Kniha pro milovníky Miloše Knora a fejetonů

Kniha pro milovníky Miloše Knora a fejetonů

Tisk

knoreni zivota200K(n)oření života je název poslední knihy Miloše Knora, která vyšla v nakladatelství CPress. Je s ní spojený slogan: „Místo návštěv doktora – kopec smíchu od Knora!“.

 

 

 

Jak je zmíněno v úvodu, tak kniha se skládá z glos, poznámek a postřehů, které Miloš Knor dával dohromady od roku 2021. V těchto krátkých textech se tak občas objevuje i téma covidu, ale především jde o různé postřehy z autorovi domácnosti a ze života obecně.

U spousty příběhů jsem se zasmála – například o tom, jak manželka díky své povaze vypije vše, co má před sebou a dala si tak vodu od zakořeňující se rostlinky i s pískem nebo toho z restaurace, kde se podával brasírovaný humr. Líbila se mi i připomínka novinových titulků z roku 2021 a při čtení o Mařkách jsem si hned vzpomněla na mou spolužačku z Brna. Ráda jsem se o Miloši Knorovi dozvěděla něco nového. Třeba, že má doma opravdu hodně ledniček a také, že má doma veselo.

„Každý ví, že není radno burčák, zavřít do lahví natěsno, ale že se musí buď do víčka udělat dírka nebo se víčko nesmí dotahovat a musí zůstat povolené. Tohle pravidlo se mojí ženě na Moravě tak vrylo pod kůži, že automaticky nezavírá žádná víčka. Pokud je v naší domácnosti cokoliv, co má víčko, pak vězte, že žádné není dotažené, ani zacvaknuté a ani jinak zajištěné. Zpočátku mi to dělalo velké problémy. Mnohokrát jsem se polil, kdyý jsem vzal do ruky lahev s limonádou, vínem, olejem i octem. Dvakrát mi spadla sklenice s medem, když jsem ji vzal za víčko a ona v něm vydržela přesně takovou dobu, která byla potřebná k tomu, abych vyndal med z police a zvedl ho nad prázdný prostor.“ (str. 99)

K(n)oření života je podle mě přesně takovou knihou, jakou má být. Jedná se o jednoduché odpočinkové čtení ze života, kapitolky jsou krátké, můžete se v nich najít, a hlavně se zasmát. Nic více od toho čekat nesmíte, jedná se o takovou knihu z mnoha podobných, ale na nějakou chvíli vás zabaví a může se stát vaším společníkem například na cestách nebo v nějaké čekárně.

Miloš Knor (* 1967) je český komik, moderátor, scenárista, režisér, spisovatel, glosátor, dramaturg, producent a zemědělec. Je absolventem Střední zemědělské technické školy, obor mechanizace zemědělské výroby v Českých Budějovicích. Pracoval v Mototechně, Uhelných skladech a Coca-cole. V roce 2007 debutoval v pořadu Na stojáka na HBO. Od té doby se věnuje žánru stand-up comedy profesionálně a zatím se uživí. Je také vynikajícím a všestranným sportovcem. Hraje lední hokej, kde v týmu HC Olymp Praha přivádí diváky k pobavení a spoluhráče k zoufalství. Je též velkým tenistou. Výška 195 centimetrů hovoří sama za sebe. Hraje také golf. Rád, dlouho a mizerně. Je přeborníkem v piškvorkách a ve svých mladých letech skládal velice úspěšně Rubikovu kostku. Chodí rád na houby, i když se bojí, že nějaké najde, protože nenávidí jejich čištění. V současné době ho můžete pravidelně vídat v divadlech s jeho „Šou jednoho Knora“.

knoreni zivota

K(n)oření života
Autor: Miloš Knor
Žánr: česká beletrie, humor
Nakladatelství: CPress (Albatros Media)
Rok vydání: 2023
Počet stran: 192
Hodnocení: 75 %

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/85050770/milos-knor-k-n-oreni-zivota/


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

„Miluji Vás!“ vzkázala svým fanouškům spisovatelka Jenny Han

jenny han perexV pražské Meet Factory proběhl letos druhý ročník knižního festivalu pro děti a náctileté.

Naší redakci se poštěstilo „ulovit“ rozhovor s jednou z hlavních autorek letošního ročníku Humbook Fest, Jenny ...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Z archivu...

Čtěte také...

Příručka jadranské snoubenky se vám bude hodit na dovolenou

Nová knížka Příručka jadranské snoubenky splňuje motto nakladatelství, které ji vydalo, a to „příběhy psané s chutí“. Kniha vypráví o lásce Češky, která neumí vařit, a Chorvata, pro kterého je plný stůl vším. Najdete zde i mnoho receptů...


Literatura

Květiny a dřeviny pro radost

kvetiny a dreviny pro radost 200V červenci vyšla pod hlavičkou nakladatelství Universum encyklopedie zahradníka Miloslava Ryšána Květiny a dřeviny pro radost, která nabízí přes pět set druhů ozkoušených a dobře se pěstujících rostlin, k...

Divadlo

THE SOUND OF MUSIC – LIVE!

TeSoundOfMusic perexKaždá nová adaptace muzikálu by v sobě měla mít to pověstné „něco“, co diváky přesvědčí, že právě ona by se měla stát jejich nejoblíbenější. Pořad „The Sound of Music - Live!“, který odvysílala ...

Film

JAK FUNGOVALA TOVÁRNA BARRANDOV

Tovarna Barrandov perexZáhy po nastolení komunistického režimu se vynořily představy, že ani filmové studio Barrandov se nijak neodlišuje od běžných továren, vždyť i v něm se přece vyrábí zboží. Vzápětí převážila víra, že je zbytečné natáčet...