Christina von Dreien: NEPOSLUŠNOST LÁSKY, co pozitivního se lze naučit ze současné situace ve světě

Christina von Dreien: NEPOSLUŠNOST LÁSKY, co pozitivního se lze naučit ze současné situace ve světě

IMG 20220613 145437 - kopieDva roky zmatku a strachů a možná všemu není ještě konec. A proto, pro uklidnění duše, jsou dobré podobné knihy. Christina von Dreien je uznávána jako autorka nového věku s novým, láskyplným nahlížením na svět. S celistvým pohledem vnímající život jako jeden velký organismus na Zemi, se kterým by mělo být také patřičně zacházeno. Tedy s úctou.

 S respektem k životu samotnému.

A jak se Christina dívá na poslední roky, které zažíváme?

V mnohém mne napadalo, že její myšlenky jsou velmi podobné těm, které jsem mívala i já, které poletovaly kolem nás, ale mnoho nepadly na úrodnou půdu.

Christina zabrousí i do politiky, do organizace světa a tady je na každém, co si z jejího povídání vybere.

Svět bude nějakým způsobem pokračovat dál a i když si myslíme, že máme pramalý vliv na jeho směr, tak nějaký vliv jistě máme. Minimálně na to, jak budeme nahlížet na svůj vlastní život.

A když mi nejde cítit se tu potřebně?

To může být častý stesk a Christina mu tu věnuje celou kapitolu a v mnoha dalších se toto téma prolíná jako červená nit. Každý tu jsme z nějakého důvodu a autorka nám podává pomocnou ruku, abychom to své „proto jsem tady“ našli sami. Protože nějaké „proto“ určitě je. Jinak bychom tu nebyli.

Jak vnímat NEPOSLUŠNOST LÁSKY?

Jako výzvu k tomu najít sám sebe a tím nejvíce prospět Zemi, ale i přispět ke změně systémů, kterými je nám vládnuto. Jak k tomu všemu, co je nyní, mohlo dojít? I to jsou otázky, na které autorka hledá odpovědi, a to už není úplně lehké čtení. Často nám dochází, že cesta k nápravě bude složitá, ale… za tu láskyplnější a mírumilovnější společnost by to stálo.

Popravdě, Christininy knihy mám ráda, jsou totiž meditativní, relaxační a jsou o světě, ve kterém bych ráda žila.

O autorce: Christina von Dreien se narodila 15. dubna 2001 a už jako dítě měla rozšířené vědomí a mnohé paranormální schopnosti. Patří k nové generaci mladých lidí, jež představuje zcela novou dimenzi lidské existence. Ukazuje lidem nesmírný potenciál jejich životů a pomáhá konstruktivně přetvářet naše individuální i kolektivní životy a vyléčit traumata, které si jako lidstvo nese.

IMG 20220613 145437 - kopie

Hodnocení: 80 %

Original: Der Ungehorsam der Liebe

Přeložila: Ingrid Mogory

Vydalo nakladatelství Anch-Books,

Rok vydání : 2022, www.anch-books.com


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA

Tapír

  • Tapír 6/2022
    Zimní číslo Tapíra je venku! Více na Časopis Tapír | E-tapír (e-tapir.cz)  
  • TAPÍR 5/2022
    Podzimní číslo Tapíra je venku! Těšit se můžete na rozhovor s Danem Černým, který to dotáhl až ke kreslení kačerů...
  • TAPÍR 4/2022
    Je léto, čas prázdnin a dovolených! A k létu patří samozřejmě zábava. A když zábava, tak proč ne s Tapírem?...
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Na ostrově Komodo jsem objevila mladého výtvarníka…

sperk200V minulých dnech mne na jedné módní přehlídce zaujaly šperky. Jistě jsem nebyla sama. Okouzlily mě zvláštním nápadem, zpracováním. Oslovila jsem proto majitelku pražského butiku Details Alenu Zemanovou, která tuto módní přehlídku uspořádala…

...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Čtěte také...

Karty bohyně Isis. Nechte přicházet odpovědi na své otázky

karty Isis perexChcete odpovědi na své otázky? Pokud milujete tajemství, opravdové hloubky, velmi poetické povídání a hlubokou moudrost egyptských bohů a pyramid, pak jsou tyto karty pro vás to pravé. Doslova si je dovedu představit ozářené sluncem ve...


Literatura

Černé ovce a beránek Boží je román nejen o hledání Boha

cerne ovce 200V nakladatelství Host vydali nedávno debut spisovatelky Joanny Cannon s názvem Černé ovce a beránek Boží, který se po necelých dvou týdnů prodeje dostal na třetí místo žebříčku The Sunday Times Bestseller. Nepřehlédněte ho ani vy.

...

Divadlo

Macbethovi ožívají, les se dává na pochod!

macbeth 200Macbeth ztvárněný Markem Němcem vykročil vstříc svému osudu. Na Letních shakespearovských slavnostech, jejichž generálním partnerem je skupina PPF, odstartovaly přípravy letošní premiéry.

...

Film

Skleněný pokoj: Jednoduchost, funkčnost a mnoho světla

Skleneny pokoj perexKdysi, při návštěvě Brna, jsem měla tu čest, vidět vilu Tugendhat v jarním období. Tehdy jsem ještě nevnímala detaily, ale i tak ve mně zůstalo slovo „funkcionalismus“ viset dosud, a vila je jeho první asociací v mé mysli. Jmenuje s...