Předloha pro vraždu. Kdo vraždí v literárním klubu?

Předloha pro vraždu. Kdo vraždí v literárním klubu?

Tisk

Předloha pro vražduPokud máte rádi klasické detektivky ve stylu Agathy Christie, pak vás určitě zaujmou knihy spisovatelky Evy Maškové. Nakladatelství MOBA vydalo již druhou detektivku této autorky. Její název je Předloha pro vraždu a vraždí se na kurzu tvůrčího psaní.

Knížka je hodně napínavá a opravdu má spád. Mezi množstvím postav vyniká hlavní představitelka, sedmadvacetiletá Andrea Sýkorová, která odešla z práce u kriminálky a přišla o přítele Josefa, který jí zanechal dluhy. Aby se znovu postavila na vlastní nohy, začala pracovat v kavárně jako servírka a rozhodla se navštěvovat kurzy tvůrčího psaní u specifického a sebestředného Felixe, s nímž se samozřejmě zaplete. Netrvá to dlouho a na rozlučkovém večírku kurzu psaní na jedné chatě dojde k vraždě. Podezřelí jsou všichni účastníci kurzu a následně se rozjede nejen vyšetřování, včetně Adreina pátrání, které vede na vlastní pěst, ale dojde k dalším událostem a nakonec i další vraždě.

Detektivka mě mile překvapila a hodnotím ji jako kvalitní práci zkušené autorky, která dobře ví, jak udržet napětí čtenáře. Velice se mi líbí, že se věnuje psychologii postav a rozvíjí jejich životní příběhy a myšlenky. Přesně od půlky knížky začnete tušit, kdo je vrah, nakonec své podezření změníte a postupně dojdete k tomu, k čemu své čtenáře vede autorka. Zatímco máte jen tušení, nakonec se potvrdí a přijde ještě ledacos jiného navíc, co může leckoho překvapit. Je třeba číst pozorně, postav je opravdu hodně a stačí když vám uteče maličkost a musíte se v ději vracet a pátrat po tom, jak to bylo, a co vám uteklo. Po té mentální stránce je to velmi obohacující málem až k bolestem hlavy, napětí vám však nedovolí knihu odložit, dokud není po půlnoci, nebo dokud ji nedočtete do konce.

predloha

Název: Předloha pro vraždu
Autor: Eva Mašková
Počet stran: 300
Nakladatelství: MOBA
Rok vydání: 2023
Hodnocení: 90%

https://www.mobaknihy.cz/predloha-pro-vrazdu-eva-maskova.html


 
Banner

PřihlášeníObčanská válka, draci a dvě dívky. Jak nás ovlivňuje původ naší rodiny?

Aurora a Eva. Dvě odlišné dívky. Aurora je sirota, o kterou se stará její babička. Eva má milující rodiče. Jejich cesty se protnou během války, která obě poznamená.

Knihy s úsměvem

Dagmar Pecková nežije z podstaty, neusíná na vavřínech a je kreativní, což dokládají i její alba

Mezzosopranistky Dagmar Peckové si vážím nejen pro její umění, ale je mi sympatická i tím, že je taková, jaká je. Přímá, bezprostřední a neskutečně agilní co se týče nejrůznějších uměleckých projektů – ať už je to hudební festival Zlatá Pecka nebo činoherní inscenace Mistrovská lekce, kde má hlavní roli. Jako jako jediná z pěvkyň své generace neustrnula, nežije z podstaty a neusíná na vavřínech. Jde o umělkyni hodně širokého záběru, o čemž svědčí i její tři „různobarevná“ alba…

www.dagmarpeckova.com

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Nová deska kapely KOFE-IN je tady!


200rozJan Kunze spolu se svou kapelou jsou opět středem zájmu, jelikož jim vychází po dvou plackách nová deska. K této příležitosti připravili i klip ke skladbě s názvem Moje dobré nebe. O desce, klipu a dalších věcech vám teď poreferuje frontman sám.

Videorecenze knih

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál

Z archivu...

Čtěte také...

Kov: metal je víra i zákon

kov200Jako fanoušek metalové hudby jsem si jednoduše nemohla nechat ujít knihu Kov od Karla Veselého, která vyšla v říjnu pod hlavičkou nakladatelství Listen. Hádám, že naláká fandy tvrdší hudby a podporovatele české moderní scény. Ochutnáte Kov taky?


Literatura

Kocour Bob a jeho životní moudrost – moudrost skrytá v kočce

Kocour BOBBobovo poselství, a zároveň jeho moudrost, je jednoduché – užívejte si nejvíce, co to jde, věřte si, všímejte si věcí kolem sebe, oceňujte každý den, vymezte si své hranice, a je toho mnohem více. Bob nikdy nepromešká žá...

Divadlo

Peter Gábor režíruje v Česku i Slovensku, ale představil se i na scéně Théâtre Moliére v Paříži

peter gabor perexKrásných sedmapadesát let oslavil koncem října renomovaný režisér Peter Gábor. Řadu let sklízí úspěchy na divadelních scénách v Česku i Slovensku, ale objevil se také jako herec se objevil v několika filmech a seriálech. Působil j...

Film

Poctivý životopisný film o legendách zločinu

zlocin 200Film Legendy zločinu (2015) je povedený snímek o klasickém gangsterském tématu, který ale patří mezi ty nejlepší, které kdy byly natočeny. Nechybí mu nic, zakládá se na skutečné události, je v něm zločin, krev i humor, ale celé to je navíc dost m...