Pestré záhony pro krásu i užitek
Banner

Pestré záhony pro krásu i užitek

pestre zahony 200V květnu jsme se my zahrádkáři dočkali zajímavé knihy z nakladatelství Esence o pěstování smíšených kultur Pestré záhony pro krásu i užitek německé autorky Agnes Pahlerové. Dozvíte se odpověď na otázku, které rostliny jsou dobří sousedé?

 


O autorce

Agnes Pahlerová vystudovala zahradnické vědy na Technické univerzitě Mnichov. Pracuje na volné noze jako autorka a věnuje se tématům zahradničení a životního prostředí. Ráda cestuje a navštěvuje zahrady po celém světě.

Co v knize najdete

Kniha je přehledně rozdělena do několika větších celků a ty vám poskytnou náhled do toho, o čem kniha pojednává: Chytré spojení – pro žaludek i oči, Zelenina – chutně zkombinovaná, Bylinky – květy a aroma, Ovocné plodiny – hlavní druhy, Smíšená kultura na malém prostoru – bedny, truhlíky, pěstební tašky, Květiny – pěkné a užitečné, zahradní praxe – příprava, péče, sklizeň, Přehledná tabulka, Netradiční druhy zeleniny, Dodatky. Barevný fotografický doprovod s popisky je nedělitelnou součástí knihy a působí velmi úhledně.

Celkový pocit

Pestré záhony jsou napsány přehledně a celkem fikaně – autorka vždy rozebere jednu rostliny, napíše něco málo i o jejím stanovišti, péči či sklizni a v samostatném rámečku se dovíme o vhodném doprovodu pro artyčok. V závěru knihy dokonce nachystala tabulku, kde si stačí vyhledat námi požadovanou plodinu a hned vidíme, jaké rostliny jsou dobrými sousedy a které naopak špatnými (+ je zde zaznamenán odstup mezi řádkami a odstup v rámci řádků). Trochu mě zklamal oddíl Netradiční druhy zeleniny – řekla bych, že když už něco takového autorka zařadí do knihy, měla by tomu věnovat víc, než jen stránku s krátkým popisem a fotkami pěti druhů rostlin.

Pestré záhony pro všechny!

Pěstování smíšených kultur má předobraz v minulosti, kdy historické zahrady spojovaly užitečné s krásným a kombinovaly okrasné rostliny s těmi jedlými. Pokud se chcete o tomto druhu pěstování rostlin dovědět víc, doporučuji vám právě tuto knihu, určitě nebudete zklamáni! 

pestre zahony pro krasu i uzitek

Název: Pestré záhony pro krásu i užitek
Autor: Agnes Pahlerová
Originální název: Die Mischung macht´s! (2019)
Žánr: naučná literatura, příroda
Nakladatelství: Esence
Rok vydání: 2021, brožovaná vazba
Počet stran: 128
Hodnocení: 75 %

Odkaz: https://www.euromedia.cz/pestre-zahony-pro-krasu-i-uzitek/kniha/13691/


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Tapír

  • Adopce tapíra na rok 2021
    Klub kreslířů a humoristů prodloužila adopci tapíra čabrakového v ZOO Praha na další rok, Více o tom ZDE
  • Tapír 3/2021
    Třetí číslo Tapíra je v prodeji Více o tom ZDE
  • Tapír pomáhá ZOO
    Tapír pomáhá všem zoologickým zahradám. Vytvořili jsme virtuální zoo, kde každý má možnost finančně podpořit své oblíbené zoo. Koukněte prosím...

Rozhovor

MUDr. Jan Hnízdil vydává svou knihu i na Slovensku: Není v ní nic, co byste nevěděli

hnozd200Léčí svým celostním přístupem k pacientovi. Zdraví netvoří jen tělo, ale především duše, styl života a to, jakým způsobem sami se sebou zacházíme. Když ale necháme vzletných slov, můžeme MUDr. Jana Hnízdila charakterizovat jako člověka, který se svým...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Čtěte také...

Život na hraně: Nadcházející věk kvantové biologie

zivot na hraneNejnovější vědecký bestseller, který získal ocenění „Stephen Hawking Medal for Science Communication“ přibližuje nejnovější poznatky kvantové biologie a genetiky. Je opravdovou lahůdkou pro zájemce o biologické obory i vysokoškolské studenty. Zodpovídá základní ot...

Z archivu...


Literatura

Krvavý květ – jak odlišit skutečnost od představ?

Krvavy kvetSara bere přestěhování do Stockholmu jako nový start do života. Chce udělat za minulostí tlustou čáru, zpátky do normální života, začít s čistým štítem. Ze začátku to vypadá, že se jí to podařilo, ovšem minulost nedá na sebe jen tak zapomenout.

...

Divadlo

Představení Smrt v hotelu Alexandria provonělo celé divadlo

alexandria 200Teprve před několika dny měla ve zlínském Městském divadle premiéru lázeňská divadelní komedie Smrt v hotelu Alexandria. Autor hry trochu zavání Cimrmanem, ale hra je to opravdu skvělá a navíc zlínskému publiku velmi blízká.

...

Film

Přijely Ostře sledované vlaky

vlak perexUž po čtvrté - bohužel s hlemýždím tempem jednoho titulu ročně - se obnovené premiéry dočkává klasické dílo české kinematografie, digitalizované, vyčištěné a vyrovnané v kontrastu i jasu. K divákům se tak dostává v podobě, v jaké se uvádělo při prem...