Synové smrti debutovali na Dušičky

Synové smrti debutovali na Dušičky

Tisk

synove smrti200Kapela Synové smrti vydává svoje debutové album nazvané 206 kostí.

 

 

 

Projekt dvorního skladatele a kytaristy etablované olomoucké skupiny Nylon Jail Romana Vičíka se zrodil před třemi lety, když se v Praze spojil s výraznými postavami hudební scény. Za bicí si trochu netradičně sedl Antonín Dlapa (Prago Union), kterého obvykle vídáme s kytarou, ze své domovské hip-hopové party pak přizval basáka Ondřeje Hausera, kytary obstarává Václav Hruška (Lebanon) a frontman Roman Vičík.

Ten se tentokrát objeví v roli, v jaké ho fanoušci Nylon Jail neznají: „Došel jsem k názoru, že některá témata potřebuju vyjádřit víc napřímo a že je tím pádem chci odzpívat sám. I proto jsem dal Synky dohromady,“ říká Vičík.

Debutové album 206 kostí vyšlo příznačně na Dušičky a přináší desítku skladeb, které vznikaly během covidu a bezprostředně po něm: „Odráží se v nich úsek života, kterému jsem ne úplně rozuměl. Je v tom rokec, country, trochu blues. Nic objevného, láska, smrt, desperáti, nostalgie, podivnej soused a tak,“ dodává.

Nahrávka vznikla v Golden Hive Studiu u Amáka a předcházel jí singl a videoklip Sny.

Album 206 kostí je k poslechu na Spotify a brzy se dočká i nosiče…

synove smrti

Více informací:

https://www.instagram.com/synove.smrti/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100072331902888


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

František Nedvěd: „Jako legenda se vůbec necítím.“

frantisek nedvedFrantišek Nedvěd, který dal světu písně Stánky, Rozchod či Valčíček, brzy oslaví 65 let. Nyní jej můžete zastihnout na turné s bratrem Janem nebo se zaposlouchat do jejich spo...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

K jadru ženy, od obrany po chválu

obrana 200V dnešnej spoločnosti odvážne a takmer intímne svedectvo autora, ktorý predstavuje nielen svoje doposiaľ vydané knihy ale najmä osobnosti, ktoré ho na jeho ceste pri písaní knihy (ale som presvedčená, že i na ceste životom) sprevádzali. Jedna z top k...

Divadlo

Olomoucká muzikálová Dolly má kouzlo, osobitost a řadu překvapivých momentů

dolly200Hello, Dolly! je jeden z nejpopulárnějších broadwayských muzikálů, jehož děj se točí kolem šarmantní a podnikavé vdovy Leviové. Jak známo, živí se jako dohazovačka a dokáže téměř cokoliv - i podmanit si srdce nedostupného muže. A ačkoliv má muzikál plejá...

Film

27. Dny evropského filmu proběhnou v červnu

def 200Dny evropského filmu (DEF) proběhnou od 16. do 23. června. Jsou tak prvním filmovým festivalem, který se po rozvolnění vládních opatření v našich kinech uskuteční.

...