtek 26. října 12. ročník Festivalu argentinského filmu

cine argentino 200Velvyslanectví Argentinské republiky ve spolupráci s pražským kinem Lucerna pořádá letos již 12. ročník Festivalu argentinského filmu Cine Argentino. Uskuteční se ve dnech 26. - 30. října 2023 v Paláci Lucerna.

...