Francouzský noir s hororovou příchutí: Krvavé stíny

Francouzský noir s hororovou příchutí: Krvavé stíny

Tisk

krvave stiny200V září vydalo nakladatelství Grada již třetí román francouzského autora Jérôma Loubryho v českém jazyce, konkrétně Krvavé stíny. Zamotaný román s typicky francouzským svérázným prostředím, tajemným případem, odkazy do minulosti a tíživou atmosférou.


Neznámý Jérôme Loubry

Jérôme Loubry (* 1976) chtěl psát romány už jako devítiletý, dlouhou dobu ale psal jen do šuplíku. Studoval hoteliérství a gastronomii a posléze na univerzitě v Tours aplikovanou lingvistiku. Bezmála 20 let pracoval v pohostinství – až dokud v něm nedozrál nápad na první "opravdovou" knihu. Hororový příběh Detroitští psi vyšel v roce 2017, stal se bestsellerem a v následujících letech na jeho úspěch navázal thrillery Dvanáctá kapitola a Útočiště. Díky tomu se mohl začít věnovat psaní na plný úvazek a v současnosti je považován za vycházející hvězdu francouzského thrilleru.

Vítejte ve Smrthoře

Už ten název, Smrthora, nevěstí nic dobrého a příjemného. Náš příběh se odvíjí v malé vesnici Smrthora, kam vede jen jedna cesta a kde se v dřívějších dobách odehrály procesy s čarodějnicemi. Sledujeme na první pohled idylický život ve vesnici, jež vlastní byznysmen pan de Thionville, který ji vybavil kamerami, moderní nemocnicí a který nad vše dohlíží ze svého sídla. Našimi hrdiny jsou novinářka Camilla, vydávající se do této lokality hledat senzační článek a pak nový policejní šéf Julien. Ten si říká, co vlastně bude v tomto utopickém prostředí, kde vše šlape, jako hodinky, dělat? Majitel vísky ho přemluví k tomu, aby zkusil zjistit, co se před lety stalo jeho drahé mladší dceři, kterou někdo shodil z Hory mrtvých. Julien se nudit nebude, protože po jeho příjezdu se jako dominový efekt roztrhne pytel s podivnými úmrtími obyvatel vesnice. Přijde tomu na kloub? Dozvíme se, co se stalo s dcerkou pana Thionvilla? Nebo si Smrthora svá tajemství uchová?

Proč si knihu přečíst?

Loubry je liška podšitá, umně si se čtenářem hraje a vodí ho za nos, aby pak nabídl zvrat, ze kterého se vám zatočí hlava. Píše tak, že hltáte každou stránku a říkáte si, jak tohle může skončit? Rozhodně vám doporučuju, abyste si jméno Jérôma Loubryho zapamatovali a dávali na jeho vychytralé, inteligentní příběhy pozor – učarují vám!

krvave stiny

Název: Krvavé stíny
Autor: Jérôme Loubry
Původní název: Les sœurs de Montmorts (2021)
Žánr: světová literatura
Nakladatelství: Metafora
Rok vydání: 2022, pevná vazba
Počet stran: 349
Hodnocení: 88 %

Odkaz: https://www.grada.cz/krvave-stiny-12934/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

„Každej knižke třeba pomocť a naučiť ju lietať, pripadne ju potom navigovať na ceste k čitatelovi,“ říká slovenský výtvarník Juraj Martiška

200 knizkaPřed dvěma lety touto dobou tvořil Juraj Martiška ilustrace ke knížce Jiřího Holuba Jak se zbavit Mstivý Soni. Letos si před létem střihl opět „Holuba“ – vytvořil obrázky pro slovenské vydání příběhu Kolik váží Matylda. Co je nového u Juraje Ma...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Víte, kam patříte? Román Emily Giffin Vám poradí!

kam patrime 200Ostravské nakladatelství Domino má na svém kontě další klenot. Tentokrát je jím román Emily Giffin s názvem „Kam patříme.“ Kniha vychází v edici Inteligentní romány pro intelige...


Literatura

Ženy v přelomových situacích života

ritual 200Dnes představujeme knihu, která jako další dokazuje, že Švédi umí psát i něco jiného než zběsilé thrillery. Autorka Inger Edelfeldt se zaměřuje ve svých povídkách na ženy. Na ženy v určitém zlomovém okamžiku jejich života – první zklamání, první ...

Divadlo

Na podzim do divadla: Listopad

200divO prázdninách divadla nehrají představení, ale připravují se na další sezonu. Díky nám si můžete vybrat, na co v podzimních měsících vyrazíte. Tentokrát vás zveme hru s příznačným názvem Listopad v podání Šaldova divadla.

...

Film

Underwold se vrací ke svým kořenům

underwold200Při zmínce o akčních filmových sériích o upírech se mi ihned vybaví dva názvy. Tím prvním je samozřejmě Blade s nepřekonatelným Wesley Snipesem a druhým jednoznačně Underworld (fanoušci Stmívání prominou). Právě druhý jmenovaný se dočkal v po...