Díky Hledačům světla se ocitnete v Nigérii

Díky Hledačům světla se ocitnete v Nigérii

hledaci-svetla200V Nakladatelství HOST vyšla kniha Hledači světla, podle které se připravuje celovečerní film a jejíž inspirací byl skutečný případ veřejného lynče.

 

 

 

Ve východonigerijském univerzitním městečku Okriki jsou zlynčováni a zaživa upáleni tři vysokoškoláci. Navíc je vše zachyceno na sociálních sítích a tím pádem se jedná o velmi známý případ. Všichni tak vědí, kdo vraždil a stále není jasné, proč se tak stalo. Tohoto úkolu se ujímá forenzní psycholog Philip Taiwo, který tuto zakázku přijímá od otce jedné z obětí.

Úkol se zpočátku zdá jako jednoduchý, podle Philipa by mělo stačit položit otázky svědkům, navštívit místo činu a na hotelu sepsat závěrečnou zprávu. Tato domněnka však záhy bere za své. Už v letadle Philip Taiwo má možnost přemítat, zda se pouští do dobrého úkolu a situace se stále zhoršuje. Okriki působí velmi nepřátelsky, s pomocí policie se také nedá počítat a Philipa a jeho kolegu Chica čekají krušné chvíle.

Hledači světla mě zaujaly prostředím a anotací, navíc mám ráda příběhy, kde hrají roli forenzní psychologové. Musím přiznat, že z tohoto ohledu jsem dostala opravdu vše. Philip Taiwo působil hodně sympaticky, Nigérie představovala opravdu něco jiného a příběh stál za to a je opravdu děsivé, jak ukazuje sílu davu.

Kniha je rozdělena do čtyř dějství a krátkých kapitol, díky čemuž se dobře četla. Nejednalo se o thriller, od kterého bych se nemohla odtrhnout, ale stránky ubíhaly rychle a pokud bude autor v psaní pokračovat, tak si jeho další díla nenechám ujít.

Femi Kayode vystudoval v Nigérii klinickou psychologii a svou profesní kariéru zahájil v reklamě. Je autorem a scenáristou několika úspěšných televizních pořadů a absolvoval tvůrčí psaní na University of East Anglia. Inspirací k napsání prvotiny Hledači světla (2021), podle níž se právě připravuje celovečerní film, mu byl skutečný případ veřejného lynče a vraždy nigerijských studentů. S manželkou a dvěma syny žije v namibijském Windhoeku.

hledaci-svetla

Hledači světla
Autor: Femi Kayode
Překlad: Pavel Bakič
Žánr: detektivka, thriller
Nakladatelství: Host
Rok vydání: 2022
Počet stran: 384
Hodnocení: 85 %

https://www.hostbrno.cz/hledaci-svetla/


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Vlady Gryc nazpíval duet Paris Paris Paris s mladou zpěvačkou Cloo Kosovou

vlady 200Nejen o novém videoklipu Paris Paris Paris či o aktuálním albu Blízký i vzdálený jsme si nedávno povídali se zpěvákem a básníkem, jehož jméno zní Vlady Gryc. I když žije léta v Berlíně, původně pochází z Ostravy a českou tvorbu, v tomto případě písničky,...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Z archivu...

Čtěte také...

Hra s ohněm

hra s ohnem perexOsm nebo klidně devět bodů z deseti. Opravdu výborná severská krimi, které nelze vytknout snad nic, lehký propad bodů dávám jen proto, že ne každému musí sednout atmosféra společenství, o které se zde jedná. A které bude čtenář...


Literatura

Ruda z Ostravy - podivín nebo borec? SELEBRYTA!!!

selebryta perexPro někoho je Ruda z Ostravy podivín, pro někoho trapný a pro někoho borec. Já ho registruji již několik let v rozhlasových a televizních pořadech a přiznám se, že jsem nikdy moc dobře nevěděla, co si o něm mám myslet. Často jsem se ptala, ...

Divadlo

Tvořit! Ale za jakou cenu?

Leni200

Umělci jsou zvláštní sorta lidí. V jejich konání je pohání nespecifikovatelná síla, která je udržuje v činorodosti, a nutí je tak neustále něco tvořit. Protože pokud herec, zpěvák, malíř či jinak umělecky nadaný člověk...

Film

Festival Film a architektura oslaví desátý ročník

film a architektura 200Ve dnech 30. 9. – 4. 10. proběhne ve třinácti českých a slovenských městech již podesáté festival Film a architektura. Jubilejní ročník s podtitulem “Spojení” poukáže na důležitou roli architektury při propojování lidí,...