Myslíte si, že by byl váš život lepší, kdybyste znali budoucnost? Možná se mýlíte

Myslíte si, že by byl váš život lepší, kdybyste znali budoucnost? Možná se mýlíte

Tisk


Nesejdes z cesty perexNahlédnout za závoj času a podívat se, co nás čeká v budoucnosti? To je velmi lákavá představa. Když Vandu její přítelkyně přemluví k návštěvě kartářky, nemá tato pragmaticky založená žena žádná očekávání. Na takové věci nevěří a nic, co jí kartářka řekne, ji přece nemůže ovlivnit!


Když jí však kartářka místo toho, co se stane v příštích dvou letech, načrtne mnohem delší časový úsek a zmíní několik bolestivých ztrát, dostane Vanda strach. Ze sebevědomé ženy se postupně stane ochromená loutka, která myslí jen na to, jak utéct před předpovězeným osudem. Ale je něco takového vůbec možné?


Novinka oblíbené české spisovatelky
Román Nesejdeš z cesty je novinkou z autorské dílny české spisovatelky Dagmar Digmy Čechové, kterou si čtenářky oblíbily díky její předešlé knize nesoucí název Nemusíš!. Obě tyto knihy vydalo Nakladatelství Moba. Kromě ženských románů, které zaujmou originálním nápadem a neotřelým poselstvím, píše Dagmar Digma Čechová, redaktorka, editorka a korektorka, i divadelní scénáře a dětské knihy.


Když budoucnost není příznivá
Předpověď budoucnosti je výchozím bodem celého příběhu. Dělí Vandin život na předtím a potom a ovlivňuje ji víc, než by si dokázala představit. Tato klíčová scéna je opravdu skvěle promyšlená a napsaná a má ten správný emoční náboj. Šokuje a vyvolává zvědavost. Splnilo se, co kartářka řekla? Dějová linka románu se dělí na minulost a přítomnost, a tak můžete sledovat celý Vandin život.


Ten projde hned několika proměnami. Všechny Vandiny plány se změní v citový chaos, v němž se musí naučit existovat, přičemž se nad ní neustále vznáší temný stín předpovědi. Té Vanda chvíli nevěří, chvíli ji popírá, někdy je ochromená strachy a poté se snaží na vše dívat racionálně, přemýšlí, jak změnit budoucnost nebo je odhodlaná přijmout svůj osud. Tato směs pocitů zasahuje do jejích rozhodnutí a pomalu rozkládá nejen její osobnost, ale i rodinu. Občas si možná řeknete, že se chová bláznivě. A možná se tak opravdu chová. Ocitla se však ve specifické situaci, takže ji těžko můžeme soudit. Kdo ví, co bychom dělali na jejím místě my.


Působivý ženský román
I když kniha řeší těžká témata, nechybí ani humorné či šťastné okamžiky, které příběh trochu odlehčují. Příběh je napsaný čtivým a dynamickým stylem, ke kterému přispívají i živé dialogy. Při čtení oceníte i uvěřitelné postavy, jejichž motivace i pocity jsou promyšlené. Kniha nutí k zamyšlení a patří k těm ženským románům, na které tak snadno nezapomenete.

Nesejdes z cesty


Nesejdeš z cesty
Autorka: Dagmar Digma Čechová
Žánr: román pro ženy
Vydáno: Moba, 2021
Počet stran: 248

Hodnocení: 90 %

www.mobaknihy.cz/nesejdes-z-cesty-cechova-dagmar-digma


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Ředitel festivalu Voda, moře, oceány Jindra Soukal: celoroční práce se na konci tváří jako příjemně a bezproblémově běžící festival

TVMO Soukal perexakže jsem se opět ocitla v takovém středu vesmíru, vždyť to se přece o Bali říká, ne? Ale nebojte, nesedla jsem do letadla a nedala jsem se opět na tu děsivou dvoudenní cestu s cílem Denpasarského leti...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Z archivu...

Čtěte také...

Pozor, letní čtení! Radka Třeštíková – Osm

Osm perexNakladatelství Motto v červnu vypustilo do světa novinku Radky Třeštíkové Osm. Tedy přesně včas, aby ženy, dámy, paní měly o dovolené co číst. Čeká nás vztahový román s detektivní zápletkou. Těšíte se?

...

Literatura

Cestou – osudy českých legionářů v Rusku

cestou 200Historik a pedagog Dalibor Vácha předkládá čtenářům román Cestou, v němž se opět jako ve své prvotině Červenobílá (2014) věnuje osudům československých legionářů v Rusku. Obě knihy vydalo nakladatelství Knižní klub.

Divadlo

Švandovo divadlo natáčí povzbudivá videa, divákům je nabídne na sociálních sítích

Svandovo divadlo200Povzbudit, zlepšit náladu, zaměřit pozornost k dobrým věcem v životě a také neztratit kontakt s diváky. To je smyslem videí, která začali natáčet tvůrci a herci z pražského Švandova divadla.

...

Film

SVĚTY NA POKRAČOVÁNÍ

svety na pokrac 200Pětatřicetiletý badatel v audiovizi Radomír D. Kokeš, spjatý s brněnskou univerzitou, se čtenáři komunikuje už déle než celé desetiletí (hlavně skrze časopis Cinepur).  Nedávno se představil knihou Rozbor filmu, shrnující výsledky p...