Francouzský noir s hororovou příchutí: Krvavé stíny

Francouzský noir s hororovou příchutí: Krvavé stíny

Tisk

krvave stiny200V září vydalo nakladatelství Grada již třetí román francouzského autora Jérôma Loubryho v českém jazyce, konkrétně Krvavé stíny. Zamotaný román s typicky francouzským svérázným prostředím, tajemným případem, odkazy do minulosti a tíživou atmosférou.


Neznámý Jérôme Loubry

Jérôme Loubry (* 1976) chtěl psát romány už jako devítiletý, dlouhou dobu ale psal jen do šuplíku. Studoval hoteliérství a gastronomii a posléze na univerzitě v Tours aplikovanou lingvistiku. Bezmála 20 let pracoval v pohostinství – až dokud v něm nedozrál nápad na první "opravdovou" knihu. Hororový příběh Detroitští psi vyšel v roce 2017, stal se bestsellerem a v následujících letech na jeho úspěch navázal thrillery Dvanáctá kapitola a Útočiště. Díky tomu se mohl začít věnovat psaní na plný úvazek a v současnosti je považován za vycházející hvězdu francouzského thrilleru.

Vítejte ve Smrthoře

Už ten název, Smrthora, nevěstí nic dobrého a příjemného. Náš příběh se odvíjí v malé vesnici Smrthora, kam vede jen jedna cesta a kde se v dřívějších dobách odehrály procesy s čarodějnicemi. Sledujeme na první pohled idylický život ve vesnici, jež vlastní byznysmen pan de Thionville, který ji vybavil kamerami, moderní nemocnicí a který nad vše dohlíží ze svého sídla. Našimi hrdiny jsou novinářka Camilla, vydávající se do této lokality hledat senzační článek a pak nový policejní šéf Julien. Ten si říká, co vlastně bude v tomto utopickém prostředí, kde vše šlape, jako hodinky, dělat? Majitel vísky ho přemluví k tomu, aby zkusil zjistit, co se před lety stalo jeho drahé mladší dceři, kterou někdo shodil z Hory mrtvých. Julien se nudit nebude, protože po jeho příjezdu se jako dominový efekt roztrhne pytel s podivnými úmrtími obyvatel vesnice. Přijde tomu na kloub? Dozvíme se, co se stalo s dcerkou pana Thionvilla? Nebo si Smrthora svá tajemství uchová?

Proč si knihu přečíst?

Loubry je liška podšitá, umně si se čtenářem hraje a vodí ho za nos, aby pak nabídl zvrat, ze kterého se vám zatočí hlava. Píše tak, že hltáte každou stránku a říkáte si, jak tohle může skončit? Rozhodně vám doporučuju, abyste si jméno Jérôma Loubryho zapamatovali a dávali na jeho vychytralé, inteligentní příběhy pozor – učarují vám!

krvave stiny

Název: Krvavé stíny
Autor: Jérôme Loubry
Původní název: Les sœurs de Montmorts (2021)
Žánr: světová literatura
Nakladatelství: Metafora
Rok vydání: 2022, pevná vazba
Počet stran: 349
Hodnocení: 88 %

Odkaz: https://www.grada.cz/krvave-stiny-12934/


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Jiří Zmožek: Každá písnička má svůj životopis

Zmozek ZagorovaSupraphon k pětasedmdesátinám velkého melodika české populární hudby Jiřího Zmožka vydal Zlatou kolekci, která obsahuje 60 písní na 3CD. Hity Jiřího Zmožka patří k nejznámějším a nejúspěšnějším původním českým šlágrům, které u nás v osmdesátých letech vz...

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".

Z archivu...

Čtěte také...

Poslední století koní

posledni-stoleti-koni perexPředstavte si, že si vedle vás sedne historik a spisovatel, ze kterého doslova vyzařuje úcta a láska ke koním. Úcta k dlouhé historii, kterou koně provázeli člověka, přičemž nakonec jen velmi málo se člověk ke koni ch...


Literatura

Když si rocková hvězda odskočí napsat krimi román


chlapec ve stinu 200Carl-Johan Vallgren – rockový hudebník a spisovatel v jednom, je ve Švédsku známým autorem. Ovšem Chlapec ve stínu je jeho prvním krimi románem. I tak se ale může rovnat zavedeným krimi značkám jako je například jeho krajan...

Divadlo

4 aktéři, 3 verze, 2 manželské páry a 1 nepovedený večírek

3verze perexKaždý z nás si jistě stačil hned několikrát za svůj život položit otázku: „Co by se stalo, kdyby …“ Stačilo by totiž jedno jediné odlišné slůvko či gesto a vývoj celé situace by okamžitě nabral zcela jiné tempo a směr. Pokud vá...

Film

Demolition Man: Předzvěst naší budoucnosti?altFilm Demolition Man je velmi propracovaným ztvárněním příběhu o vnímání zločinu, sexu a násilí v nedaleké budoucnosti. S hlavními hrdiny se vydáváme do města, kde je každý aspekt všedního života čistý a dobrý.