Láska v Positanu: letní romance jako vyšitá

Láska v Positanu: letní romance jako vyšitá

Tisk

laska v positanu200Nádherná Itálie, dobré jídlo a pohádková láska! To vše a ještě víc vás čeká v románu Láska v Positanu, který vyšel v srpnu u nakladatelství Ikar a jehož autorkou je Lucy Coleman. Nechte se nalákat na oddechovku, kde jedno léto v Itálii změní úplně všechno…

 


Autorka romantička

Lucy Coleman je britská spisovatelka a autorka řady úspěšných románů. Mnohé z nich se staly bestsellery a byly přeložené do několika jazyků. Pokud zrovna nepíše, tráví dny s dětmi nebo se věnuje malování a péči o zahradu. Žije s manželem a kočkou v jižním Walesu. Od autorky v nakladatelství Euromedia již vyšla kniha Léto v Provence (2021), které též vřele doporučuji!

Dva měsíce v ráji

Mladá a úspěšná žena v oboru starožitnictví Marci Jamesová miluje svou práci a už pět let si nevzala dovolenou. Teď ovšem vyráží na italské pobřeží, aby se postarala o uzavření starožitnictví svého kmotra Richarda, který se nečekaně odstěhoval. Po příjezdu do Positana Marci zjistí, že jde o mnohem náročnější úkol, než si představovala. Naštěstí jí brzy nabídne pomocnou ruku pohledný číšník Nico. Zatímco si užívají léto a vše, co italská riviéra nabízí, pořádně to mezi nimi jiskří. Po Richardovi však v Positanu nezůstal jen majetek, ale také tajemství, které jí může zlomit srdce.

Kouzlo Itálie

Pobřeží Amalfi je právem považováno za jedno z nejromantičtějších míst a hodně se to promítlo i do tohoto příběhu. Popisky riviéry, krajiny i starožitnictví je všudypřítomné a dýchá na nás atmosférou jihu Itálie. Někomu to může vadit, mně to vyhovovalo a přeneslo mě to aspoň na chvíli jinam.

Příběh vznikajícího přátelství, které přeroste v lásku, je předvídatelný, ale na druhou stranu působí realisticky. Taky se mi líbí, že Marci i Nico mají rádi svou práci a nejsou žádní ufňukanci; naopak, jde o silné osobnosti, které vědí, co chtějí a jdou si za tím.

Postavy příjemné a uvěřitelné, prostředí nádherné, možná místy pro některé příliš popisné, ale jako oddechové čtení jednoduše parádní. Vřele doporučuji romantickým duším!

laska v positanu

Název: Láska v Positanu
Autor: Lucy Coleman
Žánr: literatura pro ženy
Originální název: Finding Love In Positano (2022)
Nakladatelství: Ikar
Rok vydání: 2023, pevná vazba
Počet stran: 296
Hodnocení: 75 %

Odkaz na web: https://www.euromedia.cz/laska-v-positanu/kniha/15865/


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Pavel Nový opět zavítal do Karlovy Studánky s pořadem S tebou mě baví svět aneb ze mě se zachvěla.

pavel novy 200Zasněžený horský půvab malebné Karlovy Studánky před čtyřiceti lety zaujal filmový štáb režisérky Marie Poledňákové, která zde natočila kritiky opěvovanou komedii s názvem S tebou mě baví svět. Tento film vyhrál anketu Komedie století udělenou ...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Z archivu...

Čtěte také...

Vazba mezi matkou a dítětem pomáhá zabránit deprivaci a následkům v podobě zpackaného života

vazba (2)

Je jen dobře, že nakladatelství Portál znovu vydalo známou knihu Vazba od amerického psychiatra a psychoanalytika Johna Bowlbyho. Takových knih není nikdy dost. Autor zaujal svou převratnou trilogií Vazba, Odloučení...


Literatura

Veselý i strastný Rok v Bullerbynu

rok v bullerbynu 200Pokud jste milovníky Astrid Lingrenové, IKEY a švédské kultury obecně, je pro vás přímo povinnosti sáhnout po této knížečce od Gunnara Hermanna s názvem Rok v Bullerbynu.

...

Divadlo

Nahlédneme pod pokličku herectví

Herectvi 200S herci se setkáváme všude, na divadle, v kinech i při pohledu na televizi. Někdy nás uchvátí bezprostředností i uvěřitelností své práce, jindy jen kroutíme hlavou, neschopni přijmout nabídnutý produkt. Někdy se kolem herectví vytváří převtěl...

Film

Navždy spolu pro romantické duše?
ImageNavždy spolu je až neuvěřitelně klasický romantický film. Člověk by řekl, že už musí být americké publikum takovýmito filmy nasyceno, ale kdyby tomu tak bylo, tvůrci by se nejspíš tvorby dalších a dalších romanti...