Věděla příliš mnoho. Byl to však skutečný důvod její smrti?

Věděla příliš mnoho. Byl to však skutečný důvod její smrti?

Zena ktera vedela prilis mnoho perexKdyž byla Tabitha Girardová teenagerkou, milovala okouzlujícího Connora Forda. Ten jí však zlomil srdce. O několik let později se ale do jejího života vrátil. Oženil se se starší a bohatou Ninou, ale šťastný není. Tvrdí, že jeho skutečnou láskou je Tabitha, že svou paranoidní manželku nemiluje a vzal si ji jen kvůli penězům.

 


Když je Nina nalezená mrtvá, Tabitha nemůže uvěřit svému štěstí. Konečně má Connora jenom pro sebe a nejen to – čeká s ním vytoužené dítě. Navíc oba získali pohádkový majetek nešťastné Niny, takže mohou žít v pohodlí a luxusu. Jejich štěstí ale brzy naruší zjištění, že Ninina smrt pravděpodobně nebyla samovraždou, nýbrž vraždou. Objeví se lidé, kteří touží po jejich bohatství, a jako by to nestačilo, najde Tabitha Ninin deník, ve němž obviňuje Connora z toho, že plánuje její vraždu. Kdo vlastně je Connor Ford? Dokázal by vraždit? Je Tabitha v bezpečí anebo Ninin vrah plánuje zabít i ji?


Psychologický thriller pro ženy
Knihu Žena, která věděla příliš mnoho napsala americká autorka Michelle Campbell. Je to její čtvrtý psychologický thriller, který v českém překladu vydalo nakladatelství Mystery Press. Stejně jako v předešlých knihách v něm nechybí napětí, ale více než domnělá vražda se zde řeší vztahy mezi postavami, a tak příběh zaujme spíše ženy.


Dvě ženy jednoho muže
Příběh je psaný v první osobě a jeho vypravěčkou je Tabitha. Její vyprávění je proložené kapitolami Niny, v nichž nešťastná žena odhaluje svou minulost. V té hraje významnou roli i začátek vztahu s Connorem, kterého obě ženy vykreslují jako nádherného, inteligentního, milujícího a charismatického muže. Na čtenáře však působí spíš jako vypočítavý zlatokop, pro kterého jsou důležité pouze peníze. Kvůli nim si vzal Ninu. Kvůli nim odsouvá Tabithu na druhou kolej a dostává ji do šílených situací. Za většinu špatných věcí, které se jí stanou, si ale sobecká a naivní Tabitha může sama.


Hlavní pár tedy není moc sympatický, což ale rozhodně není na škodu, protože oba díky tomu působí autenticky. Dalšími postavami, které do děje zasahují, jsou lidé pracující v domě Fordových. Každý z nich má svá tajemství. Každý z nich může být nebezpečný. Tahle nejistota ohledně toho, kdo chce zničit život Tabithy a Connora, dodává příběhu napětí, které graduje v překvapivý závěr.

Zena ktera vedela prilis mnoho

Žena, která věděla příliš mnoho
Autorka: Michele Campbell  
Originální název: The Wife Who Knew Too Much
Překlad: Monika Pavlisová
Žánr: psychologický thriller, román pro ženy
Vydáno: Mystery Press, 2020
Počet stran: 352

Mystery press_Žena, která věděla příliš mnoho

Hodnocení: 90 %

 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů: Knihovny pro K21, Modřany

brezen-mesic-ctenaru 200Regály plné knih, u počítače dáma či pán, který obřadně přebírá vracené knížky a zapisuje nově vypůjčené. Místnost specificky vonící – tak voní jenom tištěné publikace, stojící jako vojáci v řadách. V sále tichý šum, jak...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Z archivu...

Čtěte také...

Příliš vysoká očekávání jsou retro deníkem s velkou porcí humoru

Příliš vysoká 200Příliš vysoká očekávání Karoliny Hošek jsou zábavným deníkem, který se věnuje životu obyčejného člověka na pozadí událostí posledních desetiletí. Už úvodní obrázky jednoznačně dokazují, že lidé s mládím v devadesátkách se mají na c...


Literatura

Břetislav Kotyza : Útržky hovorů II

utr perexBásník Břetislav Kotyza, zlínský rodák, vystudoval obor průmyslový design. Od roku 1976 působil v ateliéru kresleného filmu ve Filmovém studiu Zlín. Vydal několik básnických knih. Jeho práce jsou zařazeny do současných básnických almanachů, naposledy ...

Divadlo

Horečka sobotní noci může zachvátit opravdu každého!

Horecka 200Aplaus ve stoje, zpívající pódium a rozvlněné hlediště. Takový byl závěr muzikálového představení Horečka sobotní noci. Vytáhla jsem rodinku za kulturou a skutečně jsme nelitovali. Česká premiéra kultovního muzikálu se v pražském Kalichu uskute...

Film

Colette mezi sexuálním násilím a něžnou láskou

200filmPrózy Arnošta Lustiga, zpodobňující rozličné podoby holocaustu i jeho následků, už několikrát posloužily jako námět pro film (Démanty noci, Dita Saxová, Modlitba pro Kateřinu Horowitzovou, v televizi Modrý den). Nejnověji se mezi ně zařadila Colette. Lust...