Angličtina pro každého: Anglická frázová slovesa

Angličtina pro každého: Anglická frázová slovesa

Tisk

anglicka frazova slovesa 200V srpnu se dostala na trh nová kniha ze série učebnic English for everyone, tentokráte s podtitulem Anglická frázová slovesa. Pokud toužíte lépe porozumět angličtině, pak byste se právě v této odnoži gramatiky měli orientovat a k tomu vám poslouží tato super příručka!

 Řada angličtina pro každého

Program angličtina pro každého obsahuje už celou řadu učebnic a cvičebnic s různými stupni znalostí a rozličnými tématy. Do obecných kurzů patří učebnice a cvičebnice (level beginner – level advanced), obchodní kurzy (course book, practise book, level 1-2), průvodce gramatikou (English grammar guide + practise book, English vocabulary builder, English idioms, teacher's guide) a nechybí ani dětské kurzy (Junior beginner's course, junior 5 words a day). Prostě je z čeho vybírat a knihy jdou skvěle a lehce skombinovat ke kvalitní výuce i samostudiu a prohloubení znalostí).

Autoři = experti

Autorů tu máme hned několik, mezi ty hlavní patří Thomas Booth, který se podílel na mnoha knih řady Angličtina pro každého a který se živí editací a tvorbnou jazykových materiálů. Dále Ben Francon Davies, spisovatel a překladatel na volné noze, který píše učebnice a příručky k řadě témat. Nechybí ani britský jazyková konzultant Peter Dainty a americká jazyková konzultantka emeritní profesorka Susan Barduhn. Prostě kvalita hraje prim!

Frázová slovesa v angličtině

Frázová slovesa jsou slovesa, které jsou složena z několika částí a my s nimi pracujeme jako se s jedním slovíčkem, nehledě na význam jednotlivých částí (například sloveso get znamená dostat, získat obdržet, up znamená nahoru; ale frázové sloveso get up znamená vstát z postele). Naučit se tyto slovesa vyžaduje dobrou paměť a hodně cvičení, což se nám v této učebnici dostává. Frázová slovesa totiž většinou mívají více významů (například break in znamená vloupat se, ale třeba i rozchodit boty), což může být taky problém, ale v této příručce to řeší rozdělením podle jednotlivých oblastí.

Kniha je rozdělena podle témat (popis lidí a věcí, každodenní život, práce a škola, domov a volný čas, komunikace, emoce a situace, běžná slovesa). Na začátku nechybí velmi praktická sekce Jak používat tuto knihu a Úvod do frázových sloves, na konci zase praktický Přehled (slovesa a částice, běžné částice, běžná oddělitelná frázová slovesa, běžná neoddělitelná frázová slovesa, běžná frázová podstatná jména, běžná frázová přídavná jména), Odpovědi, Rejstřík frázových sloves, Poděkování. V kapitolách nechybí poslechová cvičení, kde audio si stáhneme zdarma online, což též považuji za velmi praktické.

Kdo knihu užije?

Jednoznačně každý student angličtiny, který se snaží o lepší porozumění jazyku a chce zdokonalit svou slovní zásobu, v knize nalezne něco, díky čemu se zlepší. Grafika knihy, jakož i celé řady, působí jednoduše, přesto plní svůj účel a i díky ní si můžeme frázová slovesa lépe zapamatovat. Takže ať už studujete angličtinu, nebo vyučujete, jistě tuto přehlednou příručku ve výuce i samostudiu využijete a budete se k ní opakovaně vracet, protože nad opakování u cizího jazyka nic není.

anglicka frazova slovesa

Název: English for everyone – Anglická frázová slovesa
Autor: Thomas Booth, Tim Bowen, Susan Barduhn
Žánr: učebnice, příručka, studium, samostudium
Originální název: English for Everyone, Phrasal Verbs (DK)
Nakladatelství: Universum
Rok vydání: 2021, paperback
Počet stran: 256
Hodnocení: 90 %

https://www.euromedia.cz/anglictina-pro-kazdeho-frazova-slovesa/kniha/14061/


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Pavel Křížek: „Sýkorky a veverky si neplatí sociální a zdravotní pojištění.“

Pavel Ochrana fauny Pavel KřížekKřížek je zakladatel organizace Ochrana fauny ČR. Na svém kontě mají lidi z této organizace mnoho zachráněných zvířat a  mnoho dalších  projektů, které se týkají nej...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Z archivu...

Čtěte také...

Jak se žabožrout naučil pít čaj o páté

zajatec obalStalo se vám někdy, že jste museli opustit rodnou hroudu a přesídlit do úplně cizího prostředí? A co teprve když jste hrdý Francouz a svůj nový domov musíte najít ve věčně sychravé a konzervativní Anglii. Tento proces domestikace líčí s humor...


Literatura

Kniha, která se bude líbit nejen maminkám

mamince-se-budes-libit 200Jaroslav Konvička v nakladatelství MaHa vydal humorný román pro ženy nazvaný Mamince se budeš líbit.

 

...

Divadlo

„Pomozte svému divadlu“ - informační kampaň Asociace profesionálních divadel České republiky odstartovala

pomozte svemu divadluA proč kampaň?
Informační kampaň Asociace profesionálních divadel ČR se koná od 5. do 21. září 2012 ve městech po celé České republice. Cílem je upozornit nás, jako občany České republiky, na neřešený ...

Film

Filmová propaganda v sovětském Rusku a nacistickém Německu

pro200Richard Taylor se v záslužné knize Filmová propaganda zaměřil na prvoplánová propagandistická díla, která vychvalovala přednosti nejproslulejších totalitních režimů světových dějin, bolševického a nacistického, usilujících o vytvoření ideálního "nového člov...