Dvě ženy, jeden muž. Která si získá jeho srdce?
Banner

Dvě ženy, jeden muž. Která si získá jeho srdce?

Tisk

Ta ktera prohraje perexKdyž nádherná Piper poprvé uviděla atraktivního právníka Lea, hned věděla, že je to ten pravý. Má jen jedinou chybu Snubní prsten. Piper však ví, že žádné manželství netrvá věčně. A Leo jí za případné potíže stojí.

 


Joanna byla ráda, když se Leo dostal z deprese a znovu se věnuje dětem. To, že štěstí mu pomohla najít Piper a ne ona, ji ale vůbec nepotěšilo. Když ji Leo opustí a znemožní jí styk s dětmi, začne pátrat v Pipeřině minulosti. Na té ženské se jí zkrátka něco nezdá a ona je odhodlaná udělat všechno pro to, aby zjistila, co. Znepokojivá tajemství, která odhalí, ji přivedou k podezření, že její rodina je v nebezpečí. Dokáže najít potřebný důkaz a zachránit ty, které miluje nejvíc na světě?


V lásce a válce je všechno povoleno
Psychologický thriller Ta, která odešla, napsaly dvě sestry, Valerie a Lynne Constantine, které jsou známé pod pseudonymem Liv Constantine. Jejich prvním společným dílem byla kniha Poslední paní Parrishová, která se okamžitě stala bestsellerem.     


Ve své novince představují dvě silné, zamilované a všehoschopné ženy, které udělají všechno pro to, aby mohly být s mužem svého života.  Protože ve válce a v lásce je všechno povoleno, neštítí se v boji využívat jakékoliv prostředky. A tak zatímco Piper dělá všechno pro to, aby získala Leovu lásku a stala se tak součástí jeho dokonalé rodiny, Joanna, která ví, co Piper chce, se snaží její plány překazit a udržet si přízeň Lea i dětí.


Rychlý začátek a ještě rychlejší konec
V knize se střídají kapitoly Piper v er-formě a kapitoly Joanny v ich-formě. Protože jsou krátké a na konci se vždy nachází nějaká zásadní informace, je kniha opravdu čtivá. Začátek je velmi rychlý, takže je vývoj vztahu mezi Piper a Leem popsaný trochu povrchně. Knize by rozhodně prospělo, kdyby byl rozvinutější, protože by jí to dodalo na uvěřitelnosti. Konec je ještě rychlejší, takže se všechno uzavře na několika stranách. Naštěstí mu na výjimečnosti dodává zajímavé rozuzlení a několik akčních scén.


Autorky umí dobře budovat napětí, a tak jsou kapitoly uprostřed knihy mistrovským dílem. Kromě toho, že líčí všední život jedné (ne)obyčejné rodiny, se v nich toho ale moc neděje, a i Joannino pátrání postrádá akci. Přesto se váš při čtení zmocní plíživý pocit, který vám bude napovídat, že všechno je úplně jinak, než hrdinky prezentují. Kapitoly jsou totiž zaměřené na jejich pocity a myšlenky, které autorky dokonale vystihly. Ano, je to právě podrobně popsaná psychika hrdinek, co je na téhle knize nejlepší.

Ta ktera prohraje

TA, KTERÁ PROHRAJE
Autorka: Liv Constantine
Originální název: The Wife Stalker
Překlad: Jana Vlčková
Žánr: psychologický thriller
Vydáno: Domino, 2020
Počet stran: 264

Hodnocení: 85%

www.albatrosmedia.cz/tituly/61238898/ta-ktera-prohraje/


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Po dvou měsících jsme nažhavení na další hraní před publikem, říká Bára Havelková, zpěvačky skupiny GAIA

GAIA200Už v sobotu 10. září zahraje otrokovická skupina GAIA poprvé v Kroměříži. Bude to v rámci Svatováclavských slavností, které se konají tradičně na Výstavišti. Tentokrát rozhovor poskytla zpěvačka skupiny Bára Havelková, která je podepsána pod několika písněmi...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Z archivu...

Čtěte také...

František Nepil pro všechny milovníky Vánoc

nepil200Ještě před vypuknutím krásného období adventu se objevila na trhu malá, roztomile vypadající kniha Vánoce mám rád s fejetony Františka Nepila. Na navození vánoční atmosféry a nálady nebo na večery v dece s čajem úplně ideální záležitost.

...

Literatura

Příběh celého století na pozadí osudů tří sester

sestry perexV názvu knihy Anne Gesthuysenové Jsme přece sestry je obsaženo všechno – vzájemná láska i odpuštění za prohřešky. Autorka stvořila vyprávěním osudů svých tří pratetiček dokonalý portrét Německa v průběhu celého minulého století...

Divadlo

Městské divadlo Mladá Boleslav uvede premiéru komedie Splašené nůžky

splasene nuzky200První inscenací roku 2024 Městského divadla Mladá Boleslav bude v pátek 16. února divácky osvědčený titul Splašené nůžky. Stovky repríz po celém světě dokazují, že tento kus má své kouzlo tak jako žádný jiný – už proto, že nikdy není st...

Film

Tohle je válka! Romantika v akčním hávu
ImageJak to vypadá, když se dva nejlepší kamarádi, oba špičkoví agenti CIA, zamilují do jedné dívky? Není to sice přímo příběh ze života, se kterým bychom se mohli ztotožnit, ale své diváky si určitě najde. Jedná o snímek, který sice neurazí, ale a...