Synové smrti debutovali na Dušičky

Synové smrti debutovali na Dušičky

Tisk

synove smrti200Kapela Synové smrti vydává svoje debutové album nazvané 206 kostí.

 

 

 

Projekt dvorního skladatele a kytaristy etablované olomoucké skupiny Nylon Jail Romana Vičíka se zrodil před třemi lety, když se v Praze spojil s výraznými postavami hudební scény. Za bicí si trochu netradičně sedl Antonín Dlapa (Prago Union), kterého obvykle vídáme s kytarou, ze své domovské hip-hopové party pak přizval basáka Ondřeje Hausera, kytary obstarává Václav Hruška (Lebanon) a frontman Roman Vičík.

Ten se tentokrát objeví v roli, v jaké ho fanoušci Nylon Jail neznají: „Došel jsem k názoru, že některá témata potřebuju vyjádřit víc napřímo a že je tím pádem chci odzpívat sám. I proto jsem dal Synky dohromady,“ říká Vičík.

Debutové album 206 kostí vyšlo příznačně na Dušičky a přináší desítku skladeb, které vznikaly během covidu a bezprostředně po něm: „Odráží se v nich úsek života, kterému jsem ne úplně rozuměl. Je v tom rokec, country, trochu blues. Nic objevného, láska, smrt, desperáti, nostalgie, podivnej soused a tak,“ dodává.

Nahrávka vznikla v Golden Hive Studiu u Amáka a předcházel jí singl a videoklip Sny.

Album 206 kostí je k poslechu na Spotify a brzy se dočká i nosiče…

synove smrti

Více informací:

https://www.instagram.com/synove.smrti/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100072331902888


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Jiří Štěpnička miluje suché rohlíky


stepnicka ales cibulka toboganV knize Cibulka v pyžamu se setkáme s tuctem zajímavých respondentů, které si Aleš Cibulka pozval do pořadu Tobogan v pyžamu. Jedním z nich je herec Jiří Štěpnička, který Aleše...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.


Literatura

Hra na lež

lez200Tak pěkně tenhle příběh začal. Dvě spokojené rodiny, cíle, plány, radosti i běžné starosti. Mít doma dospívající dceru není vždycky jednoduché. Každá má svoji povahu a chová se tak, jak je jejímu věku přiměřené. Ale ruku na srdce – v období puberty se obča...

Divadlo

„Ale, proboha, já nejsem můj milovaný Sartre, Wilde, Williams, Albee, Shakespeare…“ rdí se Petr Nýdrle

Jméno Petr Nýdrle je zlínským kulturním nadšencům jistě dobře známo, ale tento herec, učitel, scenárista a umělecký šéf zanikajícího divadla Malá scéna má co říct i ostatním. V rozhovoru se dozvíte věci o Malé scéně, ale budete svědky i osobního zamyšlení nad vážnějšími tématy.

Film

Prolomení kódu Enigmy postrčilo soukolí světových dějin

KodEnigmy perexŽivotopisné válečné drama Kód Enigmy vypráví příběh matematického génia, který díky svému úžasnému talentu pomohl zkrátit 2. světovou válku a zachránil tak tisíce lidských životů. Profesor matematiky a kryptoanalytik Alan Turing se spol...