Laskavá literatura se vším všudy

Laskavá literatura se vším všudy

Tisk

kavarna v kodani 200V listopadu 2018 odstartovalo nakladatelství Cosmopolis sérii Romantické útěky od spisovatelky Julie Caplinové a začalo tím éru pohodových příběhů s milou atmosférou plnou romantiky, lásky a dobrého jídla. První z řady příběhů nese název Kavárna v Kodani a pohltí nás pohodou hygge.

 O autorce

Julie Caplinová ve svých deseti letech oznámila, že bude spisovatelkou. Od toho se trochu odklonila - pracuje v PR, mnoho let cestovala po Evropě spolu s nejlepšími novináři píšícími o jídle a pití a objevovala gastronomické skvosty v Itálii, Francii, Belgii, Španělsku, Kodani a Švýcarsku. Tyto cesty ji inspirovaly k psaní. Pod pseudonymem Jules Wake publikuje romance.

„Vítejte v útulné kavárně, kde to voní skořicí, horkou čokoládou a láskou“

Mladá a ambiciózní manažerka Kate bydlí s kamarádkou v malém bytě v Londýně a pracuje pro jednu prestižní PR agenturu; a co se týká osobního života, stýká se se svým kolegou. Ten ji ale pracovně vypeče a získá povýšení místo ní, ale Kate se nevzdává a hodlá dokázat, že si lepší pozici zaslouží. Podaří se jí přesvědčit velkého potenciálního klienta, že zvládne velkou zakázku, která se týká hygge a za tím účelem sezve skupinku novinářů a influencerů do Kodaně, aby nasáli krásy hlavního města a poznali dánský přístup k životu. Všem účastníkům to změní život, ze všech nejvíc právě naší hrdince Kate. Potká pravou lásku a zjistí, že úspěch nemusí znamenat vysněnou pracovní pozicí, ale práci, kterou člověk dělá ze srdce rád.

Ingredience se opakují, úspěch přesto zaručen!

Jak název této literární řady napovídá, Romantické útěky jsou o lásce, cestování a dobrém jídle. Autorka nám vždy představí hrdinku/hrdinu a překážky, jimž musí čelit, aby obstál jak v profesním, tak hlavně v milostném životě. To vše je okořeněno půvabnými zákoutími nejrůznějších míst po celé zemi, kvalitním jídlem a příjemným humorem. Škádlící se budoucí polovičky jsou příjemným zpestřením nejen v této uspěchané době, kdy lidé často zapomínají ocenit to, co mají.

Hlavně pohoda

Celá série prozatím sedmi knih přináší potěšení pro duši a odpočinek pro hlavu. Někomu se může zdát příliš přeslazená a plná klišé, ale když můžeme číst příběhy plné násilí a vražd, můžeme mít i protiváhu v pohodovém čtení, které se podobá pohádkám, nebo ne? Doporučuji všem čtenářkám, které si touží odpočinout a zasnít se u poklidného čtení plného příjemné nálady, romantiky a chutného jídla.

Název: Kavárna v Kodani
Autor: Julie Caplinová
Série: Romantické útěky 1.
Žánr: román
Originální název: The Little Café in Copenhagen (2018)
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2018, paperback
Počet stran: 352
Hodnocení: 90 %

https://www.grada.cz/kavarna-v-kodani-10145/


 

PřihlášeníBanner

Vznešená vyrovnanost hvězdné kariéry Dagmar Peckové pokračuje i po 43 sezónách

Vypadá to, jako by dosáhla met, přetěžko posunutelných dál. Ve svém žánru si udržovala několik desítek let pozici, u níž jsme nikdy zcela jasně neodhadli, není-li právě tou první – podle čeho se určuje nejtalentovanější a nejúspěšnější česká pěvkyně v zahraničí. Přitom vznešená vyrovnanost umělecké úrovně Dagmar Pecková pokračuje i v době, kdy „sestoupila“ z mezinárodních jevišť a pódií, ale přitom je stále hvězdou.

Otřesné svědectví o morálce dnešní doby

Možná vám to bude znít nadneseně, ale takový dojem ve mně zanechalo čtení knížky „Férová práce“ Kim Scottové. Sice píše o Americe, nemyslím si však, že u nás to bude o mnoho lepší. Nevím, jak je to v Česku s platy, zda je mzda mužů tolik odlišná od mzdy žen jako tam, avšak sexuální morálka, podle zjištění poslední doby (případy Feri, Cimický nebo šetření na vysokých školách), je přinejmenším stejná.


Jan Melvil Publishing
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Moderátor Jan Kudláček: „Přeju SVĚTU, aby obstál v moderním světě“

prima 200Přinášíme vám velký rozhovor o pořadu Prima ZOOM SVĚT (dříve Prima SVĚT), který letos slaví 20 let. Díky moderátoru a spolutvůrci Janu Kudláčkovi se dozvíte, jaké je to strávit 18 let s nějakým pořadem, co vše je potřeba a také něco o tom, že „na kriz...

Videorecenze knih

Anketa

Červen, Mezinárodní den dětí, Světový den hudby. Co pro vás hudba znamená, vnímáte ji od dětství?
 
Banner

Co se stane, když naše vnitřní dítě mrzne?

Mít nějaký životní plán. To je to, co starší generace očekává od svých potomků. Jasnou vizi, do detailů promyšlenou cestu, po které by šli. Potomkové však nic takového nemají. Ano, vědí, co nechtějí, ale není jim jasné, jak by vlastně se svým životem měli naložit. Důležité je ale pro ně pořádně se vůči rodičům vymezit. Tyto rozdíly v očekávání pak způsobují střet generací, ve kterém není ani vítězů, ani poražených. A někde v tom všem zmatku mrzne naše vnitřní dítě…


divadlodisk.cz

Z archivu...

Čtěte také...

Zpříjemněte si začátek školního roku Kouzelným čtením

KC hraveuceni 200Školou povinným už skončilo bezstarostné období a každý si dovede představit, že to pro ně není jednoduché. Po skvěle prožitých prázdninách najednou musí začít fungovat a přijmout do hlavy spousty vědomostí. Tento start jim pomohou usna...


Literatura

Módní životopis - Hana Podolská ve víru dějin

hana podolska200V říjnu vyšla v nakladatelství Akcent životopisná knížka Hana Podolská ve víru dějin s podtitulem Královna módy první poloviny minulého století od autorky Nadi Dubcové. Pokud vás zajímá móda a/nebo historie, pak si v této útlé knížce ...

Divadlo

Připravuje se nový, původní, český muzikál Doktor Faust

doktor faust200KVArt Production s.r.o. a Divadlo Na Maninách uvedou nový původní český muzikál Doktor Faust. Premiéra díla se uskuteční 16. září 2022 v pražském Divadle Na Maninách.

...

Film

Ghostface znovu na scéně: tentokrát v New Yorku

Vriskot200Ikonická maska se vrací už pošesté. Poté, co Samantha, Tara a dvojčata Chad a Mindy přežily řádění tajemného vraha v městečku Woodsboro, se ve snaze zapomenout na tyto tragické události všichni čtyři přestěhují do New Yorku. Nebude to ale trvat dlouho ...