V kroměřížském klubu Stará masna vystoupí 18. listopadu skupina GAIA

V kroměřížském klubu Stará masna vystoupí 18. listopadu skupina GAIA

Tisk

gaia200Otrokovická kapela GAIA existuje už od roku 1992, ale novou éru zahájila v roce 2020, kdy se ke kapele přidala zpěvačka Bára Havelková a kytarista Pavel Martinka. Má za sebou řadu koncertů, soutěží, nahrávek i videoklipů. K úspěchům patří i album Druhá múza, které je "nadupáno" vlastní tvorbou. Poprvé se kapela představila v Kroměříži v září na Svatováclavských slavnostech na Výstavišti, podruhé si zahraje v kroměřížském klubu Stará masna 18. listopadu. Následující rozhovor poskytli kapelník Vladan Vavruša a zpěvačka Bára.

S čím se představíte v Staré masně a kroměřížskému publiku?

Do repertoáru zařadíme naše nejlepší současné songy, zazní písničky z alba Druhá Múza a samozřejmě i nějaké novinky. Publikum se může těšit na naši pohodovou muziku, která se vyznačuje žánrovou rozmanitostí. Srdečně zveme všechny příznivce dobré muziky z Kroměříže a okolí.

Jak byste charakterizoval váš hudební styl a kdo tvoří vaši kapelu?

Stálí členové jsou kytarista a kapelník Vladan Vavruša, basista Milan Koplík, bubnuje a zpívá Libor Školný, kytary a rytmické nástroje má na starost Pavel Martinka a na klávesy hraje Filip Doležal. A jak už bylo zmíněno, pěvecký trůn obsadila Bára Havelková. Jako host s kapelou vystupuje také Radek „Fufal“ Bednařík, který mnoho skladeb zpestřuje svým saxofonem.

Kapela se od začátku orientuje na autorskou tvorbu, nejdřív v ní byly cítit vlivy art-rocku, komplikovanější kompozice pak byly postupně nahrazovány skladbami s kratší stopáží a už více připomínaly klasické písně. Ty jsou v současnosti velmi rozmanité, žánrově rozprostřené od hard rocku až k popu. Jednou z hlavních devíz kapely je snaha udržet si harmonickou a aranžérskou originalitu a širokou žánrovou pestrost.

gaia foto1

Protože vím, že máte vlastní skladby, což dokládá i vaše poslední album, tak se ptám, jaký máte z alba pocit a jaký je ohlas?

Zmiňované album jsme nazvali Druhá Múza a vyšlo na konci roku 2020. Obsahuje výhradně autorské písničky, celkem osm skladeb a z toho jedna je instrumentální. Písně jsou pojímány velmi pestře, stylem od folku až k hard rocku. Texty se zabývají vztahy mezi partnery, emocemi nebo třeba osudovými křižovatkami, na které se někdy dostává každý z nás. Hlavním atributem alba je pohodová muzika, ze které je cítit radost z hraní a tvorby vlastní hudby.

Práce na albu byla pro všechny poměrně dlouhodobá a náročná, snažili jsme se vytěžit maximum – nové písničky jsme propojili s vybranými staršími kusy a ve výsledku vznikl velmi kompaktní celek. S deskou jsme si opravdu vyhráli a jsme s ní spokojení. O to víc nás těší velice pozitivní ohlasy od posluchačů. Líbí se zejména žánrová pestrost, poetika textů i vydařený zvuk ze studia BiteHazard v Topolné. Nejvíc nás vždycky potěší příznivé hodnocení při setkání s některým z našich fanoušků, to vždycky zahřeje u srdce.

gaia foto2

Pokud vím, tak jste velice akční. Máte album, klipy, úspěchy na hitparádách. Co všechno máte v plánu v nejbližší době?

To je pravda, muzika nás baví a snažíme se být aktivní, jak to jen jde. Do konce roku nás ještě čeká docela pestrý program. Už 3. listopadu jsme si naše kapela zahrála v Ostravě, kde se zúčastnili soutěže Líheň, která je určena pro amatérské muzikanty z celé republiky i ze zahraničí. Další zastávkou bude právě zmiňovaný koncert ve Staré Masně v Kroměříži, kde si chceme užít opravdovou klubovou atmosféru a rozšířit řady fanoušků z hanáckého regionu.

Letošní koncertní šňůru zakončíme na naší „základně“ Dolly v Otrokovicích, kde pro fanoušky odehrajeme tradiční adventní koncert s překvapením. Dále dokončujeme další autorskou písničku, trénujeme i dva nové covery a pilujeme naše nejnovější skladby. Pochopitelně bychom je v budoucnu chtěli nahrát ve studiu, takže už pomalu začínáme uvažovat o novém albu.

gaia foto3

Určitě bude i nový video klip...?

Pilně pracujeme na dokončení scénáře k našemu dalšímu videoklipu k písničce LeukoCity. To je momentálně náš nejpodstatnější úkol, protože termín natáčení máme v plánu na konci listopadu a moc se těšíme na realizaci! Dárek k Vánocům pro naše příznivce máme tedy vymyšlený.

gaia foto4

Zdroj foto: GAIA

Více informací: www.gaiaotrokovice.cz


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner

Rozhovor

CLARINET FACTORY: NEUSTÁLÉ HLEDÁNÍ NOVÝCH CEST

ClarinetFactory perexClarinet Factory patří k souborům, které vždycky něčím překvapí. Nikoliv virtuózní bravurou, o té už každý dávno ví, ale třeba propojováním žánrů a oblastí, ve kterých se doká...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Z archivu...


Literatura

Třetina internetových Čechů čte e-knihy nejčastěji na počítači

book-829939Třetina čtenářů ( zhruba 36 %), tedy těch, kteří ročně přečtou alespoň jednu knihu, se v současnosti hlásí k četbě knih v elektronické podobě. Nejčastějším médiem k jejich čtení je počítač, ať už stolní, či notebook. Vyplývá to z výzkumu Internet...

Divadlo

Představení Smrt v hotelu Alexandria provonělo celé divadlo

alexandria 200Teprve před několika dny měla ve zlínském Městském divadle premiéru lázeňská divadelní komedie Smrt v hotelu Alexandria. Autor hry trochu zavání Cimrmanem, ale hra je to opravdu skvělá a navíc zlínskému publiku velmi blízká.

...

Film

Jak došlo ke zrození kinematografického času

zrozeni kinematograf casu perexPlynutím času ve filmu se v minulosti zabývala řada tuzemských badatelů: neznámější je rozhodně úvaha Jana Mukařovského, napsaná ve 30. letech, z pozdějších lze zmínit aspoň studie Stanislava Ulve...