Philip a Stephanie Carr-Gomm: Tarot – Magie Druidů
Kultura21.cz

Philip a Stephanie Carr-Gomm: Tarot – Magie Druidů

TarotZemité barvy na kartách, zelená příroda a výjevy, které souzní s lidskou duší na hlubokých, dávno zapomenutých úrovních, mohou zaujmout nejen každého, kdo má rád druidské a wicca tradice, ale také člověka s touhou po rovnováze v životě. Možná je právě na této karetní sadě více vidět, jak je život v každé své chvíli jiný a zároveň jeho základy a zákonitosti zůstávají neměnné. Jak se přeléváme v tom barevném světě pozemského žití, které má stále stejnou dynamiku, jen někdy je tu důraz na něco jiného.

Snad proto mne u těchto výkladů často napadalo, že nemá smysl hledat něco platného vždy a všude, ale vždy se učit v životě to, z čeho nás život zkouší. Jiné věci to jsou ve dvaceti, jiné pro mladou maminku, jiné pro ženu vstupující do středního věku. Jiné zákonitosti platí pro muže, jiné pro ženu. Asi tušíte, kam narážím?

Ať si v těchto kartách vyložíte nebo vytáhnete cokoliv, je to obraz toho, co žijete nyní. Co cítíte nyní – a inspirace k úvahám, jak k tomu všemu přistoupit co nejklidněji, nejpraktičtěji a vyplout z toho na jedničku. Dost často mi také karty ukazovaly silné stránky, které jsem naprosto upozadila nebo základní cihly svého života, na které jsem dávno zapomněla.

Klasické výklady karet, ale i mapa života

Knížka je koncipována tak, že vám poskytne dostatek informací pro klasické „věštecké výklady“, ale také pro vlastní hloubání, sebepoznání a skládání své vlastní mapy života. Informace u karty vám naznačí dobré zprávy z rodiny nebo sňatek, ale různorodost výkladů každé vám dá vybrat. Princezna pentaklů tak třeba je tou dobrou zprávou z rodiny, stejně jako ponouknutím k tomu, abyste vzali své tvůrčí projekty a snažili se je někam dovést. Výtečně se také autoři zabývají opačnými významy, což je pro pochopení celkového pojetí karty důležité. Karta je jako mince, má dvě strany – a například dobrosrdečnost snadno přejde do vyčerpání, ale i odpočinek po vyčerpání může přejít do letargie nebo lenosti.

Porozumění nejen výkladům a tarotům, ale i cyklu roku, živlům a archetypům lidí, situací, ale i životním dymanikám. Rozhodně se před námi otvírá úchvatný svět.

A ilustrace? Jemně strašidelné, ale hluboké, zelené, zavádějící nás do historie a sem tam se zdá, že vyjadřují situace, jež jsou nesmírně dynamické, jen se na obrázku pohnout…

Tarot Magie Druidů

O autorech:

Phillip a Stephanie Carr-Gomm byli zasvěceni do tradice Druidů i Wicca a zastávají funkci předsedy a písaře Řádu Bardů, Věštců a Druidů. Phillip je sám autorem mnoha knih s touto tématikou, Stephanie je vystudovaná umělkyně, pracovala v opeře a nyní spolu s manželem tvoří vzdělávací programy, karty, knihy.

Will Worthington je Pendragonem Řádu Bardů, Věštců a Druidů. Posledních třicet let pracoval jako ilustrátor a jeho práce odráží zájem o artušovskou dobu, ilustroval několik knih a tyto karty.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, www.synergiepublishing.com, 2021


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Tapír

  • TAPÍR 4/2022
    Je léto, čas prázdnin a dovolených! A k létu patří samozřejmě zábava. A když zábava, tak proč ne s Tapírem?...
  • TAPÍR 3/2022
    Nové číslo Tapíra je na spadnutí a už brzy se budete mít možnost bavit u další várky kresleného i psaného...
  • Tapír 2/2022
    Druhé číslo Tapíra v prodeji od 3. března 2022      

Videorecenze knih

Rozhovor

Kamila Nováková: Jako správní nomádi jsme chtěli mít co nejvíce zvířat a pastvin

kovbojky obalkaNedávno vyšla kniha Kamily Novákové Co by se kovbojkám stávat nemělo. Kniha je nejen o chovu koní, o lidských a zvířecích dobrácích i potvorách, o krásách přírody v Jeseníkách, o nezaměnitelném kouzlu života v těchto horách,...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Čtěte také...

Vzpoura proti zkáze. Aktivita lidí za ochranu klimatu má smysl!

Vzpoura perexJak může občanská neposlušnost zabránit klimatické katastrofě je podtitul knihy "Vzpoura proti zkáze", jejímž autorem je historik a dokumentarista Jeremy Brecher. V češtině knihu letos vydalo Nakladatelství Neklid.

Z archivu...


Literatura

Kryjte si záda, superhrdinové

ultimate spiderman 8 200V dalším pokračování UltimateSpider-Man a spol. si v první polovině Peter Parker užívá radostného studentského života až do chvíle, kdy jeden bystrý student si dá dvě a dvě dohromady a začne ostatním kam...

Divadlo

Na Plovárnu jedině v lázních!

plovarna 200V rámci multižánrového festivalu LUHOvaný Vincent čeká jeho návštěvníky také divadlo. A ne ledajaké. Půjde o žonglérsko-akrobatické představení Plovárna souboru Bratři v tricku. Kde jinde strávit nedělní odpoledne rozmarného léta než v Jurkov...

Film

Dívka, která nemá minulost, bojuje o svou budoucnost. Komu má věřit?

 

captain-marvel-trailerCaptain Marvel je už v pořadí 21. filmem, natočeným podle oblíbených komiksů a seznamuje nás s dalším hrdinou Marvel univerza. A tak jsem jako správný fanda začátkem března navštívila kino. Captain Marvel je i první hraný film, který jde do kin po...