Dostihová sezóna končí!

Dostihová sezóna končí!

Tisk

200osPoslední dostihový den letošní sezóny, 93. Cenu prezidenta republiky a HIC & Co., s r.o., hostila v neděli 27. října pražská Velká Chuchle. Diváci se mohli tento den těšit nejen z krásného babího léta, podzimních barev, ale především z neuvěřitelných výkonů, které v jednotlivých dostizích byly k vidění.

 

 

V prvním dostihu se nejlépe předvedla žákovská jezdkyně Michaela Musialová s hnědkou Gloryland, jejímž trenérem je Vladislav Fedorowicz. Gloryland měla za sebou zdravotní potíže, bylo tedy velmi potěšující, že tento dostih zvládla na jedničku.

Ve druhém dostihu se ukázal na první pozici Tropical Bond, která je připravován trenérkou Barborou Schillovou, pod vedením žokeje Tomáše Lukáška.

os

Ve třetím dostihu exceloval kůň Samruk s jezdkyní Martinou Havelkovou. Trenér Zdeno Koplík, díky svědomité přípravě, přesvědčil majitele Daniela Fričeka k vytrvání a další přípravě tohoto koně do nadcházející sezóny.

Vítězem čtvrtého dostihu se stal kůň pod vedením trenéra Allana Petrlíka Rabbit Verglas, který byl po celou dobu v čele dostihu. V sedle Rabbit Verglase byl žokej Jan Verner.

Vítězství koně Yes Man v pátém dostihu přineslo Bauyrzhanu Murzabayevovi titul žokeje, na který měl letošní sezónu spadeno. Trenér Karel Germič koně dobře zná a tak svou taktikou pomohl dovést koně k vítězné pozici.

os2

V šestý dostihu, jako jediném překážkovém, zvítězil kůň Taro, který je připravován nám všem dobře známým trenérem a žokejem v jedné osobě, Josefem Váňou. V sedle Tara tak pomohl k vítězství syn, Josef Váňa, i přes drobnou kolizi, která proběhla v oblouku.

Sedmý dostih, diváky netrpělivě očekávaný, byl hlavním dostihem celého dne. Jednalo se o Cenu prezidenta republiky a HIC& Co, s r.o., ve které získal prvenství tříletý hnědák Mister Westminster, který patří opět mezi svěřence trenéra Josefa Váni. Svědomité vedení koně žokejem Petrem Foretem si Josef Váňa opravdu pochvaloval.

os1

Cílem osmého závěrečného dostihu proběhl jako první kůň Wobull v sedle s žokejem Michalem Machem. Dramatickému boji v cílové rovince přihlížela trenérka Gabriela Berková, která si tímto připsala na své konto první vítězství na pražské dostihové dráze.

Zdroj informací: www.martinaburianova.cz  a www.cavallino.me


 

Zobrazit další články autora >>>

Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Tapír

  • Tapír 5/2023
    Páté číslo Tapíra je od 6. 9. 2023 v prodeji! Tentokrát se můžete těšit na indiánský speciál plný kresleného i...
  • Tapír 4/2023
    Léto je tady v plné síle a s ním i prázdninové číslo časopisu Tapír. Na dovolenou to pravé čtení pro...
  • Tapír 3-2023
    4. května vtrhne do vašich trafik stádo nových Tapírů! Tentokrát nás cesty zavedou na africké  Safari, a u nás doma oslavíme 100let...
Banner

Hledat

Rozhovor

Vojtěch Žák: „Jsem zvědavý, kolik z mých přátel mi po vydání knihy přijde rozbít hubu“

Pesec kralem 200Vojtěch Žák je 24letý žurnalista, grafoman a vypravěč příběhů, který si momentálně chce splnit sen spočívající ve vydání knihy Než se pěšec stane králem. A právě s touto fantasy knihou se nyní seznámíte díky tomuto rozhovoru.

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.

Čtěte také...

Na poslední chvíli: 10 nejlepších dárků pro NI

darky ona 200Samozřejmě že existují stálice, které pod stromeček patří, a kdyby z dárkového papíru nevykoukl oblíbený parfém nebo poukaz na nákup krajkového spodního prádla, mohlo by vzniknout nepříjemné mrzení. Pokud si ale právě teď lámete hlavu, čím le...

Z archivu...


Literatura

Co se dělo předtím, než slečna Peregrinová založila sirotčinec pro podivné děti

Povidky podivnych perex
Pokud  vás svou obrazotvorností omámila Riggsova trilogie Sirotčinec slečny Peregrinové, případně jste se vypravili na filmový přepis (a přispěli tak k celkové návštěvnosti přesahující dvousettisícovou hranici), jist...

Divadlo

Stále stejný příběh – inuitská legenda ožije v „recyklované“ inscenaci

Stále stejný příběh A-Vosickova small2Orchestr BERG a PONEC – divadlo pro tanec otevřou v úterý 5. září 2023 novou sezónu premiérou hudebně-taneční inscenace Stále stejný příběh. Renomovaná choreografka Mirka Eliášová a špičková ...

Film

Falešně!

falesne  perexInvestiční bankéř Markus Føns je podezřelý z rozsáhlých investičních podvodů. Není tedy divu, že skončí za mřížemi. Podmínky jsou zde pro něj hrozné, a tak se uchýlí do samovazby ve zvláštním oddělení určeném těm nejopovrhovanějším věz...