Ellen Vallandares: Karty kolibříků
Banner

Ellen Vallandares: Karty kolibříků

Tisk

Karty kolibříkůTyto karty poskytují pouze a jen výtečné zprávy. Nenašla jsem tam žádnou, která by na nás byla přísná, zlá a brala nám naději. Tohle je prostě ono! Někdy  jednoduše tento med pro duši potřebujeme. Kolibříci jsou úžasnou symbolikou vzácného drahokamu, který nám v podobě těchto karet zaklepe na rameno a řekne, že bude všechno v pořádku.

 

Sváteční kartičky na víkend a k sladkému čaji

Kolibříci prostě nemůžou zklamat a já bych je viděla jako takové víkendové kartičky, kdy si chcete udělat dobře, mít radost a nad něčím hezkým se zasnít. Nádherný fialový ořez tomu jen svědčí, dotváří drahokamový dojem.

A o čem vlastně jsou? Mají nás inspirovat k tomu najít do, k čemu jsme předurčeni a pomoci nám na naší cestě hledání. Sebe, svých cílů, štěstí, čehokoliv. Čtyřicet čtyři krásných karet je o odhodlání a schopnosti v sobě najít to, co právě potřebujete k tomu, aby se váš život otočil k lepšímu. Nebo abyste využili naplno to, co máte k dispozici.

Tak třeba si můžete vytáhnout?

Nové teritorium. Když je vánek chladnější, je čas na změnu.

V barevné příručce, která je sama o sobě nádherná a láká k přečtení od začátku do konce, ach tolik moudrosti v ní najdete, je pak napsáno něco o tom, že kolibříci nezůstávají na jednom místě a rádi zkoumají. Možná změna území, nebo čehokoliv jiného, je nyní tou pravou kartou pro vás. Máme každý den vdechnout do života čerstvost, něco nového… nové oblečení, jiný doplněk. Něco… však vás v tu chvíli už napadne, co. Ale jiná cesta, jiný směr, v tuto chvíli stojí za prozkoumání.

Ukazuje také, že pro tyto změny se už dějí vhodné podmínky, takže když se dobře rozhlédnete kolem sebe, možná už uvidíte něco naznačeného. Cestu, nebo jen místo, kde začíná být vánek chladnější…

A výborné je k tomu všemu si dovytáhnout další kartu, třeba jen tak, nebo na něco konkrétního, co vás u čtení Nového teritoria napadlo.

Ptačí koupel. Setřepte prach ze svých křídel, abyste mohli lépe létat.

No vida, takže to chce se zbavit nějaké zátěže? V mysli, domově, práci, vztazích, všechny ty nečistoty máme smýt. Negativní média, hrubé vztahy, to vše musí pryč, jemně to ze života odstraňte a nevyčítejte si to, že jste v tom museli žít. Uvolní vás mořská sůl do vody, nadechování a vlastně všechno, co uvolňuje. A pak… pak třeba lépe uvidíme ty nové směry.

Já myslím, že to sedí! Karty jsou opravdu hladivé a boří ty ošklivé hranice a zdi, které si kolem sebe často stavíme kvůli přesvědčením zvenčí a ošklivým slovům, která přichází od ostatních lidí.

Kolibříci pohladí.

A tak je lze jen doporučit i jako krásný, láskyplný dárek.

Karty kolibříků

O autorkách

Ellen Valladares žije na Floridě, je vizionářka, přednáší a pořádá meditační a andělské workshopy a napsala už řadu knih. Miluje magii kolibříků a zastává názor, že každý má svého kolibříka, který je jeho malým andělem strážným a rádcem.

Yasmeen Westwood je anglická ilustrátorka a fotografka a se svými ilustracemi a kartami byla již několikrát mezinárodně oceněna. Do kolibříků dala jemnost a pohyb, karty tak doslova zní a dýchají zastaveným okamžikem.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, www.synergiepublishing.com, 2023


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Tapír

  • TAPÍR 1/2024
    S novým rokem přichází i nové číslo vašeho oblíbeného humoristického časopisu Tapír. Letos jsme se zakousli už do sedmého ročníku!...
  • Tapír 6/2023
    Poslední číslo Tapíra pro rok 2023 je venku! V tomto vydání se můžete těšit na vtipy zaměřené na téma Na...
  • Tapír 5/2023
    Páté číslo Tapíra je od 6. 9. 2023 v prodeji! Tentokrát se můžete těšit na indiánský speciál plný kresleného i...
Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Jsme tady a chceme vás bavit, říká Karel Šůcha, kapelník formace Laura a její tygři


laura perexFamózní včerejšek a přitažlivý dnešek představuje v Supraphonu nedávno vydané dvojalbum hudební formace Laura a její tygři, které nabízí hned šestadvacet písní. Tři dekády existence trvale vitální kapely jsou dobrou příležitostí bilancova...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Čtěte také...

Ostravská Zoo vydala časopis o slonech, jeho koupí přispějete na výzkum sloních nemocí

Sloni 200Sloni jsou spolu s žirafami a zebrami suverénně nejoblíbenějšími zvířaty chovanými v Zoo. To, že krasavci s dlouhým chobotem nosí štěstí, je v Česku všeobecně známo. Na největší suchozemské savce si potrpí zvláště v ostravské zoologické zahradě. Před ...

Z archivu...


Literatura

Namalujte s Van Goghem jeho hvězdnou noc

van goghova hvezdna noc 200Místo výletu do galerie se můžete ponořit do knihy a dozvědět se mnohem víc nejen o velmi známých obrazech díky knize s názvem Van Goghova hvězdná noc a podtitulem Dějiny umění v příbězích pro děti.

...

Divadlo

Dlouhý potlesk pro Annu Kareninu v Divadle Kampa

AK-27-X2 perexKlasické pojetí, minimalistická forma, skvělé herecké výkony, jednoduché kostýmy, které vás přenesou do 19. století. Takové je představení Anna Karenina v pražském Divadle Kampa (Nosticova 2a), nacházejícím se – poměrně symbolicky – poblíž c...

Film

3KINO se k nám vrací již po desáté

3KINO perexPřehlídka středoevropského filmu 3KINO FILMFEST, letos pořádaná již po desáté, patří ke vzácným příležitostem seznámit se s (nejen) filmovou tvorbou našich severních, východních i jihovýchodních sousedů – už jen proto, že jak polské, tak maďarské fi...