Dokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Dokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Tisk

Bez citu perexConnor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.

 

Do cesty jim totiž vstoupí nejen nečekaní spojenci, ale i krutí a bezcitní protivníci. Všichni tři postupně objevují nová fakta o světě, v němž žijí, a jeho historii, což je postaví před nesnadnou volbu: mají udělat všechno pro to, aby si zachránili vlastní život, nebo se pokusit změnit celou společnost?

Pokračování bestselleru Bez šance
Kniha Bez citu, kterou v českém překladu vydalo Nakladatelství YOLI, je pokračováním bestselleru Bez šance. Ten vypráví o světě, v němž jsou problémoví a nechtění teenageři bráni pouze jako zdroj náhradních orgánů. Autorem této strhující série je americký spisovatel Neal Shusterman, který si oblibu českých čtenářů získal zejména díky úspěšné a originální trilogii Smrtka.

Young adult kniha, která nadchne i dospělé čtenáře
Shustermanovy knihy v sobě spojují neotřelé nápady, napětí, akci, důležité poselství a podněty k zamyšlení, a tak nejsou pouhými young adult příběhy, které zaujmou jen dospívající. Obstojí i jako plnohodnotné romány pro dospělé čtenáře. Ano, najdete zde prvky typické pro young adult literaturu, ale všechny jsou dokonale promyšlené a do příběhu pečlivě zapracované tak, aby nepůsobily rušivě a naivně.

Román Bez citu je skvělým rozšířením dystopického světa, který Shusterman vytvořil. Seznámí vás s dalšími pravidly, podle kterých zde společnost funguje, prozradí něco z historie a odhalí doposud neznámé spolky, které výrazně ovlivňují veřejné mínění.

Noví hrdinové s potenciálem zamíchat dějem
Kromě Connora, Leva a Risy v knize získají prostor i noví hrdinové, kteří mají velký potenciál zamíchat dějem. Patří mezi ně například Miracolina, dívka, která věří, že být rozpojena je jejím posláním, nebo bývalý policista, který se chce za každou cenu pomstít Connorovi. Netypickými a zajímavými postavami jsou také Cam vytvořený z různých častí rozpojených teenageřů a Starkey, inteligentní a bezohledný stratég a manipulátor, který se nezastaví před ničím.

Jejich příběhy se na konci knihy krásně propojí a vyústí do strhujícího závěru, který všechno změní. Tomu předchází spousta dějových zvratů a překvapivých odhalení. Vývoj postav je uvěřitelný stejně jako jejich motivace, a tak pro vás bude snadné se do nich vcítit a chápat jejich rozhodnutí. Shustermanův styl vyprávění vás už od první stránky vtáhne do děje, a tak knihu přečtete na jeden zátah i navzdory tomu, že klade spoustu otázek k zamyšlení.

Bez citu

BEZ CITU
Autor: Neal Shusterman
Originální název: UnWholly
Žánr: young adult
Vydáno: YOLI (EUROMEDIA GROUP, a.s.), 2022
Počet stran: 368

Hodnocení: 100 %

www.knizniklub.cz/knihy/573975-bez-citu.html


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Petr Vydra v karanténě je ten normálnější, protože Vydra mimo karanténu je ten na jevišti

petr vydra 200Petr Vydra (*1972) vystudoval dramaturgii na pražské DAMU. Jako stand-up komik vystupuje v internetových a klubových pořadech Na stojáka a v televizním Comedy clubu. Jeho divadelní hry a adaptace uvádělo Městské divadlo Kladno a Švandovo...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Jak inspiruje Voňavý Inspiromat Kačky Tiché

vonavy-inspiromat 200Povím vám, jak mě inspiroval Inspiromat. V běžném životě. Recepty jednoduché a voňavé. Například, máte doma kousek parmezánu a něco madlí nebo mandlové mouky? Tak to máte společně s vajíčky základ receptu na parádní houstičky ...


Literatura

Severská krimi s psychologem Sebastianem počtvrté

maco200Již čtvrté pokračování detektivních případů s policejním psychologem Sebastianem Bergmanem je konečně tady. Autoři Hans Rosenfeldt a Michael Hjorth i tentokrát přicházejí s velice kvalitní severskou detektivkou s názvem Němá dívka.

...

Divadlo

Na podzim do divadla: O pejskovi a kočičce

200divZlínské Městské divadlo si dětského diváka předchází, jak může. První premiéra sezóny 2013/2014 bude patřit dětem. Oblíbená dvojka pejsek a kočička opět budou řádit na jevišti. A děti budou znovu se zatajeným dechem sledovat, jak tito dva nerozluční kamarád...

Film

Hotel Transylvánie aneb přijmeme nový pohled na Drákulu?!

hotel transylvanieMotto: „Jedním z nejtěžších úkolů pro rodiče je nechat děti žít vlastním životem. Nemůžete je navždy ochraňovat před světem, musíte zkrátka věřit, že se o sebe dokáží postarat. Ukazuje se, že dokonce i Drákula se domnívá, že ...