Jaké jsou Ženy zločinu?

Jaké jsou Ženy zločinu?

Tisk

Zeny zlocinu200Kniha Ženy zločinu má podtitul Smrtelně nebezpečné ženy a jejich krvavé stopy v historii a její autorkou je Lucie Bechynková.

 

 

 

Lucie Bechynková v úvodu vysvětluje, že se v knize snažila najít rovnováhu mezi temnou a světlou stránkou zločinu. Ukazuje tak jak příběhy žen, které spáchaly zločiny, tak ženy „bojující“ na druhé straně, tedy například dozorkyně, soudní znalkyně nebo kriminalistky. S nimi vede rozhovor a představuje tak čtenářům nejen zákoutí jejich práce.

Na stránkách knihy je tak představeno jen šest žen: poslední žena popravená ve Velké Británii Ruth Rllis, travička Anna Píčová, ďáblova dcera Sharon Carr, řezníkova žena Emilie Bučková, Františka Volejníková vraždící sekerou a Lorena Bobbit, u které není jasné, zda je obětí nebo agresorem. Jednotlivé příběhy jsou poměrně krátké, nejdou vůbec do hloubky a jde tak jen o letmé seznámení s danými ženami. V paměti mi nejvíce utkvěla Lorena Bobbit, tedy především její muž John a absurdita celého případu.

„Kriminalistická technička vzpomíná, že zatímco se hlídka vydala hledat penis, ona dostala echo, že žena odhodila nůž do koše na ulici u nehtového salonu. Protože byl den, kdy se vyvážely popelnice i koše, pokusila se popelářskou službu předběhnout. Naštěstí stihla na místo dorazit před popeláři a nůž najít.“ (str. 183)

Samotnou mě to překvapilo, ale mnohem více než informace o ženách zločinu mě zaujaly a bavily číst výše zmíněné rozhovory. Líbilo se mi, jak se Lucie Bechynková ptala, a hlavně jsem se díky této části knihy dozvěděla spoustu zajímavého a pro mě nového. Například jsem vůbec netušila, jaké jsou možnosti vězněných, co se týče setkání s rodinou a konkrétně, že je možné věznici na několik hodin opustit. Když jsem však pročítala ohlasy na tuto knihu, bylo to tak půl na půl – zatímco někomu rozhovory vadily a rušily ho při čtení, ostatním se líbily jako mně.

Ženy zločinu jsou poměrně krátkou knihou, kterou nejen milovníci true crime přelouskají během krátké chvíle. Já ji sice na jednu stranu hodnotím jako jednu z mnoha, ale přečetla jsem si ji se zájmem.

Lucie Bechynková je nejen moderátorka, ale také velká milovnice zločinu. V jeho pasivní podobě, samozřejmě. Aby mohla využít svoji vášeň, rozhodla se příběhy šířit dál a s kamarádkou Bárou založila podcast Opravdové zločiny. Její další cesta tak logicky vedla k napsání stejnojmenné knihy o zločinu. Sama s oblibou říká: „Zůstaňte na svobodě a naživu!“

Zeny zlocinu

Ženy zločinu
Autor: Lucie Bechynková
Žánr: non-fiction, edice Skutečné zločiny
Nakladatelství: CPRESS (Albatros Media)
Rok vydání: 2023
Počet stran: 200
Hodnocení: 80 %

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/86636638/zeny-zlocinu/


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Tapír

  • Tapír 6/2023
    Poslední číslo Tapíra pro rok 2023 je venku! V tomto vydání se můžete těšit na vtipy zaměřené na téma Na...
  • Tapír 5/2023
    Páté číslo Tapíra je od 6. 9. 2023 v prodeji! Tentokrát se můžete těšit na indiánský speciál plný kresleného i...
  • Tapír 4/2023
    Léto je tady v plné síle a s ním i prázdninové číslo časopisu Tapír. Na dovolenou to pravé čtení pro...
Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Pro duši autora je psaní jako pro tělo člověka dýchání

archiv Lucia BraunováJiž v dětském věku si ráda vymýšlela příběhy a když se naučila psát, tak je přenesla na papír. V roce 2014 vyšla Lucii Braunové první kniha Nič krajšie už nepríde a psaní už neopustila. Letos jí...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Čtěte také...

Užijte si babí léto na festivalu Otevřeno v Jimramově!

otevreno jimramov23. ročník festivalu Otevřeno v Jimramově na Vysočině se blíží. Již tuto neděli 19. srpna 2012 od 15 hodin se ve výstavní síni u svatého Jána v Jimramově koná první akce  –  vernisáž výstavy obrazů a ilustr...


Literatura

Sluníčko Helena Illnerová hovoří o světle

Illnerova perexČeská fyzioložka a biochemička Helena Illnerová je i ve světě uznávanou autoritou v oboru chronobiologie. V knize s příhodným názvem Čas pro světlo se může čtenář ponořit do dobrodružství vědeckého výzkumu, ...

Divadlo

Dějiny násilí. Autobiografický román o znásilnění na prknech Švandova divadla

dejiny nasili 200Dějiny násilí, adaptaci známého autobiografického románu Édouarda Louise, hvězdy francouzské literatury, uvede v české premiéře Švandovo divadlo. Příběh mladíka, který se stal jedné vánoční noci obětí zločinu, režíruje Tomáš Loužný patří...

Film

„Když se pořád snažíš udržet na správné cestě, je příjemné si dát pauzu.“

ten koho se bojis200Ani první listopadový čtvrtek se neobešel bez severského filmu, který promítal Skandinávský dům. Zájemci o notnou dávku dramatu nesměli chybět v Komorním kině Evald, aby se podívali na ubíhající dny běžné dánské rodiny. Tedy a...