ABSOLUT DEAFERS se vrací na scénu a čeká je koncertní rok!

ABSOLUT DEAFERS se vrací na scénu a čeká je koncertní rok!

Tisk

ABSOLUT DEAFERS 200Skupina ABSOLUT DEAFERS se po pětileté pauze vrací na pódia a oslaví 1000 odehraných koncertů. V květnu se představí na Dolany Festu v Dolanech u Klatov a v červenci například na festivalu Masters of Rock.

 

 

První show se odehraje v Dolanech. Oblíbený Dolany fest se uskuteční poslední květnový pátek, kdy areál Koupaliště v Dolanech u Klatov podle organizátora Karla Čížka ožije řádně nadupanou muzikou. „V rámci letošního ročníku to tady rozjede čtveřice skvělých kapel. Svou smršť hitů pustí Alžběta, De Bill Heads, Absolut Deafers a CheckPoint,“ doplnil s tím, že už běží předprodej na portálu QR Ticket. „Na blížící koncerty se těším. Fanoušci budou mít určitě velké očekávání a na nás je, abychom je nezklamali a odvedli stoprocentní výkon,“ říká nováček v sestavě ABSOLUT DEAFERS, baskytarista Pavel Zábojník.

Absolut DeafersDolany plakat

Mezi další nová jména v kapele patří bubeník David Dušek, kterého oslovil Jirka Czyž. „Absolut pro mě byla profesionální kapela, která hrála ty největší akce, tak to pro mě byla výzva a obrovská odpovědnost, ale ustál jsem to a věřím, že fanoušci nebudou zklamaní,“ říká. Pavla Zábojníka do skupiny naverboval kytarista Radek Sněhota. Ten byl v muzikantském důchodu, když mu druhý kytarista Jiří Czyž navrhl, jestli se nechce vrátit do ABSOLUT DEAFERS. Moc se mu tehdy nechtělo, ale dnes nelituje ani chvíli. „Upřímně jsem netušil, jak mi kluci chyběli a také zažívám úžasná setkání po letech, se všemi známými muzikanty a lidmi tzv. od muziky. Také jsem v tichém úžasu, že se vrátil celý tým kapely a spolu s námi se pustil do práce,“ dodává. Na pozici zpěváka se mohou fanoušci těšit na Jana Jaška, který se bude střídat s Kamilem Řezáčem.

Kapela ABSOLUT DEAFERS se tak letos vrací po pětileté pauze a prozrazují, že připravují speciální show. Kromě Dolany Festu zahrají například na akcích, jako je Slánský tuplák, Votvírák nebo Masters of Rock. „Těším se na fanoušky, na ty skalní, bez kterých by koncert nemohl začít a těším se, že si to společně užijeme. Rok 2025 už máme ze 70% vyprodaný, takže to už bude obvyklá jízda na plný plyn,“ uzavírá Radek Sněhota.

ABSOLUT DEAFERS BAND

ABSOLUT DEAFERS se v původní sestavě dali dohromady v roce 2007 a o čtyři roky později vydali své první Live CD + DVD s názvem THROUGH 10,000 HOLES a na podzim poté jeli turné s kapelou Vitacit a Láďou Křížkem. V roce 2012 si je jako předkapelu vybrala skupina Arakain a po jejich boku pak jeli i několik let poté. ABSOLUT DEAFERS v roce 2013 vydali album Zrození a v únoru 2016 spatřilo světlo světa CD Himaláje v nás. V současné době koncertuje skupina ve složení: zpěv Jan Jašek nebo Kamil Řezáč, kytara Jiří Czyž a Radek Sněhota, basa Pavel Zábojník a bicí David Dušek.

Více informací:

www.absolut-deafers.cz
www.facebook.com/absolutdeafers
www.instagram.com/absolutdeafers/


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Rozhovor inspirovaný knihou: Naším cílem je obnovit ideologický spor. To je demokracie!

Petr Drulak 200Podle profesora Petra Druláka, jednoho ze čtyř editorů knihy Budoucnost levice bez liberalismu, kterou letos vydala Masarykova demokratická akademie, sice jdete k volbám, ale je celkem jedno, koho budete volit. „Rozhodnou nějací soukromí...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!


Literatura

VHRSTI poprvé neilustroval vlastní text

O Vendulce a drakovi perexVHRSTI překvapil letos na jaře čtenáře svou novou knihou. Čím? Tentokrát ji totiž neilustroval sám, svěřil svůj text kamarádu výtvarníkovi Lukáši Fibrichovi. Mnohé z nás to asi udivilo...

Divadlo

V neděli 31. října se ve vyprodaném Divadle na Vinohradech konal IV. ročník taneční show Roztančené divadlo

roztancene divadlo 200Autorský projekt Tanečních kurzů Martina Šimka & Terezy Řípové byl odstartován v roce 2016 v Městském divadle Mladá Boleslav, kde proběhl první ročník projektu Roztančené divadlo aneb když herci tančí. Po tamním úspěchu p...

Film

Královna soulu opět vystoupí před diváky, nyní však na filmovém plátně

Respect 200Její hlas je nezapomenutelný, stala se první ženou uvedenou do Rokenrolové síňe slávy (Rock and Roll Hall of Fame), je držitelkou 18 cen Grammy a nyní do kin míří film o jejím životním příběhu. Film Respect mapuje cestu hudební ikony, zpěvačky...