Nechte se poučit: Klasická filozofie v kostce

Nechte se poučit: Klasická filozofie v kostce

Tisk

klasicka filozofie v kostce 200V srpnu vyšla pod hlavičkou nakladatelství Universum kniha Klasická filozofie v kostce od amerického autora Michaela Moora. Slibuje nám kompletního průvodce antickou filozofií, včetně Pythagora, Sókrata, Platóna, Aristotela či Epikúra.Slavný autor

Michael Francis Moore (* 1954) je úspěšný avšak také velice kontroverzní americký filmový a televizní režisér, scenárista, producent a spisovatel. Jeho tvorba je zaměřená proti americkému zdravotnímu systému, ozbrojenému násilí, destruktivním zásahům člověka a průmyslových korporací do přírody a v poslední době ve velké míře proti bývalému americkému prezidentovi Georgi W. Bushovi a jeho administrativě.

Jeho film Bowling for Columbine získal Oscara za nejlepší dokument a drží kasovní rekord jako nejúspěšnější dokument všech dob. Je také tvůrcem klasických dokumentárních filmů Roger a já a Velký, získal cenu Emmy za pořad TV Nation, je autorem vysoce uznávaného televizního seriálu Strašná Pravda. Za film Fahrenheit 9/11 získal Zlatou palmu v Cannes.

K obsahu knihy

Kniha je přehledně rozdělena na Úvod, zajímavé jsou Rodokmeny filozofů, kde se dovídáme o členění jednotlivých škol a vztahu žák-učitel; poté následuje 22 kapitol, které se věnují převážně konkrétním filozofům (kromě první Co je antická filozofie? a velmi podnětné poslední kapitoly s názvem Dědictví antické filozofie); nechybí praktický Slovníček, Rejstřík a Obrazový materiál.

Ke knize samotné

Kniha pokrývá asi tisíc let komplexní antické filozofie, proto nemůžeme čekat rozpitvání jednotlivých filozofů a jejich teorií dopodrobna. Jedná se spíše o ucelený sborník toho nejdůležitějšího u vybraných filozofů, doplněný o názorná schémata, diagramy, přehledy a tabulky. Tato kniha bude výborným doplňkem studentům filozofie či lidem, kteří si chtějí doplnit nebo osvěžit vzdělání z tohoto oboru.

klasicka filozofie v kostce

Název: Klasická filozofie v kostce
Autor: Michael Moore
Název originálu: Classical Philosophy in a Nutshell
Žánr: encyklopedie
Nakladatelství: Universum
Rok vydání: 2020, pevná
Počet stran: 240
Hodnocení: 70 %

Odkaz: https://www.euromedia.cz/klasicka-filozofie-v-kostce/kniha/11591/


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů: Knihovny pro K21, Zádveřice

brezen-mesic-ctenaru 200Regály plné knih, u počítače dáma či pán, který obřadně přebírá vracené knížky a zapisuje nově vypůjčené. Místnost specificky vonící – tak voní jenom tištěné publikace, stojící jako vojáci v řadách. V sále tichý šum, jak...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Z archivu...

Čtěte také...

James Fallon = psychopat, který měl štěstí

psychopat 200V nakladatelství Portál vyšla velmi zajímavá kniha nazvaná Psychopat v mém mozku s podtitulem Neurovědcova cesta k odhalení jeho temného já. Jejím autorem James Fallon.

 

...

Literatura

Jak na vysoký tlak

tlak perexTak jsem se těšila, že jsem konečně našla návod na to, jak pomoci například tatínkovi od vysokého krevního tlaku, aniž by musel denně užívat bobule, o kterých ani sám neví, jestli mu pomáhají, a nemusel žít stále v obavě, že si je zapomene zobnou...

Divadlo

Zdenek Merta a Leona Machálková se potkají u klavíru v MdB

merta 200Zdenek Merta není jen známý a úspěšný skladatel a klavírista, ale také zpěvák, showman, vtipný společník a zábavný vypravěč. Diváci Městského divadla Brno jej velmi dobře znají i jako zdatného moderátora neobvyklé divadelně-hudební talk show Zdenek M...

Film

Ceny udělované v kultuře odrážejí ekonomii prestiže

altMédia nám ráda vnucují představu, že udělení nějaké prestižní ceny skutečně odráží hodnoty oceněného díla. Však také jeho atraktivita jako prodejného produktu tím každopádně vzroste. Stačí si připomenout třeštění pravidelně provázející udílení amerických Oscarů...