Jana Uriel Kratochvílová pokřtí ve Futuru nové album

Jana Uriel Kratochvílová pokřtí ve Futuru nové album

Tisk

kratochvilova 200Jedna z největších hvězd českého rockového zpěvu Jana Uriel Kratochvílová přichází s novým albem, které je jejím společným dílem s Jiřím Georgem Hrubešem, zpěvaččiným dlouholetým uměleckým i životním partnerem. Novinka natočená se skupinou Illuminati.ca ponese název Alpha Codes a protagonisté ji pokřtí během koncertu 30. listopadu v pražském klubu Futurum – což je v souvislosti s futuristickou povahou tvorby těchto umělců vysloveně symbolické. Vstupenky jsou k zakoupení v prodejní síti GoOut.

„Hudba, kterou přinášíme na tomto podzimním albu, obsahuje ve své harmonické manifestaci kódy nových vibračních informací. Na albu jsou zahrnuty nové tónové a vokální impulsy pro dramaticky, extaticky působící energetické zvýšení, čímž se stimuluje transformace a zaměření do vyšších dimenzionálních stupňů,“ říká Jana Uriel Kratochvílová. A spolutvůrce hudebního konceptu Aplha Code Jiří George Hrubeš dodává: „Jak asi mnozí víme, nacházíme se sice dosud na Zemi ve sféře 3-D, ovšem planeta se už posunuje evolučně do vyšší dimenze, do 4-D. A samozřejmě vše živé, co se nachází na planetě, je už tímto energetickým zdvihem ovlivňováno. Nové album Alpha Codes svým hudebně lyrickým obsahem a zaměřením tomuto planetárnímu zdvihu napomáhá.“

Kratochvílová s Hrubešem svoji novou hudbu považují za revoluční. Alpha Codes je podle jejich mínění hudbou nové dimenze existence: „A to právě tím, že přináší světu kolem, plnou a štědrou náruč zvýšených energii ve formě nových tvůrčích idejí a nových transformačních hudebních zakódování. Celkovým výsledkem je doslova hudební revoluce, plně v souladu s probíhající planetární evolucí.“

Jana Kratochvílová je jedna z nejuznávanějších a také nejexcentričtějších českých zpěvaček. Její záběr sahá od popových hitů přes reggae, nejrůznější odnože tvrdé rockové hudby až po experimentální styly. Součástí jejích koncertů je také pozoruhodná vizuální show. Ve svých začátcích zpívala pop i jazz rock, roku 1980 vydala svoje jediné československé profilové album. V raných 80. letech pak působila s průkopnickou reggae kapelou Heval. Pro svoji uměleckou nesmiřitelnost a výstřední zjev a způsob vystupování jí totalitní prostředí komunistického Československa házelo klacky pod nohy natolik, že v roce 1984 emigrovala do Anglie. Následoval ji i její umělecký a životní partner Jiří Hrubeš, jeden z nejproslulejších českých bubeníků (Pražský výběr, Žlutý pes, Horký dech Jany Koubkové).

Ve Velké Británii vystřídala Jana Kratochvílová řadu pseudonymů, obrátila se k nezávislému hudebnímu vyjádření a zajímala se také o rozmanité filozofické směry a náboženství. Od roku 2007 se její kapela jmenuje Illuminati.ca a sama zpěvačka užívá přídomku Uriel. V posledním dvacetiletí se stále častěji objevuje na českých klubových i festivalových pódiích a její vystoupení vždy budí velký zájem posluchačů. I po bezmála půlstoletí na hudební scéně totiž dokáže Jana Uriel Kratochvílová překvapit, zaskočit, leckoho i šokovat.

kratochvilova plakat

Vstupenky: https://goout.net/cs/jana-uriel-kratochvilova-and-iluminatica/szymgnt/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner


Literatura

Frost aneb Červená knihovna pro muže

frost  200Česká fantasy, to je škatulka sama o sobě a nakladatelství Epocha to moc dobře ví a nabízí nám právě toto v druhém vydání prvotiny Oskara Fuchse s názvem Frost. V březnu vyšlo upravené vydání šíleného příběhu - nebo šíleně vyhláškovaného vypravov...

Divadlo

Pod slávou herectví se skrývá i jeho bída?

200divZajímá vás, co vše obnáší herecké povolání? Jaká dilemata musí (nebo nemusí?) umělci řešit, pokud se ocitnou v konfrontaci s represivním režimem? O tom všem pojednává kniha Sláva a bída herectví, poskládaná z řady příspěvků, které se zabývají jednak her...

Film

Podivínský Tim Burton se vrací do kin s Temnými stíny

altTim Burton patří k nejosobitějším režisérům celého Hollywoodu. Jeho filmy vždy oplývají zvláštním kouzlem a jsou fanoušky velmi očekávány. Podobně tomu je i u jeho nejnovějšího počinu, fantasy komedie Temné stíny.