Žár Kalifornie a podivný zločin: Pověz mi

Žár Kalifornie a podivný zločin: Pověz mi

Tisk

povez mi200V prosinci vydalo nakladatelství Kalibr mrazivý thriller Pověz mi od bestsellerové autorky New York Times Anne Frasierové. Druhý díl knižní série Kalifornské zločiny přináší svěží a rychle odsýpavý příběh s moderním podtématem závislosti na mobilu a nápadnými vyšetřovateli.


Ne známá americká spisovatelka

Anne Frasierová (*1950, vlastním jménem Theresa Weirová) je úspěšnou autorkou pětadvaceti knih, přeložených do více než dvaceti jazyků, a spisovatelkou, které nečiní nejmenší problém střídat žánry. Kniha Pověz mi je pokračováním série s Reni Fisherovou a Danielem Ellisem, jejíž první díl Najdi mě vyšel v Kalibru v roce 2022.

Turistika, závislost a nejeden zločin

Reni Fisherové a detektivovi Danielu Ellisovi není zlo cizí. Oba se stále potýkají s traumatickou minulostí. Právě ta je spojuje – stejně jako zločin, který musí vyřešit, než zemře někdo další. V kempu na kalifornské Pacifické hřebenovce je zavražděn průvodce a beze stopy zmizí tři mladí turisté. Jediným vodítkem je děsivé video z místa činu, které se objevilo na sociálních sítích. Dívku, jež ho zveřejnila, se nedaří najít. Jde o virální hoax, nebo se v lese děje něco zlověstnějšího?

Proč se začíst?

Přiznávám bez mučení, že na knize mě na první pohled poněkud povrchně zaujal osobitý přebal s havranem. Až na druhý pohled jsem zaregistrovala americkou autorku a taktéž fakt, že jde o knižní sérii. Poté jsem si přečetla anotaci a nechala se nalákat.

Byla jsem zvědavá na příběh ze slunné Kalifornie s jejím charakteristickým kouzelným prostředím, okořeněný problematikou závislosti na sociálních sítích. Navíc duo hrdinů, kteří jsou zatíženi minulostí a snaží se s ní postupně vyrovnávat, je mi sympatický. Nepovažuji tyto hrdiny za průměrné, naopak jim fandím. Tihle sympaťáci se autorce opravdu povedli.

Příběh má spád, rozplétá zašmodrchaný příběh a čte se jedním dechem, ale ačkoliv jde kniha číst jako samostatný příběh, doporučuji si přečíst předchozí díl, Najdi mě.

povez mi

Název: Pověz mi
Autor: Anne Frasierová
Série: Kalifornské zločiny 2. díl
Původní název: Tell me (2021)
Žánr: světová literatura, detektivka
Nakladatelství: Kalibr
Rok vydání: 2023, pevná vazba
Počet stran: 280
Hodnocení: 65 %

Odkaz na web: https://www.euromedia.cz/povez-mi/kniha/16041/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Letní kočičí a pohádkové novinky z LIKA KLUBU

lika klub logoZatímco si leckde stěžují na „okurkovou“ sezonu, v nakladatelstvích je tomu během prázdnin právě naopak. Všichni finišují s přípravami knih, aby byly všechny včas hotovy pro tak toužebně očekávaný vánoční trh.

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Střepy z krás v terezínském předpeklí
ImageNa zemi jsou místa, která připomínají ráj. Ale jsou zde také místa ne nepodobná peklu.  A v jednom takovém pekle, nebo spíše předpeklí, se sešli Markétka Fischerová a Ludvíček Adler. Ona dvanáctiletá židovka, která přišla do terezínskéh...

Literatura

Daliborovy předvánoční knižní tipy

Genesis audioHledáte hodnotný dárek, který potěší, pobaví, možná poučí, ale hlavně vydrží? Pak jsou tu knižní tipy našeho redaktora a spisovatele Dalibora Boubína...

...

Divadlo

AI: Když robot píše hru. Švandovo divadlo uvede hru napsanou umělou inteligencí

ai robot 200Přestože Švandovo divadlo patří k těm pražským scénám, které se rozhodly otevřít nejdřív v březnu 2021, hned na úvod příštího roku tu pro diváky připravují jednu velmi zajímavou novinku. Už 26. února 2021, uvedou u Švandů unikátní inscenaci ...

Film

Nymfomanka - recenze

"200nymfJakmile Dánsko nabídlo našim kinematografickým chtíčům otevřený pohled do mysli jednoho z jejích podivuhodných režisérů, s příchozí Melancholií či Antikristem se naše pocity vesměs různily. Možná a nejspíš právě proto, že na emoce dokáže hrát souvisl...