Asterix 38: Vercingetorixova dcera

Asterix 38: Vercingetorixova dcera

Tisk

asterix vercingetorixova dcera 200V říjnu vydalo nakladatelství Egmont již 38. díl ze série Asterixova dobrodružství, pojmenovaný Vercingetorixova dcera. Tradičně se můžete těšit na vtipné dialogy, situační humor i příjemně laděnou kresbu.O čem je tento příběh?

Odvážní Galové Asterix a jeho věrný přítel Obelix dostanou od svého náčelníka zvláštní úkol, který není zrovna lehký – mají chránit mladou dceru Adrenalínu galského náčelníka Vercingetorixe před Římany, kteří ji pronásledují. Což o to, ale Adrenalína má svoji hlavu, nesnáší autority a hlavně neustále utíká! Jak se s tím tyto ikonické postavičky poperou, to se dozvíte sami.

Kde se Asterix a Obelix vzali?

Na svědomí je má úderné duo René Goscinny (1926 – 1977) a Albert Uderzo (1927 – 2020), kterým tyto nezapomenutelné postavy přinesly slávu a dodnes patří k nejčtenějším dílům francouzské literatury. Poslední čtyři díly v češtině ale kreslil Didier Conrad a scénář stvořil Jean-Yves Ferri, ale můžu vám říct, že všechny přísady, které máme na těchto příbězích rádi, zůstaly zachovány a jsou věrny památce původním autorům.

asterix a

Proč je máme rádi?

Kdo by neznal nezdolné Galy, kteří odolávají nátlakům Říma, nebojí se válčení a holdují pečeným divočákům, stejně jako kouzelnému nápoji, který jim na chvíli dodává nadlidskou sílu. Svoje si najdou malí i velcí – a jde právě o tu tradiční krásu malby, jemné kombinace barev s nezapomenutelnými hláškami a nepředvídatelnými až chaotickými situacemi, co nás na tomhle nepřestává bavit. Vřele to doporučuji!

asterix vercingetorixova dcera

Název: Asterix 38: Vercingetorixova dcera
Autor: Jean-Yves Ferri, Didier Conrad
Originální název: La Fille de Vercingétorix (2019)
Žánr: komiks
Série: Asterixova dobrodružství
Nakladatelství: Egmont
Rok vydání: 2020, brožovaná
Počet stran: 48
Hodnocení: 90 %

Odkaz: https://www.albatrosmedia.cz/tituly/61254940/asterix-38-vercingetorixova-dcera/


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Pro duši autora je psaní jako pro tělo člověka dýchání

archiv Lucia BraunováJiž v dětském věku si ráda vymýšlela příběhy a když se naučila psát, tak je přenesla na papír. V roce 2014 vyšla Lucii Braunové první kniha Nič krajšie už nepríde a psaní už neopustila. Letos jí...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Z archivu...

Čtěte také...

Přijde zase někdy Lili?

danska divka webCo jen může způsobit jedna náhodná nevinná prosba? V mnoha případech asi nic zvláštního. Do života Grety a Einara však přinesla zásadní zlom. Do té chvíle byli zamilovaným manželským párem malířů, poté rozervanou dvojicí, která neví, jak ...


Literatura

S kým by si rádi promluvili návštěvníci z vesmíru

Vesmirny posel perexJak snadné je nalepit na kohokoliv neznámého nálepku jen proto, že jsme se rozhodli, že o něm vlastně víme všechno, to už asi poznal každý z nás na vlastní kůži. Aby Neil deGrasse Tyson ukázal absurditu stereotypizace, naplnil svo...

Divadlo

Nebezpečné hry irského tance

Lord perex1. listopadu jsme měli možnost zhlédnout další unikátní taneční show Lord of the Dance, tentokrát s názvem "Dangerous games". Představení proslulého Michaela Flatleyho opět nezklamalo.

...

Film

Složité romantické vztahy ve válce

tmavomodry svet 200Vážný romantický film Tmavomodrý svět (2001) je jedním z nejnákladnějších Českých filmů současnosti. Díky dobrému jménu tvůrců Jana a Zdeňka Svěráka do něj vlož...