V Kroměříži vystavuje Jindřich Štreit a v červnu další významný fotograf Otto Dlabola

V Kroměříži vystavuje Jindřich Štreit a v červnu další významný fotograf Otto Dlabola

Tisk

vystavy km 200Zatímco od pátku 3. května je už k vidění ve foyer Domu kultury v Kroměříži výstava věhlasného fotografa Jindřicha Štreita, přičemž vernisáž proběhne až ve čtvrtek 9. května v 17 hodin za účasti autora, další zajímavé výstavy známých tvůrců jsou na programu v následujících týdnech a měsících.

 

Hned po výstavě fotografií Jindřicha Štreita bude od 4. června bude patřit foyer tvorbě dalšího renomovaného fotografa Otto Dlaboly, který v tomto roce slaví osmdesáté narozeniny. Jeho výstava ponese název Známé hlasy, známé tváře a jejich autor nabídne černobílé fotografie kultovních populárních interpretů jako jsou Karel Gottt, Hana Zagorová, Eva Pilarová, Karel Kryl, Golden Kids, Olympic, Jiří Schelinger, Iveta Bartošová a další. Fotografie vycházely od šedesátých let minulého století jak v hudebních i společenských časopisech, tak na propagačních plakátech i na deskách Supraphonu. Pět let byl autorem snímků, které tvořily slavná supraphonská alba Karla Gotta.

vystavy km 2

Otto Dlabola

Na další výstavě, kterou nabídne Dům kultury v Kroměříži v červenci, se představí olomoucká výtvarnice Alena Ciková. A protože je nejen malířkou, ale rovněž módní návrhářkou, bude součástí slavnostní vernisáže, která proběhne 2. července, i módní přehlídka stejně jako vystoupení zpěvačky Marcely Březinové.

Alena Ciková se už před časem proslavila i v zahraničí, kde čile vystavuje své obrazy. Spolupracuje s galerií v Barceloně, Bratislavě, Vídni a s galerií v Itálii. Účastnila se výstav v Benátkách, Římě, Miláně, Paříži (přímo v Louvru), a už zmíněné Barceloně a Bratislavě. Vedle toho vytvořila módní značku, přičemž její oblečení si oblíbily i známé celebrity. Je také autorkou básnické sbírky Z očí do očí a ráda by napsala i knihu.

Během srpna bude ve foyer Domu kultury v Kroměříži vystavovat přerovský fotograf Pavel Ondrůj. I tento talentovaný tvůrce prezentoval své fotografickou tvorbu nejen v Česku, ale třeba také v Polsku či Německu. Jeho kolekce zachycují městská zátiší, reálie železničního prostředí nebo pozoruhodné detaily všedního života.

vystavy km 1

Zdroj foto: Robert Rohál


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Filip Homola (KUNG-FUCIU5): „Líbila se mi ta slovní hříčka, to spojení Kung-Fu a Konfucia“

Filip Homola200Filip Homola, člen elektronického projektu Kora et le Mechanix, přichází se svou zbrusu novou identitou aka KUNG-FUCIU5. Na novém albu 16 Little Stories přináší hudbu na pomezí DJingu, lo-fi hip hopu, jazzu a elektroniky.

...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

Život v asijském paláci aneb když vládne láska, luxus i zahálka

laska luxus zahalka palac kinskychPro milovníky orientálního umění připravila Národní galerie v Praze v prostorách stálé expozice v paláci Kinských další výstavu. Na předchozí, nazvanou Ve spárech draka, navazuje se třemi ...


Literatura

Knihovna duší plná překvapení

sirotcinec 200Série plná podivných dětí má své třetí pokračování. Autor překvapuje odhalením zbrusu nových údajů ze světa podivných a přináší i nové legendy o zvláštním světě v časových smyčkách. Jenže jak dopadne Jacobova skupinka, když jejich ymbryna z...

Divadlo

V Divadle Polárka budou mít všech 5 pohromadě

polarka 200Brněnské divadlo pro děti a mládež, Divadlo Polárka, oznámilo dramaturgický plán na sezónu 2022/2023. Pro ně to bude už 25., takže se rozhodli ukázat, že mají všech pět pohromadě.

...

Film

Jeden svět a pár dokumentárních střípků

JedenSvet20015. ročník dokumentárního filmového festivalu opět přinesl ohromné množství kvalitních, zajímavých i nepochopitelných snímků. Včera se naposledy zaplnily sály sedmi pražských kin diváky lačnícími po poznání. I my jsme se samozřejmě vydali na ně...