Využijte zimu k naplánování zahradních projektů
Banner

Využijte zimu k naplánování zahradních projektů

Tisk

zahradni projekty200Zahradní projekty pro kutily je kniha s podtitulem Udělej si sám: jednoduché a kreativní zahradní vychytávky a obsahuje více než 60 návrhů pro začátečníky i pokročilé.

 

Kniha je rozdělena na tyto části: menší zahradní projekty, užiteční pomocníci při udržování pořádku, rostliny a všechno kolem nich, vertikální zahrádka, projekty pro živočichy v zahradě, XXL projekty na víkend a další informace.

V úvodu se tak čtenáři dozví, kde může sehnat materiál, co patří mezi nezbytné vybavení v dílně, ale i na samotné zahradě a také, na co si dát pozor z hlediska bezpečnosti. I když se to mnohým může zdát jako samozřejmost, rozhodně není na škodu si nějaká pravidla připomenout.

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Výhra pro všechny kutily a zahradníky

Nápady ocení ti, kteří rádi využívají už nepotřebné věci a dávají jim tak další šanci. Patří mezi ně například bedýnky na víno nebo ovoce. U jednotlivých nápadů je popis, co je potřeba, časová náročnost, krátký text a očíslovaný postup. Potěší také fotografie hotových výrobků přímo ze zahrady.

Já už jsem podobných knih četla několik, takže pro mě určité projekty nebyly nové, ale kochala jsem se nimi a hledala v nich inspiraci. Zaujala mě například police na květináče, truhlík na kolečkách právě z bedýnky na víno a stanice s hnízdním materiálem. Moc pěkně vypadaly také bábovky odlité v betonu dozdobené sukulenty nebo mini jezírko v nádobě. A nyní už bych měla „poslechnout“ stejného autora a konečně se pustit do pěstování hub, které vypadá opravdu jednoduše a také prakticky!

Myslím, že v Zahradních projektech pro kutily si každý může najít něco, co si bude chtít vyrobit a udělá mu to radost. Jak jsem zmínila v nadpisu, tak nyní v zimě nad tím může uvažovat, nebo už tvořit a tato kniha se tak může stát i skvělým vánočním dárkem.

Folko Kullmann je autorem mnoha knih. Působí jako novinář a specializuje se na zahrádkářská témata. Sám už řadu let zahradničí, a to nejen na vlastní zahradě, ale také na balkoně a terase. Jako správný zahrádkář neustále zkouší něco nového a experimentuje s neobvyklými pěstebními metodami i rostlinami – houby nevyjímaje. O své bohaté zkušenosti se dělí se čtenáři svých publikací a odborných časopisů.

zahradni projekty

Zahradní projekty pro kutily
Podtitul: Udělej si sám: jednoduché a kreativní zahradní vychytávky
Autor: Folko Kullmann
Překlad: Martin Richter
Žánr: zahrada, hobby
Nakladatelství: Kazda
Rok vydání: 2023
Počet stran: 160
Hodnocení: 87 %

https://www.knihykazda.cz/zahradni-projekty-pro-kutily/


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Tapír

  • TAPÍR 1/2024
    S novým rokem přichází i nové číslo vašeho oblíbeného humoristického časopisu Tapír. Letos jsme se zakousli už do sedmého ročníku!...
  • Tapír 6/2023
    Poslední číslo Tapíra pro rok 2023 je venku! V tomto vydání se můžete těšit na vtipy zaměřené na téma Na...
  • Tapír 5/2023
    Páté číslo Tapíra je od 6. 9. 2023 v prodeji! Tentokrát se můžete těšit na indiánský speciál plný kresleného i...
Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Ivo T. Budil: Nejsem si jist, zda evropské hodnoty obstojí

TBudil200Profesor Ivo T. Budil patří mezi nejznámější české antropology. Založil a několik let vedl Filozofickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni. V současnosti působí na Katedře mezinárodních vztahů a evropských studií Metropolitní univerzity Praha. Je ...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Čtěte také...

Vyrazte na akci Víkend bezsrstých plemen psů

naked dogs 200Víkend bezsrtých plemen psů se koná v krásné oblasti Železných hor u přehrady Seč v areálu autokempu v termínu 10.-12.6. Akce je určená nejen pro majitele psích naháčů, ale i pro ty, co je chtějí poznat. Můžete se těšit na spoustu zábavy s ps...

Z archivu...


Literatura

Svatoján tentokrát láká mlsné jazýčky

sladkosti ze svatojanu 200V listopadu vydalo nakladatelství Motto další kuchařku Evy Francové, tentokráte s titulem Sladkosti ze Svatojánu. Zdravé sladké dobroty přímo vybízejí k upečení a už jen při listování se vám budou sbíhat sliny, to vá...

Divadlo

Trollové mezi námi

Trollove 2Pražská čtvrt Letná. V jednom z barů popíjejí mladý absolvent práv Vojta a tajemná dívka Lena, která se mu líbí a o které touží dozvědět se víc. Dokonalé rande ale přeruší telefonát, který nejenže zhatí Vojtovi všechny jeho plány, ale i obrátí j...

Film

Andrzej Wajda: polský úděl

zeme200K devadesátinám žijícího, i mezinárodně uznávaného klasika mezi polskými filmaři ANDRZEJE WAJDY nachystalo pražské archivní kino Ponrepo rozsáhlou přehlídku jeho tvorby, pokrývající druhou půli května a celý červen 2016. Šest desetiletí se diváci setkáva...