Angličtina pro každého: Anglická frázová slovesa

Angličtina pro každého: Anglická frázová slovesa

Tisk

anglicka frazova slovesa 200V srpnu se dostala na trh nová kniha ze série učebnic English for everyone, tentokráte s podtitulem Anglická frázová slovesa. Pokud toužíte lépe porozumět angličtině, pak byste se právě v této odnoži gramatiky měli orientovat a k tomu vám poslouží tato super příručka!

 Řada angličtina pro každého

Program angličtina pro každého obsahuje už celou řadu učebnic a cvičebnic s různými stupni znalostí a rozličnými tématy. Do obecných kurzů patří učebnice a cvičebnice (level beginner – level advanced), obchodní kurzy (course book, practise book, level 1-2), průvodce gramatikou (English grammar guide + practise book, English vocabulary builder, English idioms, teacher's guide) a nechybí ani dětské kurzy (Junior beginner's course, junior 5 words a day). Prostě je z čeho vybírat a knihy jdou skvěle a lehce skombinovat ke kvalitní výuce i samostudiu a prohloubení znalostí).

Autoři = experti

Autorů tu máme hned několik, mezi ty hlavní patří Thomas Booth, který se podílel na mnoha knih řady Angličtina pro každého a který se živí editací a tvorbnou jazykových materiálů. Dále Ben Francon Davies, spisovatel a překladatel na volné noze, který píše učebnice a příručky k řadě témat. Nechybí ani britský jazyková konzultant Peter Dainty a americká jazyková konzultantka emeritní profesorka Susan Barduhn. Prostě kvalita hraje prim!

Frázová slovesa v angličtině

Frázová slovesa jsou slovesa, které jsou složena z několika částí a my s nimi pracujeme jako se s jedním slovíčkem, nehledě na význam jednotlivých částí (například sloveso get znamená dostat, získat obdržet, up znamená nahoru; ale frázové sloveso get up znamená vstát z postele). Naučit se tyto slovesa vyžaduje dobrou paměť a hodně cvičení, což se nám v této učebnici dostává. Frázová slovesa totiž většinou mívají více významů (například break in znamená vloupat se, ale třeba i rozchodit boty), což může být taky problém, ale v této příručce to řeší rozdělením podle jednotlivých oblastí.

Kniha je rozdělena podle témat (popis lidí a věcí, každodenní život, práce a škola, domov a volný čas, komunikace, emoce a situace, běžná slovesa). Na začátku nechybí velmi praktická sekce Jak používat tuto knihu a Úvod do frázových sloves, na konci zase praktický Přehled (slovesa a částice, běžné částice, běžná oddělitelná frázová slovesa, běžná neoddělitelná frázová slovesa, běžná frázová podstatná jména, běžná frázová přídavná jména), Odpovědi, Rejstřík frázových sloves, Poděkování. V kapitolách nechybí poslechová cvičení, kde audio si stáhneme zdarma online, což též považuji za velmi praktické.

Kdo knihu užije?

Jednoznačně každý student angličtiny, který se snaží o lepší porozumění jazyku a chce zdokonalit svou slovní zásobu, v knize nalezne něco, díky čemu se zlepší. Grafika knihy, jakož i celé řady, působí jednoduše, přesto plní svůj účel a i díky ní si můžeme frázová slovesa lépe zapamatovat. Takže ať už studujete angličtinu, nebo vyučujete, jistě tuto přehlednou příručku ve výuce i samostudiu využijete a budete se k ní opakovaně vracet, protože nad opakování u cizího jazyka nic není.

anglicka frazova slovesa

Název: English for everyone – Anglická frázová slovesa
Autor: Thomas Booth, Tim Bowen, Susan Barduhn
Žánr: učebnice, příručka, studium, samostudium
Originální název: English for Everyone, Phrasal Verbs (DK)
Nakladatelství: Universum
Rok vydání: 2021, paperback
Počet stran: 256
Hodnocení: 90 %

https://www.euromedia.cz/anglictina-pro-kazdeho-frazova-slovesa/kniha/14061/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Zpěvák UDG: Pondělí až čtvrtek – to je v létě detoxikační týden

udg 200Nedávno se na našem webu objevil festivalový rozhovor s textařem Jugim z ústecké skupiny UDG. Nyní máte možnost nahlédnout pod pokličku myšlenek dalšího člena, a to zpěváka Petra Vrzáka. Bavili jsme se o festivalové sezóně...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Chcete napětí? Zmizení vám ho dopřeje až až

zmizeni 200V červnu vydalo nakladatelství Ikar další knihu populární německé autorky Charlotte Linkové. Detektivní román Zmizení překypuje napětím i akcí, je čtivý a nedá se říct, že by šlo o předvídatelný příběh. Tak se do toho pusťte!

...

Literatura

Všeho schopní: švédský krimi debut roku

vseho schopni 200Napínavý psychologický thriller Všeho schopní od švédského autora Klase Ekmana nám v srpnu přineslo nakladatelství Kalibr. A že jde teda o pořádnou peckou, která zamává morálním kompasem a dokazuje, že v určitých chvílích si i zdánliv...

Divadlo

15 let soudobé hudební scény Městského divadla v Brně


15 let MDB perexJe to až neuvěřitelné, ale skutečně uběhlo patnáct let od premiéry muzikálu VLASY, díla, které mělo premiéru na své Hudební scéně. Od prvního uvedení v roce 2005 do konce září 2019 zde bylo uvedeno šedesát osm (!) premiérových tit...

Film

Lurdy: místo, kde se ještě věří na zázraky
ImageS více než dvouletým odstupem od svého prvního uvedení přichází v těchto dnech do našich kin snímek Lurdy rakouské režisérky Jessiky Hausner. Film byl promítán mimo jiné v rámci festivalů v Karlových Varech, Rotte...