Průvodce zázračným světem živočichů: Objevujte říši zvířat

Průvodce zázračným světem živočichů: Objevujte říši zvířat

Tisk

objevujte risi zvirat200V prosinci vydalo nakladatelství Universum nádhernou publikaci plnou úžasných fotek a informací Marianne Taylorové Objevujte říši zvířat. Tato kniha většího formátu přináší zajímavé informace, fakta a fotografie, které nutí k dalšímu zamyšlení. Pokud máte rádi faunu našeho světa, pak je pro vás tato kniha encyklopedického typu nutností.

 


Z obsahu

Tato publikace je přehledně rozdělena do 4 hlavních velkých kapitol, tedy: Evoluce živočichů, Bezobratlí, ne s podivem nejdelší část Obratlovci, Ekologie a ochrana přírody. Samozřejmostí je Úvod, Další četba, Autoři obrázků, Rejstřík. Nechybí celá řada barevných fotografií s popisky a umně jsou zpracovány i další ilustrace, třeba grafy a schémata nebo nákresy.

Jedna autorka?!

Velkým překvapením pro mě byl fakt, že za knihou stojí jen jedna autorka, konkrétně Marianne Taylorová. Díky svému formátu, hloubce a propracovanosti informací, jsme myslela, že knihu sepsal kolektiv autorů. Tak tedy klobouk dolů!

Text není zrovna jednoduchým čtením, pro mladší čtenáře na základní škole se příliš nehodí. I když jako doplňkový materiál nebo pro přečtení zajímavostí a nahlížení na grafy a ilustrace, to zase jo. Líbí se mi, že text není jednolitý, je roztříštěn fotkami a popiskami nebo dalšími ilustracemi, stejně jako kratšími články v rámečku. Čtenáře to tudíž tolik nezahltí fakty a informacemi a může hltat informace dál.

Kouzlo zvířat

Objevujte říši zvířat patří mezi kouzelné knihy nabité informacemi, ke kterým se můžeme neustále vracet a neustále zde nacházet zajímavé informace a podněty k dalšímu zamyšlení, studiu či čtení. Pokud v dětech chcete rozvíjet lásku ke zvířatům i naší planetě, pak je tato kniha možnou pomůckou v tomto procesu. Pokud chcete mít doma v knihovně ucelenou knihu o říši zvířat, i pak je tato kniha tím pravým ořechovým. Vřele doporučuji!

objevujte risi zvirat

Název: Objevujte říši zvířat
Autor: Marianne Taylorová
Žánr: populárně naučná
Originální název: Discovering the Animal Kingdom (2021)
Nakladatelství: Universum
Rok vydání: 2022, pevná vazba
Počet stran: 192
Hodnocení: 90 %

Odkaz na web: https://www.knizniklub.cz/knihy/598069-objevujte-risi-zvirat-pruvodce-zazracnym-svetem-zivocichu.html


 

PřihlášeníBanner

Vznešená vyrovnanost hvězdné kariéry Dagmar Peckové pokračuje i po 43 sezónách

Vypadá to, jako by dosáhla met, přetěžko posunutelných dál. Ve svém žánru si udržovala několik desítek let pozici, u níž jsme nikdy zcela jasně neodhadli, není-li právě tou první – podle čeho se určuje nejtalentovanější a nejúspěšnější česká pěvkyně v zahraničí. Přitom vznešená vyrovnanost umělecké úrovně Dagmar Pecková pokračuje i v době, kdy „sestoupila“ z mezinárodních jevišť a pódií, ale přitom je stále hvězdou.

Otřesné svědectví o morálce dnešní doby

Možná vám to bude znít nadneseně, ale takový dojem ve mně zanechalo čtení knížky „Férová práce“ Kim Scottové. Sice píše o Americe, nemyslím si však, že u nás to bude o mnoho lepší. Nevím, jak je to v Česku s platy, zda je mzda mužů tolik odlišná od mzdy žen jako tam, avšak sexuální morálka, podle zjištění poslední doby (případy Feri, Cimický nebo šetření na vysokých školách), je přinejmenším stejná.


Jan Melvil Publishing
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Moji nejbližší jsou pro mě na každé premiéře velmi důležití, říká herečka Veronika Bajerová

veronika200V poslední době se s ní setkává především publikum Městského divadla Mladá Boleslav, jehož je Veronika Bajerová členkou. Její herecký talent obsáhne psychologicky propracované temperamentní a rázné ženské typy i postavy komediálního či muzikálového...

Videorecenze knih

Anketa

Květen, měsíc lásky. Co vám láska připomíná?
 
Banner

Co se stane, když naše vnitřní dítě mrzne?

Mít nějaký životní plán. To je to, co starší generace očekává od svých potomků. Jasnou vizi, do detailů promyšlenou cestu, po které by šli. Potomkové však nic takového nemají. Ano, vědí, co nechtějí, ale není jim jasné, jak by vlastně se svým životem měli naložit. Důležité je ale pro ně pořádně se vůči rodičům vymezit. Tyto rozdíly v očekávání pak způsobují střet generací, ve kterém není ani vítězů, ani poražených. A někde v tom všem zmatku mrzne naše vnitřní dítě…


divadlodisk.cz

Z archivu...

Čtěte také...

Ztracení hledači jiných světů

mortificatio perexNe náhodou autor použil název počítačové hry o hranici mezi životem a smrti, kde se prolíná realita a fantazie. Tentokráte, na rozdíl od E-knihy „V proudu řeky Styx“ nepoužívá své jméno, ale představuje se jako Nigredo, což označ...


Literatura

Podařený pohádkový příběh začíná v pohoršovně

poho 200Jestlipak víte, co je to pohoršovna? Takovouto podivnou instituci si otevřela Zloberta Škudibertová, která ji inzerovala slovy „Máte dítě s dobrým srdcem? Svěřte mi ho! Zn.: Vrátím vám padoucha.“ A tak se v její třídě setkává zajímavá partička hodných ...

Divadlo

Láska kvete v každém věku

posledni romance 200Divadlo Ungelt uvedlo začátkem tohoto roku na své scéně hru Joea DiPietra Poslední romance, ve které se sešly vyzrálé herecké osobnosti Alena Vránová, Petr Kostka a Carme...

Film

Captain America: Občanská válka je nabitý akcí od začátku do konce

Kažcaptain america 200dý nový film s nálepkou Marvel je očekáván s obrovským napětím a touhou. Nejinak tomu bylo i u dalšího pokračování Kapitána Ameriky s názvem Občanská válka. A tentokrát se máte opravdu na co těšit.

...