Absolut Deafers mají pokřtěno a pokračují v turné

Absolut Deafers mají pokřtěno a pokračují v turné

absolut deafers 200Ostravští Absolut Deafers mají za sebou první část Zrození tour s kapelou Citron, během které stihli dva křty jejich nového alba Zrození. Kromě toho, že se vrhají do druhé části turné, chystají i něco navíc.

 

 

 

Album Zrození vyšlo 18. října 2013 a obsahuje devět autorských písní s českými a anglickými texty. Absolut Deafers jej pokřtili na zastávce v Plzni a také v jejich domovské Ostravě. Úlohu kmotrů přijali členové skupiny Citron. A co kapele popřáli? Na to se podívejte v exkluzivním videu z plzeňské Šeříkovky.

Zpěvák Jan Joker Jašek ke křtům říká: „Křty jsou úžasná věc. Je to dávání naděje do něčeho, co jsme vytvořili. Jsem rád, že kluci z Citronu nám dělali kmotry v rámci našeho společného tour, moc si toho cením a děkuju jim za to.“ „Křtilo se před koncertem, na koncertu i po koncertu. V podstatě celé turné s Citronem byl jeden velký karneval,“ dodává s úsměvem kytarista Radek Rado Sněhota.

Absolut Deafers chystají pro své fanoušky ještě jednu lahůdku - křest, který se uskuteční v průběhu roku 2014 v Praze a bude se jej účastnit významná osobnost české hudební scény. Podrobnosti budou včas odtajněny.

Skupinu v následujících měsících čeká pokračování Zrození tour, tentokrát se skupinou Kreyson. První koncert se uskuteční 25. ledna v Karlových Varech a poslední 4. dubna v Plzni. Na celkem deseti zastávkách bude mít kapela opět možnost ukázat, co v nich je. Na turné se všichni z Absolut Deafers moc těší, protože je koncerty nabíjejí energií a se skupinou Kreyson se na pódiu setkají po více než dvou letech. „Hodně se na sebe těšíme. Jsme mezi sebou pořád v kontaktu a vzájemně si fandíme, ale turné je turné. Noci budou krátké,“ dodává Radek Rado Sněhota.

absolut deafers 1

Absolut Deafers přináší na českou rockovou scénu mix syrové tvrdosti, melodiky a skvěle znějících metal-rockových riffů. Velkou zásluhu na celkovém dojmu má zpěvák Jan „Joker“ Jašek, kterému sekundují kytaristé Jiří „Cremil“ Czyž, Radek „ Rado“ Sněhota, baskytarista Aleš „Lemy“ Venglář a bubeník Martin „Macek“ Zeman. Absolut Deafers na rockové scéně v Česku působí tři roky a vybrali si ji pro svá turné takové legendy jako Arakain, Kreyson, Citron, Vitacit, Horkýže Slíže a další.


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Komentovanou výstavu považuji za velmi důležitou součást prezentace, tvrdí malíř Jaroslav Jerry Svoboda

svoboda 200Pražský malíř Jaroslav Jerry Svoboda má za sebou řadu výstav doma i v zahraničí. Jeho díla se nacházejí v soukromých sbírkách v Číně a Holandsku, vystavoval v Kanadě a USA. Tvoří na pomezí neosymbolismu, semifigurativního expressionismu a postmodern...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Literatura

Prolhaný život dospělých: Nový román Eleny Ferrante se zamýšlí nad začarovaným kruhem mezilidských vztahů

 

ferranteČetli jste někdy knihu psanou z pohledu teenagera? Pokud ne, viděli jste aspoň film ze středoškolského prostředí. První láska, konflikt s rodiči, popsáno s lehkým humorem, známe to. Právoplatná hvězda současné italské literatury Elena Ferrante však přistupuj...

Divadlo

Slávek Novák aneb Příběh opravdového herce

Slavek Novak perexCo uděláte, když narazíte skutečný příběh o skutečném umělci, který hrával hlavní role v Národním a zároveň sváděl ženy pod taktovkou STB, aby je režim mohl vydírat? Jste-li dramatikem, pravděpodobně napíšete hru. Jste-li vtipným a...

Film

The Help „Odvaha přeskočila jednu generaci.“

help PEREXA je tu opět jeden ze srdcervoucích příběhů, tentokrát o tahání figurek po černých polích těmi bílými, jak se jim to na šachovnici hodí. Příběh klasicky postavený na motivu nejlepšího přátelství, které pomalu, ale jistě nakonec zpřetrhají odlišné mo...