Chcete napětí? Zmizení vám ho dopřeje až až

Chcete napětí? Zmizení vám ho dopřeje až až

Tisk

zmizeni 200V červnu vydalo nakladatelství Ikar další knihu populární německé autorky Charlotte Linkové. Detektivní román Zmizení překypuje napětím i akcí, je čtivý a nedá se říct, že by šlo o předvídatelný příběh. Tak se do toho pusťte!Autorka je pro mě neznámá, ale…

Charlotta Linková se narodila ve Frankfurtu nad Mohanem a je nejúspěšnější německou autorkou současnosti. Jen v Německu se prodalo kolem 25 milionů jejích knih. Psychologické romány plné napětí, v tradici nejlepších anglických detektivek, byly přeloženy do více než 20 jazyků a staly se bestsellery. Řada knih byla zfilmována – a zejména v televizi vykazují nezvykle vysokou sledovanost. Euromedia Group vydala její bestsellery Šmírák, Zapomenuté dítě, V údolí lišek, Ctitel, Podvedená a Rozhodnutí.

Zmizení, únos, vražda…

Nespoutaná příroda severní Anglie, zaběhlá policistka Kate Linvillová ze Scotland Yardu, mírně nerudný šéf místní policie Caleb Hale a záhada pohřešovaných dívek – to jsou hlavní přísady spletitého a napínavého románu plného zvratů. Kate přijíždí do Scarborough aby se pokusila prodat dům po rodičích a zcela náhodně se nachomýtne k případu zmizelé dívčiny. Začíná vyšetřovat na vlastní pěst, což se nelíbí místní policii, ale její dedukce se ukáží být správné. Dokáží vyšetřovatelé zastavit toto běsnění?

Ach, ty správné ingredience!

Čím se Zmizení liší od stovek ostatních tuctových příběhů, které se točí kolem policie a zmizení dětí? Předkládá nám netuctové hrdiny, ne dokonalé ale pošramocené, se kterými se dá lehce ztotožnit - a vy jim prostě fandíte. Zápletka možná zní nudně až tuctově, ale autorka dokázala vymyslet komplexní příběh, kde hraje prim logika a nás čtenáře natahuje až k prasknutí, jak že to vlastně dopadne.

Přečtěte si to i vy!

Bez mučení přiznávám, že autorka pro mě byla velkou neznámou, ale po přečtení Zmizení to hodlám napravit a budu její práci odporučovat dál. Pokud hledáte originální vyprávění, u kterého se nebudete nudit a které jen tak nedokážete odložit, Zmizení je tím pravým pro vás!

zmizeni

Název: Zmizení
Autor: Charlotte Linková
Žánr: detektivka, krimi, román
Originální název: Die Suche (2018)
Nakladatelství: Ikar
Rok vydání: 2020, pevná
Počet stran: 416
Hodnocení: 90 %

Odkaz na web: https://www.euromedia.cz/zmizeni/kniha/10887/


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Štěpán Kojan: „Prvnímu ročníku Rocku pro faunu přeji podporu široké veřejnosti pro dobrou věc Fauny“

keks 200Rock pro faunu – je nový projekt, který chce pomoci přírodě a zvířatům. Předkládáme vám, našim čtenářům, první rozhovor s leaderem kapely KEKS Štěpánem Kojanem:

...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Z archivu...

Čtěte také...

Opilé povídky

opile200Již podtitulek Národní tragédie v ruské literární klasice dává tušit, že spojujícím námětem u všech autorů bude alkohol. Sedmnáct autorů, zejména z dob zlatého věku ruské literatury z 19. století, napsalo dvacet tři různých povídek s jediným záměrem. Uká...


Literatura

Pan Darcy na rande s Newyorčankou

altJá a pan Darcy je název druhé česky vydané knihy celosvětově velmi úspěšné spisovatelky Alexandry Potter. Po bezkonkurenčním úspěchu, který provázel prodej prvního titulu Není přání jako přání se taktéž očekává nadšení a rychlý úb...

Divadlo

Veselé paničky windsorské: sólo pro Bolkovu pantomimu

vesele panicky windsorskeŘíká se, že hru Veselé paničky windsorské si u Shakespeara objednala přímo královna Alžběta. V představení Jindřich IV. se jí totiž zalíbila postava rytíře Jana Falstaffa a chtěla h...

Film

Ztraceni v Mnichově se ve vaší domácí filmotéce rozhodně neztratí

mnichov 200K nejvýraznějším a kriticky nejoceňovanějším tuzemským snímkům loňského roku patřila absurdní komedie Ztraceni v Mnichově. S ní se po sedmi letech vrátil na plátna kin Petr Zelenka (mystifikační komedie Rok ďábla, Karamazovi nebo Příběhy obyčejnéh...