Philip a Stephanie Carr-Gomm: Tarot – Magie Druidů
Banner

Philip a Stephanie Carr-Gomm: Tarot – Magie Druidů

TarotZemité barvy na kartách, zelená příroda a výjevy, které souzní s lidskou duší na hlubokých, dávno zapomenutých úrovních, mohou zaujmout nejen každého, kdo má rád druidské a wicca tradice, ale také člověka s touhou po rovnováze v životě. Možná je právě na této karetní sadě více vidět, jak je život v každé své chvíli jiný a zároveň jeho základy a zákonitosti zůstávají neměnné. Jak se přeléváme v tom barevném světě pozemského žití, které má stále stejnou dynamiku, jen někdy je tu důraz na něco jiného.

Snad proto mne u těchto výkladů často napadalo, že nemá smysl hledat něco platného vždy a všude, ale vždy se učit v životě to, z čeho nás život zkouší. Jiné věci to jsou ve dvaceti, jiné pro mladou maminku, jiné pro ženu vstupující do středního věku. Jiné zákonitosti platí pro muže, jiné pro ženu. Asi tušíte, kam narážím?

Ať si v těchto kartách vyložíte nebo vytáhnete cokoliv, je to obraz toho, co žijete nyní. Co cítíte nyní – a inspirace k úvahám, jak k tomu všemu přistoupit co nejklidněji, nejpraktičtěji a vyplout z toho na jedničku. Dost často mi také karty ukazovaly silné stránky, které jsem naprosto upozadila nebo základní cihly svého života, na které jsem dávno zapomněla.

Klasické výklady karet, ale i mapa života

Knížka je koncipována tak, že vám poskytne dostatek informací pro klasické „věštecké výklady“, ale také pro vlastní hloubání, sebepoznání a skládání své vlastní mapy života. Informace u karty vám naznačí dobré zprávy z rodiny nebo sňatek, ale různorodost výkladů každé vám dá vybrat. Princezna pentaklů tak třeba je tou dobrou zprávou z rodiny, stejně jako ponouknutím k tomu, abyste vzali své tvůrčí projekty a snažili se je někam dovést. Výtečně se také autoři zabývají opačnými významy, což je pro pochopení celkového pojetí karty důležité. Karta je jako mince, má dvě strany – a například dobrosrdečnost snadno přejde do vyčerpání, ale i odpočinek po vyčerpání může přejít do letargie nebo lenosti.

Porozumění nejen výkladům a tarotům, ale i cyklu roku, živlům a archetypům lidí, situací, ale i životním dymanikám. Rozhodně se před námi otvírá úchvatný svět.

A ilustrace? Jemně strašidelné, ale hluboké, zelené, zavádějící nás do historie a sem tam se zdá, že vyjadřují situace, jež jsou nesmírně dynamické, jen se na obrázku pohnout…

Tarot Magie Druidů

O autorech:

Phillip a Stephanie Carr-Gomm byli zasvěceni do tradice Druidů i Wicca a zastávají funkci předsedy a písaře Řádu Bardů, Věštců a Druidů. Phillip je sám autorem mnoha knih s touto tématikou, Stephanie je vystudovaná umělkyně, pracovala v opeře a nyní spolu s manželem tvoří vzdělávací programy, karty, knihy.

Will Worthington je Pendragonem Řádu Bardů, Věštců a Druidů. Posledních třicet let pracoval jako ilustrátor a jeho práce odráží zájem o artušovskou dobu, ilustroval několik knih a tyto karty.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, www.synergiepublishing.com, 2021


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Tapír

  • Adopce tapíra na rok 2021
    Klub kreslířů a humoristů prodloužila adopci tapíra čabrakového v ZOO Praha na další rok, Více o tom ZDE
  • Tapír 3/2021
    Třetí číslo Tapíra je v prodeji Více o tom ZDE
  • Tapír pomáhá ZOO
    Tapír pomáhá všem zoologickým zahradám. Vytvořili jsme virtuální zoo, kde každý má možnost finančně podpořit své oblíbené zoo. Koukněte prosím...

Rozhovor

Markéta Zinnerová je nyní doma na jihu Čech

zinnerova zabrodska perexJana Semelková požádala o rozhovor se spisovatelkou Markétou Zinnerovou. Bude zřejmě trochu jiný, protože bydlíme ve stejném domě, navštěvujeme se a víme o sobě dost osobních věcí, které ...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Čtěte také...

ŽIVÍ MRTVÍ - STARÉ DOBRÉ ČASY

Zivi mrtvi obalka perexPo tom, co se Rick Grimes probere z kómatu po přestřelce se zloději, zjistí, že svět ovládli Zombie. Po cestě z nemocnice potká muže jménem Morgan a jeho syna.

 

...

Literatura

Tak trochu jiný pohled na bratry Mašínovy

Masinovi perexÚtěk bratrů Mašínových z republiky zůstává i po několika desetiletí kontroverzním tématem. Názory na jejich činy se pořád různí. Někteří lidé je považují za hrdiny a bojovníky za svobodu, pro další jsou to jen obyčejní vrahové.

Divadlo

Nabarvené ptáče představilo první díl s názvem Bastard
ImagePalissimo Company uvedlo 7. a 8. února v divadle Archa reprízu kontroverzního tanečního představení z trilogie Nabarvené ptáče jeho první část s názvem Bastard. Že se jedná o skrze neotřelé a velmi poeticky zaměřené...

Film

Nové pražské AutoKino LEDÁRNY nabídne filmové i kulinární zážitky

autokino 200Chybí vám filmové zážitky na opravdovém velkém plátně s kvalitním zvukem? Právě v těchto dnech otevírá své brány AutoKino LEDÁRNY, situované do prostoru bývalých ledáren v pražském Braníku. Prostor v těsném sousedství řeky Vltavy tak nově ožije...