Zoev Jho, Diana Luppi: E.T.101 kosmická příručka (nouzové vydání pro planetu Zemi)

Zoev Jho, Diana Luppi: E.T.101 kosmická příručka (nouzové vydání pro planetu Zemi)

kosmická příručkaKus vtipu, kus sci-fi, kus moudrosti. Tak si to zkusme představit! Že tedy skutečně přiletí a možná právě tahle příručka bude to, co nám dají. Nebo… ještě lépe. Tato příručka je tím, co jejich příchod předchází. Výsledkem je kniha humorná, nadhledová, osvěžující, dílem nás ale zavádí do otázek ryze civilizačních, které nejsou příjemné. Jakožto lidstvo v tom totiž pořád nějak tápeme.


 Útlá knížka, rychlé čtení, které si můžete rozložit přesně podle svých představ.

Denní počteníčko.

Pěkně na jeden zátah.

Přiznám se, zvolila jsem první způsob, protože jsem si nechtěla knížku brzy vyčíst. A vlastně nad každou kapitolou jsem se chtěla zamyslet. S nadhledem, i vážně.

A opravdu nemohu říct, která kapitola byla jak myšlena, protože to už záleží na vašem osobním přesvědčení.

Ale není to úplně žádoucí, což? Ti mimozemšťané…

No přesně! „Lidé na této planetě projevují přímo neurotický strach z invaze Aliens. Spouštěčem tohoto strachu byl hlodavý pocit, že v nekonečném vesmíru by snad přece jen mohl někde existovat ještě jiný inteligentní život.

Vlády reagují svým typickým odporem vůči všemu cizímu a sobecky, tak, že zbrojí proti něčemu, co již dávno vědí, že je skutečností…“

Tak to vlastně víme, dá se říci…

Co dál?

Můžeme nad tématem spekulovat, můžeme si přát, můžeme snít. Každý o čem chce.

Faktem je, že takový příchod mimozemské civilizace na Zemi by způsobil naprostou změnu myšlení lidí a změnil by se svět, jak ho do této chvíle známe.

S ohledem na divoké situace ve světě mě kolikrát napadá, že právě tito návštěvníci jsou to, co nám ještě chybí do party průšvihů.

Tak co my víme… je dobré být připraven. Třeba E.T. příručkou.

E. T. příručka

Original: E.T. The Cosmic Instruction Manual An Emergency Remedial Edition

Hodnocení: 70 % (specifické čtení)

Vydalo nakladatelství Anch-Books

Rok vydání: 2022, www.anch-books.eu


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA

Tapír

  • Tapír 6/2022
    Zimní číslo Tapíra je venku! Více na Časopis Tapír | E-tapír (e-tapir.cz)  
  • TAPÍR 5/2022
    Podzimní číslo Tapíra je venku! Těšit se můžete na rozhovor s Danem Černým, který to dotáhl až ke kreslení kačerů...
  • TAPÍR 4/2022
    Je léto, čas prázdnin a dovolených! A k létu patří samozřejmě zábava. A když zábava, tak proč ne s Tapírem?...
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Přečtu kolem pětačtyřiceti knih za rok a nejradši mám šálek dobrého kakaa

Vrata3Vratislav Šálek patří mezi výrazné osobnosti magazínu Kultura 21, pro který pilně pracuje již řadu let. Jeho hlavní pracovní náplní je komunikace s nakladatelstvím a zprostředkovávání knižních výtisků k recenzi. Co na sebe v rozhovoru prozradil?

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Čtěte také...

Shánění dárků bez stresu? Podívejte se na tyto tipy a zabodujte

tipy darky 200Docházejí vám nápady, co darovat pod stromeček? Máme pro vás tipy na dárky pro celou rodinu, ze kterých budou mít všichni radost. Co třeba neokoukanou mikinu od NeverEnough, gurmánský balíček od gastroaliance Together nebo lístky na kouz...

Z archivu...


Literatura

Živé historky ze starého světa

jerome klapka perexKdyž se řekne Jerome Klapka Jerome, vybaví se vám nejspíš Tři muži ve člunu. Ty zná přece každý! V nedávno vydané knize s předlouhým názvem O psech, zlodějích, strážníkovi i jiná vyprávění najdete drobnější a méně známé prózy ...

Divadlo

Divadlo Archa: Kdo je srab a kdo je hrdina aneb představení Vadí-nevadí.cz

arc 200V září a říjnu můžete zavítat do divadla Archa na dokumentárně divadelní inscenaci Vadí–nevadí.cz od autorů Jany Svobodové a Philippa Schenkera. Ti spolu s hudebníkem Janem Burianem a videoartistou Jaroslavem Hrdličkou postavili na náměstí...

Film

Osvícení straší i po čtyřiceti letech, teď už i na Blu-ray

Osviceni perexKdyž se čas od času dělají na různých serverech a ve filmových časopisech žebříčky nejlepších adaptací románů Stephena Kinga, máte jednu jistotu. Snad ve všech najdete letos už čtyřicet let (neuvěřitelné, jak to letí) starý horor St...