Nechte se poučit: Klasická filozofie v kostce

Nechte se poučit: Klasická filozofie v kostce

Tisk

klasicka filozofie v kostce 200V srpnu vyšla pod hlavičkou nakladatelství Universum kniha Klasická filozofie v kostce od amerického autora Michaela Moora. Slibuje nám kompletního průvodce antickou filozofií, včetně Pythagora, Sókrata, Platóna, Aristotela či Epikúra.Slavný autor

Michael Francis Moore (* 1954) je úspěšný avšak také velice kontroverzní americký filmový a televizní režisér, scenárista, producent a spisovatel. Jeho tvorba je zaměřená proti americkému zdravotnímu systému, ozbrojenému násilí, destruktivním zásahům člověka a průmyslových korporací do přírody a v poslední době ve velké míře proti bývalému americkému prezidentovi Georgi W. Bushovi a jeho administrativě.

Jeho film Bowling for Columbine získal Oscara za nejlepší dokument a drží kasovní rekord jako nejúspěšnější dokument všech dob. Je také tvůrcem klasických dokumentárních filmů Roger a já a Velký, získal cenu Emmy za pořad TV Nation, je autorem vysoce uznávaného televizního seriálu Strašná Pravda. Za film Fahrenheit 9/11 získal Zlatou palmu v Cannes.

K obsahu knihy

Kniha je přehledně rozdělena na Úvod, zajímavé jsou Rodokmeny filozofů, kde se dovídáme o členění jednotlivých škol a vztahu žák-učitel; poté následuje 22 kapitol, které se věnují převážně konkrétním filozofům (kromě první Co je antická filozofie? a velmi podnětné poslední kapitoly s názvem Dědictví antické filozofie); nechybí praktický Slovníček, Rejstřík a Obrazový materiál.

Ke knize samotné

Kniha pokrývá asi tisíc let komplexní antické filozofie, proto nemůžeme čekat rozpitvání jednotlivých filozofů a jejich teorií dopodrobna. Jedná se spíše o ucelený sborník toho nejdůležitějšího u vybraných filozofů, doplněný o názorná schémata, diagramy, přehledy a tabulky. Tato kniha bude výborným doplňkem studentům filozofie či lidem, kteří si chtějí doplnit nebo osvěžit vzdělání z tohoto oboru.

klasicka filozofie v kostce

Název: Klasická filozofie v kostce
Autor: Michael Moore
Název originálu: Classical Philosophy in a Nutshell
Žánr: encyklopedie
Nakladatelství: Universum
Rok vydání: 2020, pevná
Počet stran: 240
Hodnocení: 70 %

Odkaz: https://www.euromedia.cz/klasicka-filozofie-v-kostce/kniha/11591/


 
Banner

PřihlášeníDokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Connor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.


YOLI

Rozhovory, které jsou dveřmi k pochopení jinakosti

Kniha z pera Filipa Titlbacha, českého novináře, přibližuje skrze osobní rozhovory životy queer lidí žijících v českém prostoru. Filip Titlbach představil světu nejen soubor třinácti příběhů, ale hlavně soubor sedmnácti důležitých osobností, včetně jeho samotného. Skrze jejich odpovědi předkládá téma čtenářům hned z několika pohledů. O tématech queer komunity mluví zástupci z řad aktivistů, akademické obce a dokonce církve.


N media
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Pale&coy a její městské lišky

PaleAndCoy perex.jpgPísničkářka Eliška Míkovcová, vystupující pod pseudonymem pale&coy, oslovila svou hudbou příznivce melancholické hudby, spojené s výraznými melodiemi a promyšlenými texty. Spolu s hudebníkem a moderátorem Radia 1 Zdeňkem Lichnovs...

Hledat

Nalaďte se na jaro plánováním vyvýšených záhonů nejen na balkoně

Vyvýšené záhony na balkoně je název poslední novinky, která vyšla v nakladatelství Kazda. Dozvíte se v ní jak na bohatou úrodu nejen na malém prostoru.


Čtěte také...

Zloděje zelených koní spaluje vášeň ke kamenům

Jzlo200iří Hájíček patří ke špičce současných českých prozaiků. Zloději zelených koní sice nesklidili taková ocenění jako jeho vrchol Rybí krev, ale kvalit Rybí krve dosahují. Svědčí o tom i fakt, že se nakladatelství Host rozhodlo v letošním roce vydat podruhé t...


Literatura

Nenávist se stupňuje

mrchozrouti 200Po Muži, který si hrál s panenkami je zde druhý díl trilogie Nenávist od Magnuse Jonssona tentokrát s názvem Mrchožrouti.

...

Divadlo

Na podzim do divadla: Dobře placená procházka

slovacke divadlo 200O prázdninách divadla nehrají představení, ale připravují se na další sezonu. Díky nám si můžete vybrat, na co v podzimních měsících vyrazíte! Dalším tipem je Dobře placená procházka v podání Slováckého d...

Film

Šarlatán - boj dobra se zlem

sarlatan 200V pondělí 17. srpna proběhla v pražském kině Světozor novinářská projekce dlouho očekávaného dramatu Šarlatán. Kvůli nastalé epidemii si film na svou českou premiéru plánovanou v březnu musel počkat až do srpna. Co na diváky v kinech čeká?

...