Metalové okénko červenec

Metalové okénko červenec

mo 200První prázdninový měsíc máme za námi a doufám, že jste si užili hudby naživo naplno, já tedy ano! Metalové okénko vám i tento měsíc přináší hlavně nálož videoklipů a informace o chystaných deskách. Máme se zase na co těšit!

 

 

Dvanáctá studiovka švédské vikinské kapele Amon Amarth vychází 5. srpna a jako ochutnávku tu máme videoklip k písničce The Great Heathen Army:

Je to něco trošku něco jiného, svěžího, a tak se na devět nových skladeb hodně těším a doufám, že vy také!

A ve stejný den vychází nová deska i americké kapele Soufly. Jejich Totem bude zastupovat deset písní, z nichž tu teď máme animovaný videoklip k písničce Filth Upon Filth:

Už jedenáctá studiovka, konkrétně deska Deceivers, vyjde švédské kapele Arch Enemy 12. srpna. Navnadit nás může singl In The Eye Of The Storm:

Industriální Dope plánují vydat svou sedmou studiovku, která se bude jmenovat Blood Money Part Zer0, 24. února. Zatím si můžete poslechnout písničky Believe:

{youtube}5YfpoOgnMz4{youtube}

a No Respect:

{youtube}UdTrWU-623Q{/youtube}

Činí se i americká rocková kapela Red Hot Chili Peppers, která na apríla vydala desku Unlimited Love a teď ohlásili, že ještě letos, konkrétně 14. října, se dočkáme další studiovky. A držte se, na Return Of The Dream Canteen najdeme dokonce 17 písniček!

mo rhcp

Rocková kapela Soil také vydá novou studiovku a bude to asi velmi zajímavé, protože půjde o skladby, které kapelu inspirovaly. Takže na desce Play It Forward najdeme třeba skladby od White Zombie nebo na památku bubeníka Taylora Hawkinse píseň od Foo Fighters. Máme tu i videoklip k písni Nightmare:

Portugalci Moonspell ohlásili, že 23. září vdají Blu-ray/DVD s názvem From Down Below – Live 80 Meters Deep, kde najdeme živé vystoupení z jejich poslední studiovky Hermitage (2021). Jak to bude vypadat, to vám napoví klip k písni Entitlement:

Polští metalisté Behemoth vydají 12. řadové album Opvs Contra Natvram 16. září a pilně pracují na jeho propagaci. Po videoklipech k Ov My Herculean Exile a Off To War! tu máme The Deathless Sun:

Americká kapela Lamb Of God plánuje v říjnu vydat desku Omens a z ní nám přináší eponymní skladbu ve formě videoklipu:

Zdroj: https://blabbermouth.net/


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Už dávno jsem se smířila s tím, že nejsem a nebudu dokonalá

jidr200Asi ne náhodou jsem natrefila na tři knihy s líbivými a lákavě barevnými obaly. První se jmenuje Meč pánů z Velhartic, druhá Meč a dívka z Herštejna a ta třetí Meč, srdce čarodějky. Jsou to knihy pro malé čtenáře a mají společnou autorku – Jindřišku Mend...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Z archivu...


Literatura

Snová pohádka, ale ne pro děti

chlapec perexPři cestě metrem mě na eskalátorech zaujala knižní obálka s malým chlapcem u auta z první poloviny minulého století s tajemným názvem Chlapec, který rozdával sny. Takové kombinaci jsem nemohla odolat a pustila jsem se do čtení.

...

Divadlo

Muzikál Romeo a Julie 2014

Romeo a Julie 2014 200 Na muzikál Romeo a Julie 2014 jsem se těšila o to víc, protože jsem pár týdnů před premiérou dělala rozhovor s jedním z autorů, Jiřím Barešem a také s představitelkou chůvy, Veronikou Zelníčkovou. Oba byli ...

Film

Cesty pánů Hanzelky a Zikmunda po světě

hanzelkazikmund perexV dobách, kdy československé televizní vysílání bylo teprve v plenkách a kdy informace o dění ve světě dostával divák především prostřednictvím filmu (a to jak díky cestopisným dokumentům, tak týdeníkům, uváděným před celovečer...