Předloha pro vraždu. Kdo vraždí v literárním klubu?

Předloha pro vraždu. Kdo vraždí v literárním klubu?

Tisk

Předloha pro vražduPokud máte rádi klasické detektivky ve stylu Agathy Christie, pak vás určitě zaujmou knihy spisovatelky Evy Maškové. Nakladatelství MOBA vydalo již druhou detektivku této autorky. Její název je Předloha pro vraždu a vraždí se na kurzu tvůrčího psaní.

Knížka je hodně napínavá a opravdu má spád. Mezi množstvím postav vyniká hlavní představitelka, sedmadvacetiletá Andrea Sýkorová, která odešla z práce u kriminálky a přišla o přítele Josefa, který jí zanechal dluhy. Aby se znovu postavila na vlastní nohy, začala pracovat v kavárně jako servírka a rozhodla se navštěvovat kurzy tvůrčího psaní u specifického a sebestředného Felixe, s nímž se samozřejmě zaplete. Netrvá to dlouho a na rozlučkovém večírku kurzu psaní na jedné chatě dojde k vraždě. Podezřelí jsou všichni účastníci kurzu a následně se rozjede nejen vyšetřování, včetně Adreina pátrání, které vede na vlastní pěst, ale dojde k dalším událostem a nakonec i další vraždě.

Detektivka mě mile překvapila a hodnotím ji jako kvalitní práci zkušené autorky, která dobře ví, jak udržet napětí čtenáře. Velice se mi líbí, že se věnuje psychologii postav a rozvíjí jejich životní příběhy a myšlenky. Přesně od půlky knížky začnete tušit, kdo je vrah, nakonec své podezření změníte a postupně dojdete k tomu, k čemu své čtenáře vede autorka. Zatímco máte jen tušení, nakonec se potvrdí a přijde ještě ledacos jiného navíc, co může leckoho překvapit. Je třeba číst pozorně, postav je opravdu hodně a stačí když vám uteče maličkost a musíte se v ději vracet a pátrat po tom, jak to bylo, a co vám uteklo. Po té mentální stránce je to velmi obohacující málem až k bolestem hlavy, napětí vám však nedovolí knihu odložit, dokud není po půlnoci, nebo dokud ji nedočtete do konce.

predloha

Název: Předloha pro vraždu
Autor: Eva Mašková
Počet stran: 300
Nakladatelství: MOBA
Rok vydání: 2023
Hodnocení: 90%

https://www.mobaknihy.cz/predloha-pro-vrazdu-eva-maskova.html


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Martin Stručovský: „Psaní knihy byla jedna z věcí, která mě držela nad vodou.“

martin strucovsky 200Martinu Stručovskému vyšla letos v nakladatelství Motto detektivka s názvem Bez duše. V příběhu figuruje postava knihkupce Matěje Mlynáře a také Jindřichův Hradec. Jak to vše souvisí s autorem? Co mají společného? To vše a mno...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Z archivu...

Čtěte také...

Bouřemi zmítaná Říše bouří

Rise bouri200Na žádnou jinou bouři jsem v životě nečekala tolik jako na Říši bouří. Sláva. Konečně ji držím v ruce. Po, pro mě lehce nezáživném povídkovém mezidílu Krvavé ostří, se dočkávám pátého pokračování Skleněného trůnu od Sarah J. Maas.

<...

Literatura

Rebelky z Oxfordu díl první

rebelky z oxfordu200V únoru na nás nakladatelství Cosmopolis zaútočilo historickou romantickou sérií Rebelky z Oxfordu a musím říct, že se jedná o příjemnou a pohodovou záležitost, která na trhu chyběla. Spolek výjimečných žen od Evie Dunmore hlásí p...

Divadlo

Na podzim do divadla: Listopad

200divO prázdninách divadla nehrají představení, ale připravují se na další sezonu. Díky nám si můžete vybrat, na co v podzimních měsících vyrazíte. Tentokrát vás zveme hru s příznačným názvem Listopad v podání Šaldova divadla.

...

Film

Dokumentární tragikomedie Dagmar Smržové CHCI TĚ, JESTLI TO DOKÁŽEŠ míří do kin

Chci Te 200Osobitá dokumentární tragikomedie Dagmar Smržové o tom, že každý člověk potřebuje lásku a o tom, že nemožnost hýbat se nezamezuje člověku ve svobodném rozletu.

...