Elektronický písničkář toen vydává album Owning Down

Elektronický písničkář toen vydává album Owning Down

Tisk

toen 200Na debutové konceptuální EP Found in Time navazuje toen albem Owning Down, na kterém se jeho IDM inspirovaná melodická produkce, nyní vyztužená zvukem kytar a toenova hlasu, ocitá ve službách plnokrevných písniček, tematizujících historii kalhot, drobenkové koláče, druhý termodynamický zákon či fragmentárnost individuálního self.

 

Na výsledné podobě alba má nezanedbatelný podíl Tomáš Tkáč, známý svým působením v kapelách Pris a něco něco či jako zakladatel a kurátor labelu Divnosti. V roli producenta pomohl po hudební i zvukové stránce dotvořit původní surový materiál a celé album rovněž smíchal a zmasteroval.

Přebal alba pak zdobí originální černobílá fotografie Terezy Havlínkové. Horizontální linie, v něž se skládají zachycené textury zdiva, jako by odrážely různé polohy alba – od rytmičtějších po spíše ambientní, od popových písniček k abstraktnějším instrumentálkám.

Album Owning Down je k dostání v digitální podobě na Bandcampu a většině streamovacích platforem.

toen cover

V toenově tvorbě se potkávají pozůstatky jeho rané hudební výchovy, obstarané dosovskými trackery a klasickou 90s a 00s IDM elektronikou, s nevtíravě popovým písničkářstvím. První výsledky tohoto potkávání publikoval jako Kiteracer a v následujících letech odehrál pod tímto a dalšími pseudonymy řadu živých koncertů, od čistě elektronických po čistě akustické. Několik let také naživo doprovázel Ondřeje Holého neboli dné, dnes již etablovanou postavu tuzemské delikátní elektroniky.

V roce 2017 vydal EP Found in Time, na kterém oživil a přepracoval šest instrumentálních tracků ze svého archivu a vůbec poprvé se představil jako toen. Pod tímto pseudonymem se následně začal vracet k více písňově orientované tvorbě, kterou nyní představuje na desce Owning Down, kterou produkoval, míchal a masteroval Tomáš Tkáč z labelu Divnosti.

toen2
Zdroj foto: Tereza Havlinková

Více informací:

Bandcamp http://toen.bandcamp.com
Facebook https://www.facebook.com/toen-379627459097009
Instagram https://www.instagram.com/k.toen/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Novou akvizicí rockové kapely GAIA je zpěvačka a textařka Bára Havelková

bara havelkova perexI když začala zpívat s otrokovickou rockovou kapelou GAIA teprve loni, i na aktuálním kapelovém albu nazvané Druhá múza přesvědčila o svém pěveckém talentu. Kromě toho je muzikální Bára Havelková nejen pohlednou ženou, ale ...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...


Literatura

Jakubiskovo živé stříbro imaginace

jakubisko Zive stribro 200Na konci dubna oslavil režisér Juraj Jakubisko, kdysi jeden z nejmladších aktérů československé nové vlny, pětasedmdesátiny. Česká televize k tomu nachystala sérii jeho filmů a sám Jakubisko<...

Divadlo

Komediomat vyprodal zlínské Studio Z
ImageO partě improvizátorů Komediomat jste si mohli nedávno přečíst v našem rozhovoru. Nyní jsem se na ně opět vydala do Zlína, abych se uvolnila od stresu a nechala si nahnat do očí slzy smíchu.
 
 
...

Film

Lze vůbec nalézt cestu z beznaděje?

Cesta ven perexRoku 1971 se poprvé uskutečnil Mezinárodní romský sjezd, který doporučil, aby namísto prý urážlivého termínu „cikáni“ bylo přijato pojmenování „Romové“. Takže bělošská majorita – aspoň v oficiální rovině – přešla na politicky korektní v...