Debutový psychologický román Sráz

Debutový psychologický román Sráz

Tisk

sraz200V září vydalo nakladatelství Kalibr debutový psychologický román Sráz anglické autorky Lucy Goacher. Sestra spáchá sebevraždu, ale její sestře se to nezdá. Co když je za jejím úmrtím něco víc...?

 Nadějná debutantka

Lucy Goacher se narodila a vyrostla ve Worthingu, získala bakalářský titul z anglistiky a magisterský z tvůrčího a kritického psaní. Sráz je její první román. Svůj volný čas tráví psaním, rozmazlováním kočky a focením lišek.

Smrtí to začíná…

Všichni říkají, že Poppy skočila. Že si moje krásná, kreativní sestra vzala život. A já si myslím, že mají pravdu. Až do dne, kdy si promluvím s Danielem. I jemu totiž všichni tvrdí, že jeho sestra skočila. Jenže on má důkaz, že ji někdo strčil. A pokud je to pravda, musím se sama sebe ptát: Mohlo se totéž stát i Poppy? Volala mi těsně před smrtí, aby se rozloučila, nebo abych ji zachránila? Byla na tom srázu opravdu sama?

Nelehké téma svébytně

Příběh začíná ne zrovna lehce, smrtí mladé, krásné, nadějné a tvůrčí Poppy. Všichni tvrdí, že si vzala život, ale její sestra Clementine se vrací z Ameriky do rodného města, aby se pokusila smířit se s tím, co se stalo. Ale co když je to jinak a Poppy si život nevzala vlastní rukou?

Vypravování přináší hned několik rovin, zprvu jsou to výčitky přeživšího, kdy protagonistka přemítá, co všechno mohla udělat jinak, aby její sestra stále žila. Pak narazí na možnost, že smrt sestry nebyla nehoda, ale záměr. Jde po stopě jako lovecký pes a v merku má hned několik podezřelých. Vyhledává na internetu i v reálném životě, nedbá na vlastní život ani možná nebezpečí a zarytě vyšetřuje a hledá důvod proč musela zemřít právě její sestra.

Sráz je sice debutovým románem autorky, nicméně musím podotknout, že působí celkem vypsaně. Možná bych některé pasáže zkrátila, nějaké vyhledávání na internetu bylo zdlouhavé, ale na druhou stranu do příběhu patřilo.

Pokud hledáte psychologický příběh s hluboce vykreslenými postavami, pak by vás mohl Sráz zaujmout. Můžu říct, že se jedná o poměrně napínavý příběh s nečekaným rozuzlením od neznámé, leč šikovné autorky!

sraz

Název: Sráz
Autor: Lucy Goacher
Žánr: světová literatura, thriller
Originální název: The Edge (2022)
Nakladatelství: Kalibr (Euromedia Group, a.s.)
Rok vydání: 2023, pevná vazba
Počet stran: 328
Hodnocení: 70 %

Odkaz na web: https://www.euromedia.cz/sraz/kniha/15955/


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Ladislav von Kokesch připravuje poctu Jiřímu Šlitrovi

lada kokes perexMuzikant Láďa Kokeš dělá radost posluchačům všech věkových skupin. Srdcem i duší miluje hudbu 20. a 30.let a svou vizáží jako by vypadl z nějakého parádního prvorepublikového večírku....

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

Vlak do Paříže, romantika jak vyšitá

vlak do parize200Ideální nejen letní čtení nám první prázdninový měsíc přineslo nakladatelství Ikar v podobě románové prvotiny Vlak do Paříže od autorky Lorraine Brownové. Pokud milujete Paříž a jste příznivcem romantiky, tak není co řešit a doporučuj...


Literatura

Kniha Houby aneb Co o nich potřebují zvídavé děti vědět

houby 200Nejen pro mladé čtenáře vyšla v červnu v nakladatelství Pikola poutavá a hravě barevná kniha Liliany Fabisińské plná ilustrací Asie Gwis s názvem Houby, s lákavým podtitulem Podivuhodné skutečnosti ze života hub, o kterých jste neměli tušení.

...

Divadlo

Hmyzí revue ve Zlaté kapličce

ze zivota hmyzu perexZáměrem alegorických děl bylo odjakživa nastavovat společnosti zrcadlo a pomocí jinotajů přesně, i když převážně skrytě, poukazovat na palčivé problémy, které jsou ve většině případů přehlíženy. Ve Zlaté kapličce se ale tvů...

Film

Poupata vystoupala na filmový trůn

V sobotu se filmoví tvůrci i fanoušci dočkali už devatenáctého udílení prestižních ocenění Český lev. Po roce se tedy opět sešli filmaři, herci, diváci v sále pražské Lucerny, kde slavnostní vyhlašování již tradičně probíhá.
...