Chcete napětí? Zmizení vám ho dopřeje až až
Kultura21.cz

Chcete napětí? Zmizení vám ho dopřeje až až

zmizeni 200V červnu vydalo nakladatelství Ikar další knihu populární německé autorky Charlotte Linkové. Detektivní román Zmizení překypuje napětím i akcí, je čtivý a nedá se říct, že by šlo o předvídatelný příběh. Tak se do toho pusťte!Autorka je pro mě neznámá, ale…

Charlotta Linková se narodila ve Frankfurtu nad Mohanem a je nejúspěšnější německou autorkou současnosti. Jen v Německu se prodalo kolem 25 milionů jejích knih. Psychologické romány plné napětí, v tradici nejlepších anglických detektivek, byly přeloženy do více než 20 jazyků a staly se bestsellery. Řada knih byla zfilmována – a zejména v televizi vykazují nezvykle vysokou sledovanost. Euromedia Group vydala její bestsellery Šmírák, Zapomenuté dítě, V údolí lišek, Ctitel, Podvedená a Rozhodnutí.

Zmizení, únos, vražda…

Nespoutaná příroda severní Anglie, zaběhlá policistka Kate Linvillová ze Scotland Yardu, mírně nerudný šéf místní policie Caleb Hale a záhada pohřešovaných dívek – to jsou hlavní přísady spletitého a napínavého románu plného zvratů. Kate přijíždí do Scarborough aby se pokusila prodat dům po rodičích a zcela náhodně se nachomýtne k případu zmizelé dívčiny. Začíná vyšetřovat na vlastní pěst, což se nelíbí místní policii, ale její dedukce se ukáží být správné. Dokáží vyšetřovatelé zastavit toto běsnění?

Ach, ty správné ingredience!

Čím se Zmizení liší od stovek ostatních tuctových příběhů, které se točí kolem policie a zmizení dětí? Předkládá nám netuctové hrdiny, ne dokonalé ale pošramocené, se kterými se dá lehce ztotožnit - a vy jim prostě fandíte. Zápletka možná zní nudně až tuctově, ale autorka dokázala vymyslet komplexní příběh, kde hraje prim logika a nás čtenáře natahuje až k prasknutí, jak že to vlastně dopadne.

Přečtěte si to i vy!

Bez mučení přiznávám, že autorka pro mě byla velkou neznámou, ale po přečtení Zmizení to hodlám napravit a budu její práci odporučovat dál. Pokud hledáte originální vyprávění, u kterého se nebudete nudit a které jen tak nedokážete odložit, Zmizení je tím pravým pro vás!

zmizeni

Název: Zmizení
Autor: Charlotte Linková
Žánr: detektivka, krimi, román
Originální název: Die Suche (2018)
Nakladatelství: Ikar
Rok vydání: 2020, pevná
Počet stran: 416
Hodnocení: 90 %

Odkaz na web: https://www.euromedia.cz/zmizeni/kniha/10887/


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

ROZHOVOR: Eva Hölzelová: V Arině jsem vytušila zvířecí duši do mytologického příběhu

eva200Jako by to téma tajemných mýtických příběhů autorku přitahovalo jako magnet. A proč ne, když to umí! Eva Hölzelová je už autorkou knihy motivované řeckými bájemi a pověstmi Hvězdná obloha a její nová kniha Arina je čistá fantazie? Nevíme, zeptáme se, ale ...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Z archivu...

Čtěte také...

Křest knihy Já a pan Darcy pod taktovkou Ondřejů

altVe středu 25. dubna se v kulturním centru Písecká brána uskutečnil křest knihy jedné z nejpopulárnějších světových autorek románů pro ženy současnosti. Alexandra Potter vydává u nás své druhé dílo s názvem Já a pan Darcy. ...


Literatura

Biologové někdy musejí dělat nezvyklé věci, aby našli pravdu

Ptaci smysl 200V nakladatelství Kazda vyšla kniha Ptačí smysl s podtitulem Jaké je to být ptákem. Nahlédnete díky ní do světa těchto opeřených tvorů.

 

...

Divadlo

Sindibád mořeplavec na prknech Divadla Scéna ve Zlíně už 27. října!

200divPříběh provoněný exotikou a orientem, plný humoru a napětí, na motivy Pohádek z tisíce a jedné noci. Mořeplavec Sindibád v něm musí čelit lesní divoženě Jamambě, obřímu ptáku Ruchovi, zrádným kamarádům... a aby získal dívku svého srdce, musí přemoci krále ...

Film

Návrat Mary Poppins

poppins perexŽivot v Londýně ve 30. létech není snadný – a nejen kvůli hospodářské krizi. Michal (Ben Whishaw) a Jana (Emily Mortimer), děti známé z původního filmu o kouzelné pěstounce Mary Poppins, už dospěli. Michael pořád žije se s...